عکس تاریخی رهبر انقلاب در حرم امام رضا(ع)

در تصویر زیر عکس تاریخی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام را می‌بینید.رونمایی از بازی شتاب در شهر 2؛

تجربه ماشین سواری در خیابان های تهران

علاقه مندان به سری مسابقات بازی های ماشین سواری می توانند با بازی "شتاب در شهر2" ماشین سواری در خیابان های تهران را تجربه کنند.


سرگردانی ۲ گردشگر ایرانی در تایلند بعد از حمله یک فیل!

دو گردشگر ایرانی در سفر به تایلند، پس از حمله‌ی یک فیل، به حال خود رها شدند و نه تنها عوامل تور و آژانس مسؤولتی در قبال‌شان نپذیرفتند که سفارت ...


مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که ...


مسلمان حق دارد، مسلمان حق ندارد/ ستاره پرسپولیس به همه مربوط است

مسلمان حق دارد، مسلمان حق ندارد/ ستاره پرسپولیس به همه مربوط است

ورزش | چهارشنبه ۰۶ مرداد ۹۵ ساعت ۲۳:۲۴ | نسخه چاپي

بازیکن پرسپولیس که بعد از بازی با سایپا جلوی دوربین ها آمد و رفتار عجیبی از خود نشان داد در برخی موارد حق دارد و البته باید بداند که در پرسپولیس چیزی شخصی نیست.
به گزارش خبرگزاری مهر، محسن مسلمان که گویا دل پری داشت از برخی نوشته‌ها و شایعه پراکنی‌ها در مورد خودش، بسیار عصبانی، با حالتی پرخاشگرانه که انگار حریف می‌طلبد جلوی دوربین‌ها دوید تا نشان بدهد چقدر برای این لحظه انتظار کشیده است.
حرف های او دو بخش  داشت، بخش اول در مورد برخی سایتها و فضای مجازی غیر رسمی بود که او را دستگیر شده توسط پلیس  با کلمه مخفف «م. م» نشان داده بودند و بخش دوم شاید مربوط به مطلبی بود که در مورد فعالیت مجازی بسیار زیاد مسلمان  و دو بازیکن دیگر پرسپولیس در خبرگزاری مهر  (اینجا) به نگارش درآمد.
در بخش اول و اخبار غیر رسمی و شایعه پراکنی و تهمت زدن به ستاره ها، حق به طور کامل با محسن مسلمان است. به هر حال فضای مجازی پر از ولنگاری است و دنیای آزادش برای برخی محل سوء استفاده شده است.
شاید اگر ما هم به جای محسن مسلمان که آبرویی دارد و خانواده ای و فامیل و در و همسایه ای دارد بودیم با سر به سمت دوربین ها می‌دویدیم و با عصبانیت این موضوع را مطرح می‌کردیم چرا که هیچ کدام دوست نداریم در میان اقوام و آشنایان، فردی بی آبرو و دستگیر شده معرفی شویم مخصوصا اگر این موضوع تهمت بوده باشد و غیر واقعی. مسلمان حق دارد که از فضای مجازی و اخبار غیر رسمی دلخور باشد و حتی دنبال نویسنده های آن دست اخبار بگردد.
در بخش دوم اما اینکه می گوید فعالیت مجازی من به هیچکس مربوط نیست، در حال اشتباه کردن است و نمی تواند چنین درخواستی داشته باشد، نه او که هیچ ستاره دیگری نمی تواند چنین خواسته ای داشته باشد.
این نمی‌شود که بازیکن با یک برند دولتی و مردمی به میدان بیاید و با بیل مکانیکی برایش درب خانه پول بریزند و وظیفه اش هر روز بهتر شدن در تمرین و مسابقه باشد و موظف باشد پرچم ایران را در تیم های ملی و باشگاهی بالا و بالاتر ببرد اما زمان زیادی را در فضای مجازی سپری کند.
حتی اگر محسن مسلمان هم این قابلیت را داشته باشد قالب کلی این موضوع غلط و اشتباه است. در واقع قرار نیست ستاره‌ها از پول دولت و مردم ارتزاق کنند و آن کنند که دلشان می‌خواهد و اعمالشان هم به کسی مربوط نباشد.
به طور کلی ستاره‌ها در همه جای دنیا همین وضعیت را دارند، آنها زیر ذره بین هستند و به شدت رصد می‌شوند، مارادونا حتی سطل آشغال خانه اش را هم جستجو شده دیده بود تا بدانند چه خورده است؟ آنها نه عکس خصوصی دارند و نه فضای خصوصی.
در واقع ستاره ها  نمی‌توانند چیزی را برای خودشان در فضای مجازی داشته باشند. این اعتراض مسلمان شبیه به همان تهمت زنندگانی است که علیه امثال مسلمان خبر دروغ منتشر می‌کنند و می گویند صفحه خودمان است و به هیچکس مربوط نیست.
مسلمان باید وظیفه‌اش و دلیل دستمزد بالایش نسبت به طبقه کارگر و معلم و کارمند و ... بفهمد. او البته بازیکن خوبی است و از دید فنی هم جزو ضعفا نیست اما باید بداند که همین برانکو و همان هیات مدیره که امروز قرار است با این بازیکن به دلیل نوع گویشش برخورد کنند و البته رسانه ها حق دارند در این رابطه ورود کنند.
مسلمان متعلق به خودش نیست، او بازیکن پرسپولیس است و توقع این است که به زودی بازیکن تیم ملی ایران هم باشد نه اینکه دنبال عکس گذاشتن آن هم به صورت افراطی در فضای مجازی باشد.
علی پروین و منصور پورحیدری در ایران و بسیاری از مربیان بزرگ دنیا هم مخالف فضاهای اینچنینی هستند اما ظاهرا از دید محسن مسلمان که اتفاقا زیاد آدم حاشیه سازی نیست، این موضوع به آنها هم ربطی ندارد!
مسلمان نباید فراموش کند که این مخالفت، با شخص نیست، یک کار حرفه ای فوتبال است برای بالاتر رفتن تمرکز جهت بالاتر رفتن از مدارج ترقی. شاید مسلمان اگر همین کارها را در نظر بگیرد بتواند در اروپا به میدان برود اما او هنوز اینجاست در ایران و البته به نظر نمی‌رسد که علاقه ای به زندگی حرفه‌ای تا این حد داشته باشد.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟