پاسخ دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در پی جراحی اشتباه دست کودک 2 ساله

در پی جراحی اشتباه دست کودک اصفهانی، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، ضمن تایید این خبر، تاکید کرد که پزشک جراح، خطای خود را پذیرفته و جبران کرده است.


خروج پیکر 4 تن از زیر آوار پلاسکو

سخنگوی ستاد مدیریت بحران ریزش ساختمان پلاسکو از خروج پیکر 4 تن از جانباختگان از زیر آوار خبر داد.


6 اقدامی که قبل از خرید خودرو باید انجام دهید

 هر کسی که قصد خرید خودرو دارد باید قبل از اقدام به این کار اطلاعات خود و نیازهایش را برای انتخاب در نظر گرفته و بر اساس نیاز، بودجه و شرایط اقدام به خرید خودرو کند.


13 فکر سمی که باید سریع تر متوقف شان کنید

«فکرت را تغییر بده تا زندگیت را عوض کنی» این شعار را خیلی ها بلد هستند اما مشکل اینجاست که اغلب ما اصلا از افکار منفی که در ذهنمان جریان دارند، ...


ششمین روز تئاتر فجر میزبان ۱۷ نمایش صحنه ای و محیطی

سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با اجرای ۱۰ نمایش در بخش صحنه‌ای و ۷ نمایش در بخش محیطی، ششمین روز خود را سپری می‌کند.


جزئیات کارت‌های جدید اعتباری/ وام دولت برای خرید کالاهای خارجی

جزئیات کارت‌های جدید اعتباری/ وام دولت برای خرید کالاهای خارجی

اقتصاد | چهارشنبه ۰۶ مرداد ۹۵ ساعت ۲۲:۴۵ | نسخه چاپي

سخنگوی کانون انجمن‌های لوازم خانگی با تشریح جزئیات کارت‌های عام برای خرید کالا گفت: دولت در قالب این طرح برای خرید کالاهای ایرانی و خارجی به مردم وام می‌دهد.
به گزارش خبرگزاری مهر، حمیدرضا غزنوی در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران با اشاره به جزئیات بیشتری از ارائه کارت عام برای خرید کالا به مردم گفت: کارت عام یکی از کارت‌های اعتباری طراحی شده از سوی دولت است که برای خرید کالاهای ایرانی و خارجی طراحی شده و تمامی کالاهای مصرفی و بادوام را شامل می‌شود.
سخنگوی کانون انجمن‌های لوازم خانگی افزود: ارائه کارت عام اگر چه برخی ایرادات را هم دارد، اما یک طرح معقول و منطقی از سوی دولت است، در حالیکه تولیدکنندگان لوازم خانگی که جامعه هدف عمده دولت برای کارت‌های خرید اعتباری کالاهای مصرفی بادوام بودند معتقدند که ارائه این کارت برای خرید کالاهای خارجی جایز نیست و رکود را بیشتر می‌کند.
وی تصریح کرد: تاکنون نیم درصد از منابع در نظر گرفته شده برای اجرای طرح خرید کالاهای مصرفی بادوام با کارت‌های اعتباری هزینه شده است که نشان از عدم توفیق اجرای این طرح دارد؛ چرا که مردم استقبال زیادی از اجرای این طرح نکرده‌اند.
به گفته غزنوی، خواسته تولیدکنندگان این است که سقف کارت‌های اعتباری به ۱۰ میلیون تومان افزایش و جامعه هدف نیز گسترده‌تر شوند که دولت نیز بررسی‌هایی در این زمینه انجام داده است.
وی در ادامه با بیان اینکه از ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده برای کارت‌های خرید اعتباری کالاهای مصرفی بادوام تنها ۲۰ میلیارد تومان هزینه شده است، گفت: پیش‌بینی ما این است که با روند فعلی و عدم استقبال مردم، تا مهر امسال تنها ۵۰ میلیارد تومان از این منابع هزینه شود.
غزنوی در ادامه با اشاره به نامگذاری سال اقتصاد مقاومتی و تلاش برای حمایت از کارآفرینی در کشور، خاطرنشان کرد: آمار سال ۲۰۱۶ میلادی که به تازگی منتشر شده نشان می‌دهد رتبه ایران به لحاظ کارآفرینی ۸۰ است، در حالیکه  سال  ۲۰۱۴ این رتبه صد بوده است، اما متاسفانه هنوز مسائل و مشکلات کارآفرینی در کشور حل نشده و مرجع منسجمی برای توسعه کارآفرینی در کشور وجود ندارد.
وی خاطرنشان کرد: بسیاری از کارآفرینان در تامین سرمایه مورد نیاز خود دچار مشکل هستند و وقتی که مشکلات محیط کسب و کار برای بنگاه‌های اقتصادی سنجیده می‌شود، رأس هرم آن تامین منابع مالی قرار می‌گیرد که البته در مرحله بعد مشکلات مالیاتی نیز کارآفرینان را آزار می‌دهد.
دبیر مجمع کارآفرینان ایران افزود: مناطق آزاد متاسفانه به معضلی برای تولید تبدیل شده‌اند، چرا که علی‌رغم اهداف در نظر گرفته شده برای ایجاد این مناطق، قرار بر این بود که کالاها در این مناطق وارد شده و پس از ایجاد ارزش افزوده بر روی آنها مجدد صادر شوند؛ در حالیکه این اتفاق اکنون رخ نمی‌دهد.
وی با اشاره به لایحه دولت برای افزایش تعداد مناطق آزاد خاطرنشان کرد: باید مناطق آزاد را به نحوی طراحی و راه‌اندازی کرد که تولیدکننده داخلی از آن منتفع شود و بتواند کالایی را تولید کند که از طریق مناطق آزاد به سایر کشورهای دنیا صادر شود.
غزنوی در ادامه با اشاره به طرح جدید مجمع کارآفرینان ایران با هدف کمک و اصلاح سیاست‌های کارآفرینی، گفت: هدف ما این است که بتوانیم کارآفرینان را گرد هم جمع کرده و الگوی تولید ثروت و تفکر ناب را پیاده‌سازی کنیم که بر این اساس فراخوانی از امروز برای ثبت ایده‌های کارآفرینی و مشخصات کارآفرینان منتشر شده و ۶ شهریورماه نیز این فراخوان پایان می‌یابد.
وی تصریح کرد: قرار است شرکت‌های کوچک، بزرگ و متوسط در حوزه کارآفرینی مورد ارزیابی قرار گرفته و منتخبان معرفی شوند و این در شرایطی است که عدم توسعه و ترویج درست کارآفرینی و فقدان یک الگوی مناسب سبب شده که کارآفرینی در ایران با مشکلات بسیاری مواجه شود.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟