طرح سه فوریتی برای ازسرگیری همه فعالیت‌های هسته‌ای ایران

جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، روز یکشنبه ۱۴ آذر طرحی ۳ فوریتی را برای از سرگیری همه فعالیت‌های هسته‌ای به صحن علنی ارائه می‌دهند.


طرح سه فوریتی برای ازسرگیری همه فعالیت‌های هسته‌ای ایران

جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، روز یکشنبه ۱۴ آذر طرحی ۳ فوریتی را برای از سرگیری همه فعالیت‌های هسته‌ای به صحن علنی ارائه می‌دهند.


بزرگنمایی تصویر در فتوشاپ

هنگام کار با فتوشاپ برای دسترسی دقیق نقاط مورد نظر از تصویر به بزرگنمایی و همچنین برای دسترسی و مشاهده همه تصویر به صورت یکجا به کوچک‌کردن تصویر نیاز خواهیم داشت. در این شماره قصد داریم با روش‌های اعمال بزرگنمایی و کوچک‌نمایی روی تصویر و دسترسی به بخش مورد نظر از تصویر آشنا شویم.


فرماندار تهران: جمع‌آوری 3000 کودک متکدی؛ مخالفت قوه‌قضاییه با حضور پلیس برای جمع‌آوری این کودکان

بیش از دوهزار نفر در سامانسراها اسکان داده شدند که از این میان 173 نفر از همراهان بیماران بودند که در همراه سراها اسکان داده شدند.


وقتی مرداب «گل»، دختران جوان را می‌بلعد؛ مخدری صنعتی در پوشش گیاهی سنتی

در بین مواد تخدیری و محرکی که مصرف آن در میان برخی جوانان شایع است،مخدر «گل» از مواد اعتیاد آور نسبتاً نوظهوری است که اثرات و عوارض تخریبی جسمانی ...


قوانین حامی کسب و کار نیست/برای اقتصادمقاومتی باید بیشتر تلاش کرد

قوانین حامی کسب و کار نیست/برای اقتصادمقاومتی باید بیشتر تلاش کرد

اقتصاد | پنجشنبه ۰۷ مرداد ۹۵ ساعت ۱۷:۱۷ | نسخه چاپي

رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه قوانین در ایران حامی کسب و کار نیست، گفت: برای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باید بیشتر تلاش کنیم.
به گزارش خبرگزاری مهر، علی فاضلی با بیان اینکه باید در بحث اجرای اقتصاد مقاومتی کار عملی مناسب و هدفمندی شکل بگیرد، گفت: وارد پنجمین ماه از سال جاری شدیم و فرصت زیادی برای تحقق این برنامه در دست نیست؛ در حالیکه مقام معظم رهبری ۷ سال پیش مبحث اقتصاد مقاومتی را در محورهای مختلف باز کردند و داد سخن دادند اما ما غافل از این هشدار، به کار خودمان ادامه دادیم.
رئیس اتاق اصناف ایران در خصوص الزامات اقتصاد مقاومتی افزود: اولین هدف اقتصاد مقاومتی تولید محور شدن است و باید همه دستگاهها و نهادهای مسئول و موثر دست به دست هم دهند تا شرایط برای تولیدمحور شدن اقتصاد فراهم شود؛ بر این اساس تمامی دستگاهها شرایط تولید را می دانند و باید کمک کنند تا زمینه برای تولید محور شدن اقتصاد فراهم گردد و اراده ای کلی حاکمیت بر اجرایی شدن سریع آن معطوف گردد.
وی تصریح کرد: یکی از اهداف سه اتاق اصناف، بازرگانی و تعاون، انسجام اقتصاد غیر دولتی و مردمی است، چیزی که شاید در ۳۶ سال گذشته کمتر وجود داشته است و به همین خاطر در گذشته همواره این سه اتاق کمتر در کنار هم قرار می گرفتند؛ شاید یکی از دلایلی که موجب شد قانون نظام صنفی بسیار بد مورد تصویب قرار گیرد، همین عدم انسجام و بخشی نگری در حوزه اقتصاد غیر دولتی بوده باشد.
به گفته فاضلی، امروز سه اتاق بازرگانی، اصناف و تعاون به کمک دولت آمده اند و کاری که این سه اتاق انجام می دهند، در راستای اهداف تبیین شده است و باید تاثیر شان را بر تصمیم گیری‌ها افزایش دهند؛ البته باید در عرصه قانونگذاری تحولاتی را شاهد باشیم و کمک کنیم تا این تحولات به منصه ظهور برسد، خاطر نشان کرد: باید بپذیریم که اقتصاد مقاومتی قوانین مترقی تری را می طلبد، ضمن اینکه نیازمند اصلاح قانون کار، قوانین مادر و نظارت بر اجرای قانون هستیم.
وی ادامه داد: متاسفانه مجلس ما فقط قانون وضع و تصویب کند و نظارت بر اجرای قانون یا ندارد یا خیلی کم دارد که این مسائل به هیچ وجه در قدرت سه اتاق بازرگانی، اصناف و تعاون نیست چون کار سیاست گذاری و نظارت در دست مجلس است؛ اما کارآفرینان هم باید در محیط کسب احساس امنیت کنند، چراکه هیچ کشور توسعه یافته ای را در دنیا نمی توانیم پیدا کنیم که بدون اتکا به بخش خصوصی به توسعه یافتگی دست پیدا کند.
به گفته فاضلی، قوانین ما در عمل کمتر از مجموعه کارآفرینان و محیط کسب و کارحمایت می کند و باید در کمیسیون اقتصادی دولت کارگروه بازنگری قوانین مخل کسب و کار با سرعت کار بررسی و اصلاح قوانین و ارایه اصلاحیه به مجلس را پیگیری نماید. دولت به رغم کارهای موثر در حوزه اقتصادی به واسطه میراث بری از یک مجموعه از هم گسیخته و آسیب دیده سخت افزاری و نرم افزاری اقتصادی، نیاز به فرصت و حمایت های بیشتری دارد.
وی افزود: رئیس جمهور محترم تلاشهای بسیار کرده اند تا اقتصاد را مردم محور کنند و این تلاشها باید با قدرت ادامه یابد تا بتواند بر رانتهای موجود مسلط گردد. دولت به درستی به این باور رسیده است که تا زمانی که اقتصاد مردم محور نشده است، امکان پیاده کردن اقتصاد مقاومتی نیست؛ تا زمانی که اقتصاد بر پایه رانت است، امکان ندارد که به توفیق دست پیدا کنیم.
فاضلی در ادامه بحث اشتغال را از بزرگترین دغدغه های موجود کشور عنوان کرد و گفت: برای برون رفت از وضعیت جاری باید کارهای زیرساختی هم در حوزه قوانین و هم در حوزه تسهیل ورود سرمایه های خارجی صورت گیرد؛ البته اقتصاد ایران یک اقتصاد بنگاه محور است و ۹۵ درصد بنگاه های موجود در ایران در سه بخش بازرگانی، اصناف و تعاون نهادینه شده است، تصریح کرد: باید حوزه تجارت و تولید همچون گذشته و مطابق با ذات این حوزه به جایگاه مردم محور خود بازگردد.
رئیس اتاق اصناف ایران ضمن اشاره به وجود ۶۵۰ هزار بنگاه تولیدی کوچک و متوسط در بخش اصناف و ۷۹ هزار بنگاه کوچک و بزرگ در بخش صنعت، افزود: این مجموعه توان عملیاتی نمودن اقتصاد مقاومتی را دارد. در طول انقلاب هر جایی که به توفیق دست پیدا کردیم منافع ملی بر منافع شخصی ارجحیت داشت اما در حوزه اقتصادبعضا منافع فردی بر منافع ملی ارحجیت داشته به همین جهت شاهد فساد و توقف رشد در حوزه اقتصاد هستیم.
فاضلی در پایان گفت: سه اتاق بازرگانی، اصناف و تعاون با تمام داشته های خود در کنار دولت و مجلس هستند و برای پیاده کردن اقتصاد مقاومتی اعلام آمادگی می کنیم که بگوییم در کنار شما هستیم تا مردم محور کردن اقتصاد را از شعار به شعور تبدیل کنید.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: