رکوردشکنی انگلیسی مغرور در جهنم سبز!+ شکست سوپراسپرت الکتریکی توسط مک‌لارن

حدود دو هفته پیش خودرو الکتریکی Nio EP9، رکورد پیست نوربرگ‌رینگ را شکست و خیلی‌ها را شگفت زده کرد. اما این رکوردشکنی مدت زیادی دوام نداشت و حالا مک‌لارن P1LM در پیستی که به جهنم سبز مشهور است رکورد جدیدی را ثبت کرده است.


انتقاد شدید فرانسه از آزمایش موشکی ایران

فرانسه نگرانی عمیق خود را درباره آزمایش موشک بالستیک ایران بیان کرده و از دبیر کل سازمان ملل خواست تا گزارش کاملی را در این خصوص ارائه دهد.


فرمانده کل ارتش: رژیم صهیونیستی روزهای باقیمانده عمرش را حساب کند/ دست از پا خطا کند حیفا و تل آویو با خاک یکسان خواهد شد

فرمانده کل ارتش گفت: اینکه ما می گوییم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید، معنی‌اش این نیست که حتما ۲۵ سال کامل عمر می کند.


سرگردانی ۲ گردشگر ایرانی در تایلند بعد از حمله یک فیل!

دو گردشگر ایرانی در سفر به تایلند، پس از حمله‌ی یک فیل، به حال خود رها شدند و نه تنها عوامل تور و آژانس مسؤولتی در قبال‌شان نپذیرفتند که سفارت ...


سرگردانی ۲ گردشگر ایرانی در تایلند بعد از حمله یک فیل!

دو گردشگر ایرانی در سفر به تایلند، پس از حمله‌ی یک فیل، به حال خود رها شدند و نه تنها عوامل تور و آژانس مسؤولتی در قبال‌شان نپذیرفتند که سفارت ایران در تایلند نیز پاسخگوی آن‌ها نبود.


جوانفکر: احمدی‌نژاد با هیچ کسی رودربایستی ندارد؛ چرا مدعیان سیاست از بازگشت احمدی‌نژاد نگرانند؟

سیاست | شنبه ۰۲ مرداد ۹۵ ساعت ۲۲:۵۲ | نسخه چاپي

این روزها بسیاری از تحلیلگران معتقدند که رئیس دولت‌های نهم و دهم با سفرها و سخنرانی‌هایش خود رابرای انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم آماده می‌کند، تحلیل‌هایی که اطرافیان احمدی‌نژاد همچنان آن را رد می‌کنند.
پس از سخنرانی دو هفته پیش محمود احمدی‌نژاد در ملارد کرج، او هفته گذشته در مسجد مسعودیه تهران سخنرانی کرد و این بار برخلاف سخنرانی‌های اخیرش که به تبیین اندیشه امام و رهبری و انسان کامل می پرداخت گریزی هم به بحث روز یعنی فیش‌هایی حقوقی زد و گفت: عده ای مردم را به درجه یک و درجه دو یا به طبقه فرودست، یعنی اکثریت عظیم توده های مردم و طبقه بالادست، یعنی اقلیت برخوردار و معمولا حاکم تقسیم می‌نمایند. اینان برای حاکمان، حقوق استثنایی و برای طبقه عمومی مردم کمترین حقوق را ترسیم و آن را به صورت نوشته یا نانوشته اعمال می‌کنند. عده ای دیگر مردم را به دو طبقه عوام و نخبگان تقسیم می‌کنند و برای نخبگان، حقی بسیار بیشتر از توده‌های مردم فرض کرده و با ترفندهای گوناگون از جمله تحقیر توده‌های مردم، آنان را از حقوق مسلم‌شان محروم می‌کنند و حاکمیت و مدیریت را حق نخبگان می‌شمارند.

صحبت‌های این بار احمدی‌نژاد و کنایه‌هایش به دولت حسن روحانی در کنار خبر تایید نشده برگزاری نشست انتخاباتی احمدی‌نژاد با وزرا و یارانش که صبح پنج‌شنبه با تدابیر امنیتی و در سکوت خبری برگزار شد به گمانه‌زنی‌ها برای حضور مجدد احمدی‌نژاد در انتخابات آینده ریاست‌جمهوری دامن زد. با این وجود اطرافیان او همچنان حضورش را در انتخابات البته با قید «فعلا» تکذیب می‌کنند.

علی‌اکبر جوانفکر یکی از یاران احمدی‌نژاد است که همچنان مسئولیت مشاور رسانه‌ای رئیس‌جمهور سابق را به عهده دارد. او در گفتگوی با بیان اینکه احمدی‌نژاد فعلا هیچ برنامه‌ای برای انتخابات ندارد، دلیل سفرها و سخنرانی‌های رئیس‌جمهور پیشین را به خاطر درخواست‌های مکرر مردم می‌داند و می‌گوید که اگر احمدی‌نژاد قصدی برای کاندیداتوری داشته باشد به صراحت با مردم در میان خواهد گذاشت.

جوانفکر در پاسخ به این سوال که «در خبرها از قول شما آمده بود که دکتر احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری شرکت نخواهد کرد، آیا این خبر را تایید می کنید؟» تاکید می‌کند: خیر، تایید نمی کنم. با نگاهی خوش بینانه می گویم که متاسفانه برخی از رسانه ها بر اثر بی دقتی، صحت را فدای سرعت می کنند و به انتشار مطالبی مبادرت می ورزند که با آنچه مراد گوینده آن است تفاوت دارد. در این خصوص همواره تصریح و تاکید کرده ام که دکتر احمدی نژاد فعلا هیچ برنامه ای برای انتخابات ندارند و اصولا انتخاباتی شدن زودهنگام فضای کشور را همسو با منافع و مصالح مردم نمی دانند.

وی همچنین به این سوال که «اگر احمدی نژاد مخالف انتخاباتی شدن فضای کشور است، چرا هر هفته یا دو هفته یک بار به سفر می رود یا در تهران سخنرانی می کند؟» این‌گونه پاسخ می‌دهد: پرهیز از انتخاباتی شدن فضای کشور، موضوعی کاملا متفاوت از اجابت درخواست های مردمی برای تبیین ضرورت های امروز و فردای انقلاب و کشور است. مردم حق دارند بدانند و از زبان معتمدین خود با مسائل اصلی و عمومی جامعه آشنا شوند، بنابراین پاسخ مثبت و البته محدود دکتر احمدی نژاد به انبوه درخواست های مردمی برای حضور ایشان در اجتماعات آنان را باید از منظر حقوق قانونی مردم مورد توجه قرار داد. ضمن آنکه رئیس جمهور محترم سابق در هیچیک از سخنرانی های خود، حتی کوچکترین اشاره ای به مباحث انتخاباتی نیز نکرده است.

جوانفکر ادامه می‌دهد: تبیین و بازتعریف مبانی و آرمانهای انقلاب اسلامی به عنوان یک مطالبه عمومی در دستور کار دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور سابق قرار گرفته است و ایشان بر اساس یک چارچوب منطقی و عالمانه، اهتمام خود را معطوف به روشنگری مفاهیم اساسی و اصولی انقلاب کرده است، زیرا بر این باوریم که تحقق پیشرفت واقعی و همه جانبه کشور، بیش از هر چیز مستلزم تبیین زیرساخت های فکری و آرمانی جامعه است. اگر این امر به درستی و روشنی بازتعریف نشود، باید یقین کنیم که با حرکت در فضای تاریک، مغشوش، مبهم و عدم شفافیت نه فقط راه به جایی نخواهیم برد بلکه خود و دیگران را نیز در معرض آسیب و تهدیدهای جدی و خطرناک قرار خواهیم داد.

وی درباره این گمانه زنی که برخی افراد مطرح کرده اند که احتمالا احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری نامزد می شود اما بعدا به نفع فرد دیگری از صحنه کنار می رود، تصریح می‌کند: همانطور که پیشتر تصریح کردم دکتر احمدی نژاد فعلا هیچ تصمیمی برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری اتخاذ نکرده اند. ایشان با هیچکس رودربایستی ندارند و مردم هم آقای احمدی نژاد را به صداقت و روراستی می شناسند. بنابراین اگر قرار باشد وارد صحنه انتخابات شوند، تصمیم خود را به شکلی صریح و روشن با مردم در میان می گذارند و هرگز وارد بازی سیاسی و انتخاباتی با ولی نعمتان خود نمی شوند.

مشاور رسانه‌ای احمدی‌نژاد در واکنش به صحبت‌های اخیر عباس عبدی که ضمن رد بازگشت دکتر احمدی نژاد به عرصه مدیریت اجرایی کشور گفته است که «او اگر نفت نداشته باشد اصلا چیزی نیست»، اظهار می‌کند: اول اینکه اگر آقای احمدی نژاد، بدون فروش نفت چیزی به حساب نمی آیند، چرا مدعیان سیاست با گرایش های مختلف از جمله خود آقای عباس عبدی، از احتمال بازگشت ایشان نگرانند و پیوسته علیه او داد سخن می دهند و در خیل رسانه های رنگارنگ خویش انواع اتهامات بی پایه و اساس و دروغین را به ایشان نسبت می دهند؟ به آن ها توصیه می کنم آرامش خود را در برابر کسی که او را به هیچ می پندارند، حفظ کنند و عنان سخن و تحلیل خویش را از دست ندهند.

جوانفکر در پایان می‌افزاید: نکته دیگر آن است که دکتر احمدی نژاد در سال 1384 دولت را با نفت بشکه ای حدود 50 دلار از دولت آقای خاتمی تحویل گرفت و در سال 1392 آن را با بشکه ای به ارزش 110 دلار تحویل آقای روحانی داد. به راستی این امر نشانه چیست؟ چرا قیمت نفت در دولتهای هاشمی، خاتمی و روحانی به کمترین سطح ممکن تنزل می یابد اما در دوره ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد، نفت را به بالاترین قیمت به فروش رساندیم؟

منبع:ایسنا

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟