خبرهای جدید از آیفون ۹؛ جدیدترین عکس نهایی شده از آیفون ۸

هرروز خبرهای داغی از آیفون 8 یا همان آیفون متفاوت 2017 به گوش می‌رسد، اما نظرتان درباره آیفون 9 که در سال 2018 می‌آید چیست؟


قصور پزشکی در فوت «الینا فروتن» تایید شد

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: هیئت تجدید نظر انتظامی نظام پزشکی گلستان قصور پزشکی در فوت الینا فروتن را تایید کرد.


خبرهای جدید از آیفون ۹؛ جدیدترین عکس نهایی شده از آیفون ۸

هرروز خبرهای داغی از آیفون 8 یا همان آیفون متفاوت 2017 به گوش می‌رسد، اما نظرتان درباره آیفون 9 که در سال 2018 می‌آید چیست؟


پیکر ۲ شهید نیروی انتظامی در اهواز تشییع شد

پیکر دو شهید مامور نیروی انتظامی اهواز که روز گذشته به شهادت رسیده بودند، صبح امروز با حضور باشکوه مردم تشییع شد.


رنج‌روور اسپورت انگلیسی یا لکسوس GX 460 ژاپنی؟

لکسوس با وزنی حدود 2 هزار 357 کیلوگرم برای شتاب صفر تا صد کیلومتر به 7.8 ثانیه زمان نیاز دارد و با بیشینه سرعت 200 کیلومتر بر ساعت به حرکت خود ادامه ...


بافت فرسوده تهدید جدی منطقه۱۷/ مطالبه جدی از وزارت راه و شهرسازی

بافت فرسوده تهدید جدی منطقه۱۷/ مطالبه جدی از وزارت راه و شهرسازی

جامعه | پنجشنبه ۰۷ مرداد ۹۵ ساعت ۷:۴۳ | نسخه چاپي

رئیس کمیسیون سلامت،‌ محیط زیست و خدمات شهری با بیان اینکه بافت های فرسوده منطقه ۱۷ معضل جدی است، ‌گفت: از وزارت راه و شهرسازی برای حل مشکلات خط راه‌آهن مطالبه جدی می‌کنیم.
به گزارش خبرگزاری مهر، رحمت اله حافظی پس از ۵ ساعت بازدید میدانی از منطقه ۱۷ شهرداری  تهران در تشریح مشکلات این منطقه گفت: بیش از ۲۵ درصد از سطح منطقه  یعنی ۲۵۰ هکتار بافت فرسوده است که باید برنامه ریزی لازم در بودجه سنواتی و سال ۹۶ برای احیای بافت فرسوده و نوسازی آن اختصاص یابد.
وی وجود سه کیلومتر مسیر خط راه‌آهن در این منطقه را از مسایل تهدیدکننده سلامت شهروندان دانست و افزود:  با وجود انتقال خط راه‌آهن به زیر زمین، فضای موجود به محل تجمع افراد بزهکار و معتاد تبدیل شده است، همچنین گرد و خاک موجود در این محل تهدید کننده سلامت مردم است از این رو ساماندهی این محدوده را از وزارت راه و شهرسازی مطالبه می‌کنیم و انتظار داریم که در این محدوده، فضای سبز،‌ محل بازی کودکان و پارکینگ خودرو احداث شود.
رئیس کمیسیون سلامت،‌محیط زیست و خدمات شهری همچنین تصریح کرد:‌ در محدوده خیابان هلال احمر و بزرگراه نواب  فروشگاه قدس متروکه متعلق به بنیاد مستضعفان وجود دارد که به دلیل متروکه بودن محلی برای تجمع افراد معتاد شده است و انتظار می‌رود بنیاد مستضعفان نسبت به حراست از این محل و حذف این نقطه کور اقدامات لازم را داشته باشد.
وی با بیان اینکه سرانه فضای سبز در این منطقه ۳ متر مربع برای هر شهروند است،‌ اظهار کرد: در سطح منطقه، به صورت پراکنده گرمابه‌های متروکه و قدیمی وجود دارد که لازم است با همراهی شهرداری منطقه تعدادی از این گرمابه ها تملک و به فضای سبز محلی  درچارجوب طرح تفصیلی تغییر کاربری یابد.
حافظی با اشاره به احداث فضای فرهنگی و ورزشی درجنب راه‌آهن،  گفت:‌ بخشی از این  مجموعه فرهنگی  و ورزشی تا پایان سال جاری قابل بهره برداری است اما برای اتمام این مجموعه درسال آینده، بودجه لازم پیش بینی خواهد شد تا نیمه دوم سال ۹۶ این مجموعه به طور کامل به بهره برداری برسد.
وی ادامه داد: فعالیت سنگ فروشان از خیایان زمزم باید به خارج از شهر منتقل یابد و بایستی شرکت ساماندهی مشاغل شهرداری هرچه سریعتر برای توقف فعالیت سنگ فروشان اقدامات لازم را در دستور کار قرار دهد.
رئیس کمیسیون سلامت،‌ محیط زیست و خدمات شهری درباره درمانگاه شهید احمدی قهرودی نیز گفت:‌ در این مرکز بین معتادان متادون توزیع می شود که این موضوع موجب شده تا شهروندان استفاده کمتری از این درمانگاه داشته باشند. باتوجه به فضای موجود و وجود انباری برای نگهداشت وسایل اداری فرسوده در این مرکز لازم است که  این محل برای متادون تراپی معتادان تبدیل شود تا محل ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به شهروندان با معتادان مجزا شود.
حافظی  گفت: مطالبه تجهیز آزمایشگاه مرکز بهداشت این منطقه از مرکز بهداشت جنوب تهران  با همراهی خیرین،‌ تعریض معابر محله وصفنارد و احداث پل مکانیزه عابر پیاده در این محله، رفع محدودیت فضای پایانه شهید بروزئی و لزوم توسعه آن، انتقال بازار آلومنیوم از محدوده مسکونی به گاراژی تملک شده در محدوده فرودگاه قلعه مرغی (بوستان ولایت) از دیگر درخواست های  شهروندان منطقه ۱۷ است.
وی با اشاره به بازدید از شیرخوارگاه شهید ترکمانی واقع دراین منطقه، گفت: این شیرخوارگاه با محدودیت در منابع مالی، انسانی و تجهیزات مواجه است از این رو قرار شد منابعی از محل منابع مالی کمیسیون سلامت شورای شهر تهران به این شیرخوارگاه اختصاص یابد.
رئیس کمیسیون سلامت،‌محیط زیست و خدمات شهری ابراز امیدواری کرد که با همکاری شهردار جوان و پرتلاش این منطقه مشکلات و دغدغه های شهروندان حل و فصل شود.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟