تعطیلات نوروزی بارانی خواهد بود/

رئیس سازمان هواشناسی گفت: تا نیمه فروردین بارندگی از حد نرمال بیشتر است اما در ادامه سال زراعی شاهد کم بارشی و خشکسالی خواهیم بود.


کی‌روش دید مدل برانکویی جلوی قطری‌ها یعنی باختن!

پرسپولیس دیروز با ملی‌پوشان زیادی به مصاف الریان رفت.


کی‌روش دید مدل برانکویی جلوی قطری‌ها یعنی باختن!

پرسپولیس دیروز با ملی‌پوشان زیادی به مصاف الریان رفت.خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر ...


پنجمین جشنواره تسنیم اجرا می شود

پنجمین جشنواره تسنیم اجرا می شود

جامعه | شنبه ۰۲ مرداد ۹۵ ساعت ۲۲:۳۷ | نسخه چاپي

به منظور ارتقاء توانمندی و افزایش مشارکت های اجتماعی بانوان، پنجمین جشنواره تسنیم امسال با تاکید بر کانون های سه گانه بانوان اجرا می شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، سعید کارگران معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک در جلسه هم اندیشی و افتتاحیه پنجمین جشنواره تسنیم در شمال تهران با تاکید بر فعالیت کانون های سه گانه تسنیم اظهار داشت: این کانون ها شامل کانون دختران، کانون بانوان و کانون خانواده است که برای هرکانون در محله اعضای کانون یک نفر را به عنوان دبیر انتخاب می کند و از بین دبیران محلات یک نفر با نظر جمع براساس شاخص هایی چون توانمندی، داوطلبی و میزان فعالیت به عنوان دبیر دبیران در منطقه انتخاب می شود.
وی با اشاره به  اهمیت اجرای جشنواره تسنیم به عنوان یک جشنواره بسیار مثمر ثمر در سطح محلات خاطر نشان ساخت: روند اجرایی جشنواره و پایداری گروههای تشکیل شده و همچنین ادامه دار بودن پروژه های کوچک در سال گذشته و لزوم اجرا و توجه ویژه به این جشنواره به علت حضور بانوان وبه عنوان نیمی از افراد جامعه و تاثیرشان بر سلامت اجتماع بسیار مهم است.
سودابه هاشم نژاد مدیر اداره بانوان شهرداری این منطقه نیز افزود : بخش ابتکارات جامعه محور جشنواره تسنیم شامل برگزاری کارگاههای آموزش تسهیلگری به مسئولین خانه های تسنیم و برگزاری کارگاههای آموزشی با رویکرد فقرزدایی در سطح محلات ویژه بانوان بوده و سپس پروژه های کوچک محلی در همین راستا طراحی و اجرا خواهد شد.
این مراسم با حضور مجید سعادتمندی قائم مقام معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ، سرکار خانم جدی مدیر اداره هنر و مدیرطرح جشنواره تسنیم اداره کل امور بانوان شهرداری تهران ، مدیران و کارشناسان امور اجتماعی و فرهنگی نواحی، مدیران محلات، مدیران خانه های خانواده و سبک زندگی (تسنیم) و جمعی از تسهیلگران  و... برگزار شد
درکه پاکسازی شد
در راستای نهادینه ساختن الگوهای فرهنگی در زمینه کاهش استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی،  عملیات پاکسازی رود دره درکه در شمال تهران انجام شد.
سعید کارگران معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک با بیان خبر فوق اظهار داشت: اداره آموزشهای شهروندی با همکاری اداره سلامت و اداره بازیافت شهرداری این منطقه با حضور کارشناسان آموزش تسهیلگر نواحی ، مدیران کانون اخلاق و مهارت شهروندی محلات ۲۷ گانه و شهروندان شمال تهران اقدام به پاکسازی رود دره درکه نمودند.
وی گفت: این برنامه به منظور آگاه سازی شهروندان در رابطه با مخاطرات استفاده از این مواد در سطح جامعه و ریختن آنها در طبیعت و ضرورت جایگزینی این مواد با کیسه ها، ظروف گیاهی، پارچه ای و کاغذی برگزار شد .
کارگران تصریح کرد: در این فعالیت عملی ، آموزشی ،کیسه های زباله به صورت یک شکل و رایگان در اختیار مدعوین و شهروندان قرار گرفت و پس از گذشت ۲ ساعت از این فعالیت ، کیسه های پر شده زباله به صورت یکجا جمع آوری شدند .
وی در پایان خاطر نشان کرد : شهروندان پس از پاکسازی رود دره درکه به آمفی تئاتر سرای محله درکه رفتند و بعد از برگزاری کارگاه آموزشی و پرسش و پاسخ شهروندان،  تئاترهای آموزشی پیرامون این طرح برای آنها اجرا شد.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟