قدیمی ترین گیاه جهان کشف شد

در صخره های باستانی هند گیاهانی شبیه جلبک وجود دارد که به نظر می رسد مربوط به ۱.۶ میلیارد سال قبل است.اولین خودروی جاده ای فراری (+عکس)

در آن زمان این خودروی اسپورت 125S به یک موتور V12 با خروجی 118 اسب‌بخار مجهز شد. می‌توانید این قدرت و موتور را با آخرین تولیدی کارخانه فراری یعنی ...


قدیمی ترین گیاه جهان کشف شد

در صخره های باستانی هند گیاهانی شبیه جلبک وجود دارد که به نظر می رسد مربوط به ۱.۶ میلیارد سال قبل است.


از «افشین یداللهی» چه خاطرات خوشی داریم؟

خبر تلخ درگذشت «افشین یداللهی» در واپسین روزهای سال به یکباره همه را شوکه کرد تا به تلخی های این سال سخت اضافه کند. شاعری که با ترانه هایش خاطرات خوشی داشتیم. این ترانه ها را مرور کنیم.


ظریف: پروژه ایران‌هراسی با سرمایه‌گذاری صهیونیسم و آل‌ سعود ادامه دارد

ظریف: پروژه ایران‌هراسی با سرمایه‌گذاری صهیونیسم و آل‌ سعود ادامه دارد

سیاست | سه شنبه ۰۵ مرداد ۹۵ ساعت ۲۳:۲۶ | نسخه چاپي

وزیر امور خارجه کشورمان از ادامه پروژه ایران هراسی بامشارکت تل آویو و دیگر بدخواهان ملت ایران به ویژه رژیم آل سعود خبر داد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، محمدجواد ظریف در جمع ایرانیان مقیم غنا گفت: ابرهای ایران هراسی در سال‌های گذشته فروریخته است اما همچنان با هزینه و سرمایه‌گذاری فراوان صهیونیست‌ها و بدخواهان به ویژه رژیم ددمنش سعودی در حال انجام است.
وی با اشاره به جنایات رژیم عربستان سعودی به ویژه علیه ملت یمن تصریح کرد: جنایات این رژیم کودک کش در یمن و سوریه به شکل سرسام آوری جهان را به اندوه واداشته است، این ها تلاش فراوانی در سال های گذشته کردند که چهره ای غیرواقعی از جمهوری اسلامی ترسیم کنند تا بر جنایت ها و سیاست های کوته نظرانه شان سرپوش بگذارند و از این طریق راهی برای ایران هراسی بیابند و به آن ادامه دهند.
ظریف افزود: اکنون دنیا پس از حدود ۳۷ سال به این واقعیت پی برده و بیدار شده که خطر وهابیت، خطر اصلی است که دنیا را با افراط مواجه کرده است.
وی با اشاره به اقدامات وحشیانه گروه تروریستی داعش در جنایت علیه کودکان گفت: آنان نه فقط سر کودک ۱۲ ساله را می برند که از آن فیلم و عکس تهیه و منتشر می کنند. البته با کنار رفتن پرده ایران هراسی این جنایات به تدریج روشن می شود.
وزیر امور خارجه افزود: بدیهی است صهیونیست ها و آل سعود که دو رژیم همسو و همراه هستند امروز همکاریشان افشا شده است و دیگر قابل پوشاندن نیست.
وی با اشاره به نگرانی صهیونیست ها و آل سعود از پیشرفت ملت ایران ادامه داد: به همین علت برای ادامه ایران هراسی سرمایه گذاری می کنند و به همین علت در مقابل حرکت بزرگ ملت ایران در مسیر اقتصاد مقاومتی در تلاشند.
ظریف در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سفرش به افریقا افزود:‌ بسیار خوشحالم که بزرگترین هیات اقتصادی را که در سه سال گذشته در سفرها حضور داشته است به همراه دارم که این نشان دهنده توجه کشورمان به افریقا و گسترش روابط با کشورهای این قاره از طریق بخش خصوصی است.
در پایان این برنامه حجت الاسلام صرفه‌جو مدیر حوزه علمیه اهل بیت (ع) در اکرا پایتخت غنا به نیابت از ایرانیان مقیم این کشور با اهدای لوح تقدیر به وزیر امور خارجه از وی قدردانی کرد.
محمدجواد ظریف دوشنبه شب در بدو ورود به غنا در ضیافت شام ایرانیان مقیم غنا حضور یافت.
غنا دومین ایستگاه سفر رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان به غرب آفریقا پس از نیجریه است.  ظریف قرار است امروز در سومین روز سفرش به این منطقه با رییس جمهور، رییس مجلس و وزیر خارجه غنا دیدار کند.
ظریف همچنین در نشست همکاری های اقتصادی ایران و غنا گفت که ایران و غنا به عنوان دو کشور در حال توسعه تقویت کننده همکاری های جنوب جنوب هستند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟