از «افشین یداللهی» چه خاطرات خوشی داریم؟

خبر تلخ درگذشت «افشین یداللهی» در واپسین روزهای سال به یکباره همه را شوکه کرد تا به تلخی های این سال سخت اضافه کند. شاعری که با ترانه هایش خاطرات خوشی داشتیم. این ترانه ها را مرور کنیم.


به چه شرطی صنعت خودرو از رکود خارج می شود؟

چنانچه خوروسازی های داخلی همکاری خود را با شرکتهای مطرح غربی شروع کرده و تولیدات خود را با قیمت های نجومی عرضه نکنند و شرایط ویژه فروش به نفع ...


افشای برنامه محرمانه انتخاباتی احمدی نژاد

یک منبع نزدیک به محمود احمدی نژاد، از برنامه محرمانه انتخاباتی رئیس جمهور سابق پرده برداشت.


خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر عفونت تنفسی ناشی از ویروس‌ها بویژه ویروس پارا آنفلوآنزا رخ می‌دهد ...


خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر ...


تقوی: در موضوع فیش‌های حقوقی نگوییم همه چیز از دست رفته

سیاست | جمعه ۰۱ مرداد ۹۵ ساعت ۱۶:۲ | نسخه چاپي

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور گفت: در موضوع فیش های حقوقی نباید گفت همه چیز از دست رفته است ، این مسائل همیشه بوده و دستگاه های نظارتی باید به وظایفشان به درستی عمل کنند.
حجت الاسلام و المسلمین سید رضا تقوی در سخنرانی پیش خطبه های نماز جمعه امروز تهران یاد و خاطره آیت الله طالقانی اولین امام جمعه موقت تهران را گرامی داشت.

به گفته وی یکی از رسالت‌های نهاد نماز جمعه که شورای سیاست گذاری بر اساس آن سیاستگذاری می‌کند، تبیین مواضع نظام است. ائمه جمعه به حکم شرعی و به تبعیت از ولی امر موظف اند سیاست‌های نظام ولایت و نظام اسلامی را تبیین کنند.

وی با تشریح خطوط اصلی نظام که شورای سیاست گذاری ائمه جمعه بر مبنای آن عمل می‌کند آن را شامل استکبار ستیزی مبارزه با اشرافی گری، مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان، برخورد با فتنه و فتنه گران، ‌ترویج و تقویت ارزش های اسلامی و انسانی، حمایت از مظلومان و محرومان، مقابله و معارضه با ترور و تروریسم، ترویج و پیگیری حل مشکلات اقتصادی مردم از طریق اقتصاد مقاومتی، تقویت و توسعه تفاهم اجتماعی، ‌حمایت از مسئولان خدمتگذار نظام، نقد منصفانه و دفاع واقع بینانه و امید بخشی به مردم برشمرد.

تقوی با تاکید بر اینکه ائمه جمعه باید قاطعانه علم نظام باشند، گفت:‌وحدت اجتماعی حول تفاهم اجتماعی شکل می گیرد و نهاد نماز جمعه تلاش می‌کند تا تفاهم اجتماعی ایجاد شود. تفاهم اجتماعی حول ارزش ها و اصول مشترک از جمله اصل نظام، انقلاب اسلامی، ولایت فقیه و خون شهدا به وجود می آید.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور پشتیبانی از مسئولان خدوم نظام را وظیفه نماز جمعه دانست و افزود:‌به تبعیت از امر رهبری از دولت اسلامی پشتیبانی می‌کنیم.

وی متذکر شد: مسئولان اجرایی و دولت نیز بیش و پیش از همه باید از اقتداری که ملت به آن‌ها داده اند در ادبیات و مواضع شان حفاظت کنند به نحوی که به حیثیت و اقتدار نظام صدمه وارد نشود.

تقوی رضایت مردم از دولت را سرمایه دانست و متذکر شد : هر کاری که موجب خدشه دار شدن رضایت مردم شود، ‌اقتدار نظام را تضعیف می‌کند.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور ادامه داد: کارآمدی دولت موجب اقتدار نظام می‌شود. رفع مشکلات اقتصادی و بیکاری موجب رضایت مندی مردم می‌شود. عمل به وعده ها و صداقت در بیان مشکلات ضروری است. نباید همه مشکلات کشور را گردن گذشتگان انداخت. دولت جلوی سیاه نمایی نسبت به گذشته را بگیرد و اگر مشکلی دارد صادقانه با مردم در جریان بگذارد، مردم نیز با آنان همراهی می‌کنند.

وی نقد ائمه جمعه به دولت را (دلسوزانه) توصیف کرد و افزود: انتقاد یک ائمه نماز جمعه از تریبون نماز جمعه که با ادبیات و با لحن خودش انجام می‌شود قطعا با انگیزه های دلسوزانه و تهی از هر بغض و کینه بیان می‌شود.

تقوی در عین حال با اشاره به انتقادات برخی رسانه ها گفت: نقدی که توسط برخی رسانه ها و همچنین در فضای مجازی انجام می‌شود نقدی دلسوزانه نیست بلکه نوعی کینه توزی است. شورای عالی فضای مجازی باید به این مسأله رسیدگی کند.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد شدید از عملکرد دبیر کل سازمان ملل گفت: بان‌کی‌مون نسبت به هشت دبیر کل گذشته سازمان ملل بی عرضه تر، ترسوتر و ضعیف تر و بله قربان گو تر است وی هنوز حاضر نشده از مردم مظلوم یمن در برابر رژیم سعودی حمایت کند.

وی افزود: ایشان اهل کره جنوبی است و فوق لیسانش را از آمریکا گرفته است. به مردم جنوبی به خاطر چنین فرد بزدلی تسلیت می گویم. نظام پرورشی کره آنقدر شهامت ندارد که اقدام انسان کش ها و افرادی که شکم زنان را پاره و جنین آن‌ها را در می آورند یا قلب آن‌ها را در دهان می گذارند، محکوم کند و این درحالی است که مردم کره ملتی آزاده و پرتلاش هستند.

تقوی با ابراز تاسف تصریح کرد: بان‌کی‌مون تاریخ مردم کره جنوبی را مخدوش کرده و برای نسل های آینده این کشور مایه سرافکندگی شده است. اگر نمی‌تواند ایستادگی کند بهتر است استعفا دهد.

منبع: ایسنا

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟