ریسک اعتباری تجاری ایران کاهش یافت؛ سرنوشت تحولات طلا و دلار

بررسی تحولات اقتصاد ایران در تابستان امسال حاکی است که وضعیت ریسک اعتباری تجاری ایران در سال جاری از نمره ۷ به ۶ کاهش یافت و این امر بیانگر ...


یکی از نادرترین اتفاقات آسمانی را ببینید!+تصاویر

آسمان و کشف رموز آن همیشه برای دانشمندان و پژوهشگران از اهمیت زیادی برخوردار بوده است.پهپادی که با بشقاب پرنده اشتباه گرفته می‌شود!+تصاویر

یک مخترع آمریکایی با نصب پنل حاوی لامپ‌های LED قدرتمند بر روی یک پهپاد پیشرفته موفق شد تا ابزاری جالب برای کاوش در تاریکی شب بسازد. این مسئله ...


یک پیشمرگ زن، 3 داعشی را اسیر کرد!+عکس

در این تصویر پیشمرگ زن، سه عنصر تروریست داعشی را به اسارت گرفته و علاوه بر این خودرویشان را نیز مصادره کرده است.


رقم اعلام شده برای دیون شهرداری قطعی نیست

رقم اعلام شده برای دیون شهرداری قطعی نیست

جامعه | چهارشنبه ۰۶ مرداد ۹۵ ساعت ۹:۲۷ | نسخه چاپي

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شهر تهران گفت: گزارشی که از دیون شهرداری ارائه شد، هنوز به تایید واحدهای حسابرسی نرسیده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا دبیر در صحن علنی شورای شهر تهران در جریان ارائه گزارش دیون شهرداری به پیمانکاران حقیقی و حقوقی گفت: قرار بود گزارشی از دیون شهرداری ارائه شود و دلیل ارائه گزارش کار در ابتدای این گزارش مشخص نبود.
وی افزود: گزارشی که ارائه شد، هنوز مورد قبول واحدهای حسابرسی قرار نگرفته و ممکن است برخی از این موارد مورد قبول آنها نباشد.
وی ادامه داد: در خصوص میزان تملک ها بسیاری هنوز با مشکل سند قطعی روبه رو هستند و احتمال دارد بر میزان بدهی تملک‌ها افزوده شود.
دبیر با بیان اینکه بدهی که برای املاک ارائه شد، بدهی رسمی ثبت شده است نه رقم بدهی اصلی و ممکن است با ثبت بدهی املاک این میزان بدهی شهرداری به ۲۰ هزار میلیارد تومان هم برسد.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شهر تهران با بیان اینکه برخی از رقم های اعلام شده با رقم هایی که در کمیسیون برنامه و بودجه ارائه شد، تفاوت هایی دارد، گفت: در خصوص بدهی بانک ها، هنوز زمان سررسید پرداخت بدهی های امسال نرسیده است.
وی همچنین تاکید کرد: نباید نسبت بدهی ها را با بودجه سنجید بلکه باید میزان بدهی ها بر اساس تفریغ بودجه که عملکرد را مشخص می کند، باشد.
دبیر با بیان اینکه گفته می شود ۳ هزار میلیارد تومان بدهی شهرداران گذشته به پیمانکاران است، اظهار کرد: این نگاهی که این بدهی مربوط به دوران گذشته است و پرداخت نشود، درست نیست. همانطور که این شهرداری با میزان بدهی های مشخص به شهردار بعدی منتقل می شود. چرا نباید طی این مدت این بدهی ها پرداخت شود؟

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: