سؤال بزرگی که مهران مدیری مسکوت می‌گذارد

مهران مدیری جمعه شب نیز بخش قابل توجهی از برنامه «دورهمی» را به توجیه و توضیح درباره مواضع سیاسی‌اش در زمان انتخابات اختصاص داد.


توضیحات «نوئرت» در مورد تائید برجام توسط دولت ترامپ

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا توضیحاتی را در مورد تائید برجام و اقدامات واشنگتن علیه تهران ارائه کرد.


عکس تاریخی رهبر انقلاب در حرم امام رضا(ع)

در تصویر زیر عکس تاریخی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام را می‌بینید.


بازیگر زن مشهور تلویزیون ایران درگذشت؛ بیوگرافی + تصاویر

نیلوفر خرم نیک بازیگر سریال «معمای شاه» چهارشنبه دهم شهریور ماه درگذشت.


عکس تاریخی رهبر انقلاب در حرم امام رضا(ع)

در تصویر زیر عکس تاریخی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام را می‌بینید.


گزارشی از سه طرح خسارت بار در منطقه مهم تهران

جامعه | دوشنبه ۰۴ مرداد ۹۵ ساعت ۱۳:۴۶ | نسخه چاپي

منطقه 12، یکی از مناطق قدیمی شهر تهران محسوب می شود که در مرکز این شهر با مساحت 91/16 کیلومتر مربع واقع شده و  هسته مرکزی و نقطه تولد تهران قدیم است که از مهمترین ویژگی های آن قرار گرفتن بازار تهران و بسیاری از اماکن فرهنگی، مراکز و نهادهای دولتی، وزارت خانه ها و سفارتخانه ها از جمله مجلس شورای اسلامی، دیوان  عدالت  اداری، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و وزارت امور خارجه و ... در آن می باشد.
به گزارش تابش کوثر، با توجه به اهمیت این منطقه متاسفانه خواسته یا ناخواسته سیاست ها و طرح های خسارتباری در آن اجرا می شود که ملزم به حضور محسوس نظارتی اعضای محترم شورای اسلامی شهر  تهران درباره این طرح ها می باشد که در ذیل به مواردی اشاره می شود:
-همزمان با عید سعید فطر شهرداری منطقه 12 به منظور بهبود وضعیت ترافیکی اقدام به تغییر جهت حرکتی  برخی از خیابان‌ها و معابر در محدوده بازار تهران کرد. این طرح که با استفاده از ظرفیت مساجد و شورایار‌ی‌ها به صورت منطقه ای و محله ای اطلاع رسانی شده بود  از روز شنبه 19 تیر ماه و بعد از تعطیلات، با مخالفت شهروندان روبه رو شد و پس از 4 روز از اجرایی شدن به حالت تعلیق در آمد  که در اینجا این سوال مطرح می شود که این طرح با چه پشتوانه کارشناسی همراه بوده است که پس از چند روز با شکست آن ، هزینه های اجرایش بر باد رفت؟
- از دیگر اقدامات نابجای شهرداری منطقه 12 سنگ فرش کردن بازار بزرگ تهران بود که از لحاظ زمان با توجه به تاکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب مبنی بر اولویت داشتن مسئله‌ی اقتصاد در سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل و در شرایط رکود اقتصادی ، شهرداری به جای کمک به رونق بازار به فکر زیباسازی و مرمت معابر قلب تاریخی این شهر افتاد که به گفته شهردار منطقه  200 میلیارد ریال  هزینه شد تا تهران دیگر طهران نباشد و قلب طهران زیر فشار سنگفرش‌ها قرار گیرد.
اما از لحاظ اجرایی هم این طرح به صورت مناسب اجرا نمی شود که شهرداری منطقه 12 در اقدامی تعجب برانگیز، همه را غافلگیر و در روزهای پایانی سال اجرای سنگ فرش کردن خیابان پامنار  را آغاز کرد به طوری که کسبه بازار پس از  بازگشت از سفرهای نورورزی با سنگلاخی در این خیابان مواجه شدند که نه تنها عبور و مرور را سخت کرده بلکه انگیزه ای برای کاسبی باقی نمی گذاشت و بعد از سنگ فرش شدن هم هنوز مشکلات حمل و نقل کسبه بازار جهت انتفال بار به مغازه پا برجاست  و همچنین پس از چند ماه از آغاز این طرح هنوز شهرداری وسایل نقلیه مناسبی برای خیابان ناصر خسرو، 15 خرداد و پامنار قرار نداده است که کندی حرکت و نبود ایستگاه های مناسب از جمله مشکلات این وسایل نقلیه است که در این رابطه تعدادی از کسب بازار  نامه ای خطاب به مهندس ندرلو شهردار ناحیه 2 منطقه 12 نوشتند و خواستار وسایل نقلیه مناسب در ایستگاه های بیشتر شدند که متاسفانه پس از این نامه و مراجعه حضوری چون پاسخ مناسبی از طرف مسئولین دریافت نکردند ، در روز دوشنبه 24 خرداد در اعتراض به نحوه اجرای و مدیریت طرح سنگ فرش کردن خیابان 15 خرداد و پامنار تهران ، نامه ای را به شورای اسلامی شهر تهران به شماره ثبت 160 / 6591 نوشتند که نه تنها تاکنون پاسخ عملی دریافت نکردند! بلکه در هفته گذشته شاهد حضور دستفروشان به صورت سازماندهی شده در منطقه بازار تهران بودند که این اقدام  موجب بروز سوالات زیر می شود:
گزارشی

1) اگر حضور دستفروشان در بازار تهران اقدام درست و بجایی است چرا در آذر ماه سال گذشته طرح ساماندهی دستفروشان در منطقه بازار 15 خرداد با همکاری یگان امداد و یگان حفاظت شهرداری تهران کلیک خورد و پس از مدتی بساط دستفروشان از بازار تهران برچیده شد؟
مگر عابد ملکی شهردار منطقه 12 که در اجرای طرح ساماندهی دست فروشان بازار حضور داشت از تداوم این طرح سخن نگفت؟  مگر وی در جمع خبرنگاران نگفت که یکی از اقدامات شهرداری در راستای طرح انضباط شهری منطقه 12 ساماندهی بساط گستران و دستفروشان بود که کسبه و مردم نیز بیشترین درخواست برای ساماندهی آنها را داشتند. و ما برای آنکه دستفروشان نیز بتوانند رزق حلال برای خانواده‌هایشان ببرند ایجاد شب بازار و روز بازارهایی را در خیابان‌های مختلف پایتخت از جمله صور اسرافیل در نظر گرفته‌ایم. پس چرا مجددا دستفروشان در شرایط رکود در مقابل مغازه ها حضور یافتند؟
2) مگر در گذشته حضور دستفروشان موجب بروز مشکلات اخلاقی ، ایجاد سد معبر، اختلالات رفت و آمدی، آلودگی صوتی و دیگر مشکلات نشده بود یا دیگر حضور دستفروشان سد معبر نیست و این پلاکارد های شهرداری معنا ندارد که سعد معبر تضییع حق الناس است؟
گزارشی

3) ایا ماده ۵۵ قانون شهرداری ها که در آن  آمده است: سد معابر عمومی و اشغال پیاده روها و استفاده غیر مجاز آنها و میدان ها و پارک ها و باغ های عمومی برای کسب و یا سکنی و یا هر عنوان دیگری ممنوع است و شهرداری مکلف است از آن جلوگیری و در رفع موانع موجود و آزاد نمودن معابر و اماکن مذکور فوق به وسیله مأمورین خود رأساً اقدام کند. از قوانین شهرداری حذف شده است؟
گزارشی

4)آیا دستفروشان که حضورشان مهر تاییدی بر رکود اقتصادی است باید در جلوی مغازه کسبه بازار که عوارض و مالیات می دهند ، حضور داشته باشند یا در یک مکان مناسب دیگری سازماندهی شوند؟
در اینجا گفتنی است که مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران در بهمن ماه سال گذشته در گفتگو با تابش کوثر درباره طرح سنگ فرش کردن بازار تهران با بیان اینکه من دو موضوع موتورسیکلت ها و دستفروشان را تذکر داده ام و پیگیری می کنم ، اظهار کرد: ما محدوده بازار را پیاده راه نکردیم که پارکینگ موتور سیکلت و مکان دستفروشان شود که اگر این دو بخواهد اتفاق بیفتد، بنده معتقد هستم که اتومبیل ها بیایند بهتر است.
بنابراین با با این دو شرط با این طرح موافقت کردیم که دستفروشان در خیابان ها و پیاده راه ها نباشند و این مکان تبدیل به پارکینگ موتورسیکلت ها نشود که طبق مصوبه شورا ورود موتور سیکلت ها به بازار عولادجان هم ممنوع است زیرا این بازار از لحاظ میراث فرهنگی دارای ارزش خاصی است و رفت و آمد موتورسیکلت به آن آسیب می رساند که باید پارکینگ هایی در این زمینه پیش بینی شود.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟