پیشنهاد میلیاردی پرسپولیس به مهاجم لیگ‌برتری

سرمربی تیم فوتبال پیکان می‌گوید یکی از باشگاه‌ها به مهاجم خارجی تیمش پیشنهاد ۹۰۰ هزار دلاری داده است.<br />خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر عفونت تنفسی ناشی از ویروس‌ها بویژه ویروس پارا آنفلوآنزا رخ می‌دهد ...


13 فکر سمی که باید سریع تر متوقف شان کنید

«فکرت را تغییر بده تا زندگیت را عوض کنی» این شعار را خیلی ها بلد هستند اما مشکل اینجاست که اغلب ما اصلا از افکار منفی که در ذهنمان جریان دارند، ...


طرح جالب نیویورکر از فیلم فروشنده

مجله نیویورکر طرحی از فیلم «فروشنده» به کارگردانی اصغر فرهادی منتشر کرد.


کالاهای قاچاق کشف شده دیگر راهی بازار نمی‎شود

اقتصاد | دوشنبه ۰۴ مرداد ۹۵ ساعت ۹:۴۱ | نسخه چاپي

سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: کالاهای قاچاق کشف شده راهی به بازار داخل نخواهد داشت.
قاسم خورشیدی گفت: به مردم و تولیدکننده ها که دغدغه ورود نشدن کالاهای قاچاق مکشوفه به بازار داخلی را دارند اطمینان می دهم بر اساس آیین نامه مواد 55 و 56 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، بازگشت کالاها به چرخه توزیع و مصرف داخلی ممنوع است.
سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه در سه ماهه نخست امسال حجم امحاء کالاهای مکشوفه قاچاق در مقایسه با سه ماهه نخست سال گذشته، بیش از 35 درصد رشد داشت گفت: به علت دغدغه هایی که افکار عمومی در این باره دارد مقرر شد سازمان جمع آوری تملیکی در تهران و برخی استان ها امحاء مجموعه کالاهایی را که مشمول طرح امحاء کالاهای مکشوفه قاچاق است با حضور رسانه ها به نمایش بگذارد تا همه بدانند دولت و نظام در برخورد با قاچاق و امحاء کالاهای مکشوفه کاملا جدی است.
وی ادامه داد: سازمان جمع آوری اموال تملیکی آن بخش از کالاهایی را که تهدیدی برای سلامت و بهداشت جامعه است معدوم خواهد کرد برای آن بخش از کالاهایی که تولید داخلی دارد اصل بر معدوم سازی است اما اگر معدوم کردن آنها برای محیط زیست مشکل زا باشد سازمان جمع آوری اموال تملیکی باید با دریافت تضامینی شرایطی را فراهم کند که این کالاها از کشور خارج و در بازارهای دیگر کشورها عرضه و توزیع شود.
خورشیدی با اشاره به کشف و ضبط 210 کانتینر کالای قاچاق گفت: این کالاها به طور غیر قانونی از مبادی رسمی وارد کشور شده است ، ردیابی اسناد و مدارک می تواند ثابت کند این کانتینرها قاچاق است.
وی افزود : این کالاها در نتیجه بهره گیری از اطلاعات و داده های اطلاعاتی سامانه های هوشمندی که در مجموعه گمرکات کشور، کشف شده است.
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه محموله کشف شده به مرجع قضایی اعلام شده و باید قاچاق بودن این محموله ها ازجانب مرجع قضایی نیز احراز شود گفت: عمده اسناد کالاهای قاچاق مکشوفه شامل اسباب بازی، لوازم دکوری، چینی آلات، کریستال و لوازم آشپزخانه است.
خورشیدی افزود: 210 کانتینر مکشوفه شاید اتفاق تازه ای نباشد اما در نتیجه تسلط سامانه ای و الکترونیکی سازمان های کاشف بر فرآیند واردات کالا در کشور این توفیق حاصل شد.
وی ادامه داد: دستاورد بزرگ در اجرای سامانه های الکترونیکی نظارتی به آن دست یافتیم این است که توانستیم ضریب کشفیات را به شدت افزایش دهیم و قدرت کشف در دستگاه های کاشف به مراتب بیشتر از قبل شده طوری که امکان دور زدن قوانین و مقررات از قاچاقچیان سلب شده است.
سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: بیش از 40 نفر مظنون و متهم در این باره وجود دارد که بخشی از این مظنونان یا از کارکنان شرکت های تحت پیمان سازمان بنادر و گمرکات کشور هستند یا احیانا از کارکنان این سازمان ها هستند که بعضا هم دستگیر شدند و در بازداشت به سر می برند.

منبع: صدا و سیما

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟