روحانی: کینه را کنار بگذاریم، به‌فکر مسائل جناحی نباشیم

رئیس جمهور با اعلام اینکه سال 95 سال بسیاری از گشایش‌ها بود، اظهار امیدواری کرد که در سال 96 این گشایش‌ها ادامه پیدا کند.


قدیمی ترین گیاه جهان کشف شد

در صخره های باستانی هند گیاهانی شبیه جلبک وجود دارد که به نظر می رسد مربوط به ۱.۶ میلیارد سال قبل است.


بالن آرزو خانه ای را در رشت سوزاند

مدیرعامل آتش‌نشانی رشت گفت: علت آتش‌سوزی دو باب منزل مسکونی سقوط بالن‌های آرزو و پرتاب شی مشتعله بر روی سقف و بالکن منازل مسکونی بوده است.


بالن آرزو خانه ای را در رشت سوزاند

مدیرعامل آتش‌نشانی رشت گفت: علت آتش‌سوزی دو باب منزل مسکونی سقوط بالن‌های آرزو و پرتاب شی مشتعله بر روی سقف و بالکن منازل مسکونی بوده است.


خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر ...


رحمانی فضلی: برجام یک شر را از خانه دور کرد؛ در سیاست داخلی اختلاف نظر هست اما کشمکش نه

رحمانی فضلی: برجام یک شر را از خانه دور کرد؛ در سیاست داخلی اختلاف نظر هست اما کشمکش نه

سیاست | دوشنبه ۰۴ مرداد ۹۵ ساعت ۹:۳۹ | نسخه چاپي

وزیر کشور گفت: اگر مواردی مثل مخالفت با برگزاری کنسرت‌ها وارد فضای سیاسی شود منجر به سوء استفاده سیاسی می شود، با این حال، ما در این حوزه نگرانی و مشکل نداریم.

عبدالرضا رحمانی فضلی در همایش مشاوران امور روحانیون استانداری های سراسر کشور افزود: با توجه به جایگاه روحانیت مردم به شما اعتماد دارند و دستور شما را از باب تکلیف اجرا می کنند.

وزیر کشور خطاب به مشاوران امور روحانیون استانداری ها گفت: شما در محل فعالیت خود علاوه بر جایگاه اداری، جایگاه معنوی دارید و باید تلاش کنید از جایگاه معنوی خود و با اعتماد ، دلسوزی و نگاه تعاملی مشکلات را حل کنید.

رحمانی فضلی با تأکید بر این نکته که کار فرهنگی زمانبر است به موضوع آسیب های اجتماعی اشاره کرد و اظهارداشت: با توجه به تأکید رهبر معظم انقلاب بر مقابله با آسیب اجتماعی و تشکیل جلسات اعضای شورای اجتماعی کشور در محضر معظم له باید مردم برای مقابله با اینگونه آسیب ها به صحنه بیایند و سیاست اجتماعی کردن مبارزه با آسیب ها دنبال شود.

اهم اظهارات وزیر کشور را به نقل از ایرنا بخوانید؛

*از آذرماه امسال رسما انتخابات را شروع خواهیم کرد و با آغاز فعالیت دانشگاه ها در مهر ماه امسال فضای کشور از نیمه دوم امسال عملاً انتخاباتی خواهد شد .

* انتخابات مانور قدرت ملی و نمایش مردم سالاری دینی از طریق انتقال قدرت است. همه باید بر این موضوع متمرکز شویم که انتخابات قانونی ، سالم و امن برگزار شود.

* وضعیت اقتصادی کشور از ثبات لازم برخوردار است، درحوزه اقتصادی تأکید رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور روی اجرای اقتصاد مقاومتی است و برای پیشبرد آن لازم است همه پای کار بیایند به ویژه آنکه در موضوعاتی مثل نرخ ارز و کالاهای مصرفی مردم نوسانی در کشور مشاهده نمی شود و تورم کنترل شده است.

* در سیاست داخلی کشور شاهد انسجام ، وحدت و نشاط سیاسی هستیم و احزاب با در اختیار داشتن ابزار لازم در فضای سیاسی جامعه حضوری فعال دارند. در حوزه سیاست داخلی اختلاف نظر و جود دارد اما دعوا و کشمکش نیست چون همه ما به ولایت فقیه ، قانون ، منافع ملی و امنیت اعتقاد داریم و پیشبرد امور را در وحدت می بینیم چون نگاهمان توحیدی است.

*نگاه حاکمیت به اهل سنت بسیار مثبت است، هم نگاه حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب و هم قوانین موضوعی کشور نشان داده است که هموطنان اهل سنت ما برادران و خواهران دینی ما هستند و در طول تاریخ نشان دادند که مرزدارانی شایسته اند . با این حال باید تلاش شود با رسیدگی به مناطق مرزی و برخورداری این مناطق از امکانات کشور بیش از پیش به امنیت و پیشرفت حوزه های مرزی کمک کنیم.

*موضوع برجام موضوع مهمی است و چندین سال ما را در سطوح بین المللی درگیر چالش کرد که آثار آن در سطوح بین المللی و داخلی مشهود بود . با این حال با حمایت وهدایت مقام معظم رهبری به سرانجام رسیدهرچند نمی توانیم همه چیز را قابل قبول و قطعی بدانیم اما برجام آثار روشن و شفافی دارد که قابل کتمان نیست و نقاط ابهامی دارد که باید به کمک هم رفع کنیم .

*برجام یک شری را از خانه دور کرد ، تبلیغات ایران هراسی را متوقف کرد و ظرفیت فروش نفت از یک میلیون بشکه به دو و سه دهم میلیون بشکه افزایش یافت. البته دولت در داخل کشور همه چیز را در برجام خلاصه نکرد بلکه به همان نسبت اقتصاد مقاومتی را پیش می بریم و شاید الان انرژی دولت معطوف به اقتصاد مقاومتی است تا برجام .

*{در پاسخ به سوال مشاور امور روحانیون استانداری خراسان رضوی در خصوص برگزاری کنسرت ها}: کشور با نظر رهبری و ولی فقیه و با برخورداری از قوانین و احکام حقوقی ، قضائی و شرعی اداره می شود و ایشان فضای جامعه را می بینند، هم تذکر می دهند و هم ارشاد می کنند. با این حال تعدادی از افراد جامعه به ویژه جوانان به موسیقی و کنسرت علاقه دارند و در چارچوب قانون و مقررات باید استفاده کنند و اگر ارزش های دینی ، اخلاقی و عرف جامعه رعایت نشد آنگاه برخورد شود .

*اگر مواردی مثل مخالفت با برگزاری کنسرت ها وارد فضای سیاسی شود منجر به سوء استفاده سیاسی می شود و با پیدا شدن موافق و مخالف مشکل ایجاد خواهد شد؛ با این حال، ما در این حوزه نگرانی و مشکل نداریم چون کارها دارد خوب پیش می رود.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟