مترو چگونه برآورد کرده هزینه هر سفر ۲۴۰۰ تومان است؟/ سرانه حقوق پرسنل مترو؛ ۹ میلیون تومان!

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: مخالف افزایش بهای بلیت مترو تهران هستم، نباید استفاده از حمل و نقل عمومی برای ...


عکس‌های دردسرساز ملی پوش اسکی و ابهام در بازگشتش به ایران

با وجود پایان یافتن رقابت‌های مقدماتی اسکی قهرمانی جهان در فنلاند، هنوز در بازگشت یکی از ملی پوشان اسکی صحرانوردی ابهام وجود دارد.


قطارهای لوکسی که تا کنون ندیده‌اید

همواره سفر از امور مورد توجه بشر به حساب می آید. در گذشته به دلیل نبود امکانات از احشام به عنوان وسیله برای سفر استفاده می کردند؛ با پیشرفت تکنولوژی وسایل نقلیه به وجود آمد.


قطارهای لوکسی که تا کنون ندیده‌اید

همواره سفر از امور مورد توجه بشر به حساب می آید. در گذشته به دلیل نبود امکانات از احشام به عنوان وسیله برای سفر استفاده می کردند؛ با پیشرفت تکنولوژی ...


تامین اجتماعی ۴۰۰۰ میلیارد تومان پول درمان مردم را بدهد

رئیس مرکز بودجه و پایش عملکرد وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت تنها خواستار دریافت چهار هزار میلیارد تومان طلبی از سازمان تامین اجتماعی است ...


طرح راهبردی بازار سرمایه به رئیس جمهور ارائه شد

طرح راهبردی بازار سرمایه به رئیس جمهور ارائه شد

اقتصاد | چهارشنبه ۰۶ مرداد ۹۵ ساعت ۱۴:۹ | نسخه چاپي

رئیس جدید سازمان بورس از ارائه طرح راهبردی بازار سرمایه به رئیس جمهور خبرداد و گفت: محوری شدن نقش بازار سرمایه در تأمین مالی از جمله موارد مطرح شده این سند راهبردی است.
به گزارش خبرگزاری مهر، شاپور محمدی رئیس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار امروز با حضور در محل این سازمان با اشاره به روند تغییرات طی دو روز گذشته از همکاری رئیس سابق سازمان تشکر کرد و گفت: این نشست نتیجه زحمات برادرانه دکتر فطانت است.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به زحمات محمد فطانت در دوران تصدی با ذکر دو مورد از فعالیت های وی در این مدت گفت: کاهش نرخ خوراک پتروشیمی ها و بحث های مالیاتی از جمله مواردی است که فطانت برای آن زحمات زیادی کشید.
محمدی با بیان اینکه رئیس سازمان امور مالیاتی گفته بر سر عهد خود با فطانت هستیم، گفت: هم اکنون یک طرح راهبردی بازار سرمایه به دست رئیس جمهور داده شده که محوری شدن نقش بازار سرمایه در تأمین مالی از جمله موارد مطرح شده این سند راهبردی خواهد بود.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار داشت: جایگاه بازار سرمایه به عنوان یک نهاد تنزیل گر در سطح کلان اقتصادی جای خود را پیدا  کرده است.
وی ادامه داد: دولت سال گذشته ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اوراق بدهی منتشر کرده است این تحول، تحول بسیار بزرگی است.
سخنگوی جدید سازمان بورس با اشاره به اهمیت حجم نقدینگی گفت: ما نمی توانیم نرخ ذخیره قانونی را تغییر داده و عملیات بازار باز نیز نمی تواند تغییر کلی داشته باشد.
وی افزود: فطانت و سایر مسئولان سازمان بورس سال گذشته مردانه بابت انتشار صکوک دولتی تلاش کردند که بابت این امر باید به آنها نوبل مالی داده شود؛ این در حالی است که علاوه بر صکوک دولتی، برای ابزارهای دیگری مانند اختیارات خرید، فروش استقراضی و... زحمات زیادی کشیده شد.
محمدی با اشاره به اینکه تخلفات بازار سرمایه بسیار کمتر از تخلفات بازار پول است، تصریح کرد: بازار سرمایه به خوبی روند خود را پیش می برد و امیدواریم این حرکت با شتاب بیشتری پیش رود.
مراسم تودیع و معارفه اولیه رئیس سازمان بورس در حالی برگزار شد که وزیر اقتصاد در این مراسم حضور نیافت و قرار است هفته بعد، تودیع و معارفه رسمی با حضور علی طیب نیا برگزار شود.
محمد فطانت در این مراسم که با حضور محمد شرف شاهی و حسین قضاوی دو معاون وزیر برگزار شد، گفت: قوی ترین مهره برای اداره بازار سهام در این مقطع انتخاب شده است. بیش از ۲۰ سال است که در اقتصاد کشور و در شرکت های با گردش یک میلیارد دلار، کار کرده ام و همیشه در دوران بحران به سازمان ها وارد شدم. ابتدای حضور در سازمان بورس، نرخ سود بانکی ۲۲ درصد بود و اکنون کاهش یافته است و من در رکودی ترین شرایط بازار سهام مدیر سازمان بورس بودم.
رئیس سابق سازمان بورس عنوان کرد: شاخص های بازار سهام در این مدت بهبود پیدا کرد، در اسفند ماه ۱.۷ میلیارد دلار برای بخش نفت تامین مالی شد و این اطمینان را دارم که سرمایه گذاری در بورس نسبت به بانک ها شرایط بهتری خواهد داشت و بانک محوری در کشور به پایان می رسد.
وی خبر از برگزاری مراسم تودیع و معارف رسمی با حضور وزیر اقتصاد داد و گفت: تودیع و معارفه رسمی هفته بعد با حضور وزیر اقتصاد برگزار می شود.
در این مراسم همچنین قضاوی معاون وزیر اقتصاد گفت: دولت به بازار بدهی اهمیت ویژه ای می دهد و با بازار بدهی ثبات به پایه پولی بر می گردد. رشد بورس در همه ابعاد از زمان عبده تبریزی آغاز شده و دکتر شاپور محمدی باید بازار بدهی را بیشتر توسعه دهد.
معاون وزیر اقتصاد ادامه داد: اوضاع بورس تا دو سال دیگر کلا تغییر می کند و بورس تعیین کننده اقتصاد خواهد بود.
سید احمد عراقچی عضو جدید هیات مدیره سازمان بورس در این مراسم گفت: تمام تلاش خود را برای رونق بازار سهام در پیش خواهیم گرفت.
حسن امیری دیگر عضو هیات مدیره سازمان بورس گفت: بدون وقفه برای رشد و توسعه بورس تلاش خواهیم کرد.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟