رنج‌روور اسپورت انگلیسی یا لکسوس GX 460 ژاپنی؟

لکسوس با وزنی حدود 2 هزار 357 کیلوگرم برای شتاب صفر تا صد کیلومتر به 7.8 ثانیه زمان نیاز دارد و با بیشینه سرعت 200 کیلومتر بر ساعت به حرکت خود ادامه می‌دهد و رنج‌روور با وزن تقریبی 2 هزار 177 کیلوگرم تنها در 7 ثانیه به شتاب صفر تا صد کیلوگرم می‌رسد.


خبرهای جدید از آیفون ۹؛ جدیدترین عکس نهایی شده از آیفون ۸

هرروز خبرهای داغی از آیفون 8 یا همان آیفون متفاوت 2017 به گوش می‌رسد، اما نظرتان درباره آیفون 9 که در سال 2018 می‌آید چیست؟


سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی ...


گزارشی از جنجال‌آفرینی یک استارتاپ موفق

داستان "اسنپ" چیست؟

شهرام شاهکار خالق اسنپ با بیان این‌که در تابستان ۹۳ با نام تاکسی‌یاب کارمان را شروع کردیم،‌ در رابطه با نحوه شروع به کار اسنپ می‌گوید: خرداد ...


رنج‌روور اسپورت انگلیسی یا لکسوس GX 460 ژاپنی؟

لکسوس با وزنی حدود 2 هزار 357 کیلوگرم برای شتاب صفر تا صد کیلومتر به 7.8 ثانیه زمان نیاز دارد و با بیشینه سرعت 200 کیلومتر بر ساعت به حرکت خود ادامه ...


ورزش گروهی چه فوایدی دارد؟

سلامت | دوشنبه ۰۴ مرداد ۹۵ ساعت ۱۱:۳۸ | نسخه چاپي

به عنوان بچه ، ما  دوست داریم تا با دوستان بازی کنیم به عنوان نوجوانان،  در اطراف دوستان زیادی داریم. اغلب، دوست داریم با آنها باشیم به عنوان بزرگسال، ما هنوز هم  از فعال بودن با دوستان لذت می بریم، اما همیشه احساس می کنم ما باید در مورد زمان و فرصت به انجام این کار را نداریم. ورزش گروه ما فرصتی دوباره  برای احساس جوانی  از نظر فیزیکی  وفعالیت با دیگران است.

چه به یک کلاس ورزش بپیوندید، چه با دوستانتان ورزش کنید، محیط‌های گروهی در مقایسه با تنها ورزش کردن، فوایدی را برای شما به همراه خواهد داشت.

بهترین محیط ورزش گروهی، برای هر شخصی متفاوت است. بعضی‌ها از کلاس‌های تمرینی با صدای زیاد موزیک و اینور و آنور پریدن خوششان می‌آید، بعضی‌ها هم کلاس یوگای بدون سر و صدا را بیشتر ترجیح می‌دهند. برای اینکه بیشترین فواید ورزش گروهی عایدتان بشود، باید محیطی را انتخاب کنید که بیشتر با شخصیت ورزشی شما هماهنگ است.

روابط اجتماعی

ورزش کردن در یک گروه، برای شما تجربه‌ای را فراهم خواهد آورد، که نسبت به تمرینات تک نفره، ورزش کردن را جذاب تر خواهید دید. فعالیت‌های گروهی باعث خواهد شد نسبت به همراهانتان حس خویشاوندی پیدا کنید، چرا که همه‌تان یک چیز را دنبال می‌کنید.

این حقیقت که همه‌ی شما یک فعالیت فیزیکی خاص را انتخاب کرده و به آن مشغولید، یک چیز مشترک بینتان ایجاد خواهد کرد. همین اتفاق می‌تواند مبنای دوستی‌های طولانی مدت یا برقراری پیوندی قوی‌تر با اشخاصی که می‌دانید در حال حاضر به ورزشی می‌روند باشد.

حس تعهد

ورزش های گروهی عموما در زمان‌ها و دوره‌های مشخصی برنامه ریزی می شوند. اختصاصا در مورد کلاس‌های ورزشی، همین که زمانی برای اجرای کلاس تنظیم می‌شود، بیشتر به شما حس تعهد یا سرسپردگی می‌دهد.

حتی اگر بصورت بی قانون با دوستان یا آشنایانتان ورزش می‌کنید، باز هم بدلیل اینکه شریک ورزشی تان از شما انتظار دارد حضور داشته باشید، باز هم این حس تعهد را خواهید داشت.

اشخاصی که به تنهایی ورزش می‌کنند، براحتی می‌توانند بهانه‌ای جور کنند و کلا ورزش نکنند یا می‌توانند هر زمانی که تمرینشان سخت شد، آنرا کوتاه کرده و نیمه کاره رهایش کنند. پس همین حس پاسخگویی و تعهدی که در ورزش‌های گروهی وجود دارد، می‌تواند مقداری که ورزش می‌کنید را بیشتر کند!

کسب انگیزه

افرادی که با آنها ورزش می‌کنید، یک منبع انگیزه برای شما هستند! این موضوع، مخصوصا زمانی که شما تازه کار هستید، مدل ورزشی جدیدی را آغاز کرده‌اید، یا اینکه به تمرینات شدید و سرعتی تناسب اندام مثل کیک بوکس یا دو پرداخته‌اید، خیلی بدرد بخور است.

هنگامی که احساس کنید دیگر حوصله یا کشش ندارید و بخواهید ورزش را ترک کنید، شریک ورزشی‌تان در شما ایجاد انگیزه خواهد کرد. حتی ممکن است یک حس رقابت دوستانه با دیگران برقرار کنید، این حس می‌تواند شما را هل دهد تا همیشه چند قدم از شریک ورزشی تان جلو بیفتید!

مشورت گرفتن

ورزش گروهی به شما اجازه خواهد داد تا به سطوح مختلفی از تجربیات دسترسی پیدا کنید. شریک ورزشی شما، ممکن است در مورد تمرین، برنامه ی غذایی یا هر جنبه‌ای از تناسب اندام، راهنمایی‌های با ارزشی به شما کرده و به شما کمک کند تا روند فعالیت‌های فیزیکی خود را یک گام پیش ببرید.

اگر متوجه مشکلی مثل درد یا عدم پیشرفت شدید، دیگران می‌توانند به شما کمک کنند تا آنرا با موفقیت پشت سر بگذارید. هنگامی که به یک کلاس ورزش می‌پیوندید، از مزایای وجود یک مربی هم برای یادگیری تکنیک‌های صحیح تمرینی بهره می‌برید.

آیا تابحال تجربه‌ی حضور در کلاس‌های تمرین گروهی را داشته‌اید؟ نظر شما در رابطه با گروهی ورزش کردن چیست؟

منبع: تناسب اندام

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟