بازیگر زن مشهور تلویزیون ایران درگذشت؛ بیوگرافی + تصاویر

نیلوفر خرم نیک بازیگر سریال «معمای شاه» چهارشنبه دهم شهریور ماه درگذشت.


مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که ...


جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


مدیرعامل فولادمبارکه حقوق ۱۹۶ برابری خود را تکذیب کرد +اسناد

اخبار داغ | جمعه ۰۱ مرداد ۹۵ ساعت ۱۳:۲۳ | نسخه چاپي

دفاع وزیر صنعت از حقوق مدیران صنعتی و اعتراض نماینده ارومیه به حقوق چند صد میلیونی مدیرعامل فولاد مبارکه در نهایت به تکذیب شرکت فولادمبارکه و ارائه اسناد مربوط به برخی دریافت‌ها در این شرکت منجر شد.
موضوع پرداخت حقوق‌های نجومی به برخی از مدیران دستگاه‌های دولتی همچنان به عنوان مهمترین سوژه در رسانه‌های مختلف خبری بازتاب دارد. بعد از افشای فیش‌های حقوقی با ارقام میلیونی مربوط به مدیران عامل چند بانک و اظهارات معاون اول قوه قضائیه پیرامون برخی پرداخت‌های میلیونی در چند وزارتخانه، ماجرا با دستور اکید رهبر انقلاب برای پیگیری موضوع و اطلاع‌رسانی به مردم، استعفا و عزل چند مدیر و ورود جدی‌تر مجلس شورای اسلامی به موضوع پرداخت‌های نجومی ادامه یافت.

در این میان برخی مدیران با راه‌اندازی پویش انتشار فیش‌های حقوقی، میزان حقوق دریافتی خود را به صورت شفاف اعلام کردند و در عین حال از گوشه و کنار و به نقل از برخی نمایندگان مجلس خبرهایی مبنی بر وسعت ماجرا به گوش می‌رسد.

یکی از جنجالی‌ترین اظهار نظرهای پیرامون حقوق‌های نجومی طی روزهای اخیر از زبان نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی مطرح شد. زمانی که این نماینده میزان حقوق دریافتی مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه را به چالش کشید و عنوان کرد که بهرام سبحانی حقوقی 196 برابری با کارگران فولاد مبارکه دریافت می‌کند.

البته صحبت‌های قاضی پور پیرامون حقوق میلیونی مدیرعامل فولاد مبارکه در واکنش به اظهارات خبرساز وزیر صنعت و معدن مطرح شد. نعمت‌زاده دو روز پیش در یاسوج پیگیری مجلس و سازمان بازرسی پیرامون حقوق‌های نجومی را به چالش کشید و گفت: به نظر ما نیازی به این همه سر و صدا نبود و وجود چنین فیش‌هایی هم مرسوم است، بانک‌های سراسر دنیا قوانین خاص خود را دارند و کشور ما نیز قوانین خود را دارد، ما معتقدیم نیازی به این همه سر و صدا نبود، نمی‌دانم حقوق آقایان نماینده‌ مجلس چند است و قطعا فیش‌های این عزیزان نیز بالا و پایین دارد.

اما قاضی‌پور در واکنش به صحبت‌های نعمت زاده پای حقوق میلیونی بهرام سبحانی مدیرعامل فولاد مبارکه را وسط کشید و وجود رانت در کشور را مورد نکوهش قرار داد. نماینده ارومیه در این باره گفت: در هیچ یک از کشورهای دنیا ـ چه کشورهای کمونیستی و چه کشورهای سرمایه داری ـ کلمه‌ای به اسم رانت وجود ندارد، اما متأسفانه در کشور ما بیش از هر چیز دیگری، رانت افراد به چشم می‌خورد، در هیچ یک از این کشورها میزان دریافتی‌های افراد و مدیران دولتی با این اختلاف فاحش انجام نمی‌شود.

وی افزود: چگونه ممکن است در کارخانه‌ای که ایشان (وزیر صنعت) مدیرعامل آن را منصوب کرده است، مدیر عامل 196 برابر یک کارگر عادی حقوق دریافت کند. زمانی که مدیر عامل فولاد مبارکه با این میزان اختلاف از کارگران خود حقوق دریافت می‌کند، نعمت زاده حق دارد که از آن دفاع کند.

حالا و به دنبال دفاع وزیر صنعت و معدن از حقوق مدیران صنعتی و اصرار نماینده ارومیه بر حقوق 196 برابری مدیرعامل فولاد مبارکه نسبت به کارگران این شرکت، معاون نیروی انسانی وزیر صنعت با اعلام اینکه اخیراً‌ وزیر صنعت دستور بررسی سقف حقوق مدیران شرکت‌های فولاد را داده است، گفت: اگر تا پایان تیر حقوق مدیران تعیین تکلیف نشود باید وجوه اضافی به شرکت بازگردانده شود.

محمدرضا فیاض اما درباره چگونگی دریافت‌های مدیران فولاد مبارکه گفت: وزارت صنعت در مجتمع فولاد مبارکه سهم کمی دارد و این شرکت بر اساس قانون تجارت اداره می‌شود نه قوانین دولتی، اما پس از اعلام فیش‌های حقوقی رویایی این موضوع در وزارت صنعت بررسی و رسیدگی لازم برای حقوق زیر مجموعه‌های این وزارتخانه آغاز شد که در این بررسی‌ها یکی دو مورد شائبه وجود داشت که برطرف شده است.

معاون نیروی انسانی وزارت صنعت با اعلام اینکه اخیراً‌ وزیر صنعت اعلام کرده است که سقف حقوقی مدیران انواع شرکت‌ها باید مورد بررسی قرار گیرد، تصریح کرد: تأکید می‌کنم دستور وزیر صنعت شامل شرکت‌هایی که سهم وزارت صنعت در آنها بسیار اندک هست هم می‌شود، به ویژه در بخش فولاد نیز قرار است بررسی‌ها انجام و تا پایان تیرماه حقوق ها ساماندهی شود.

با اینکه معاون وزیر صنعت از ساماندهی حقوق شرکت‌های زیر مجموعه وزارت صنعت و حتی شرکت‌هایی که سهم وزارت صنعت در آنها کمتر است‌، خبر می‌دهد که روز گذشته مدیرعامل فولاد مبارکه در مجمع عمومی این شرکت در واکنش به اظهارات یکی از حاضران درباره شایعات مربوط به حقوق نجومی خود گفت: حقوق مدیرعامل براساس قانون تجارت توسط هیئت ‌مدیره تعیین می‌شود، اگر این حقوق حق مدیرعامل باشد به او پرداخت می‌کنند و اگر حقش نباشد نمی‌دهند، حالا چه این حقوق نجومی باشد و چه نباشد.

در ادامه همین ماجرا مدیرعامل فولاد مبارکه با انتشار تکذیبیه‌ای چگونگی پرداخت‌ها در این شرکت را شفاف و در همین زمینه اعتراض نماینده معترض ارومیه به پرداخت حقوق‌های نجومی را رد کرد. در نامه‌ای که با امضای بهرام سبحانی خطاب به نادر قاضی پور نوشته شده است عنوان شده که «چک پاداش هیئت مدیره در وجه شخصیت حقوقی صادر شده و گویا جمع دریافتی‌های مدیرعامل از حقوق و پاداش‌های هیئت مدیره در شرکت‌های مختلف شما ( قاضی پور) را به ضریب 196 برابر رسانده است.»

سبحانی همچنین با رد اظهارات نماینده ارومیه مبنی بر عضویتش در هیئت مدیره 16 شرکت تأکید کرده که در شرکت‌هایی عضو است که تعداد آنها به انگشتان یک دست هم نمی‌رسد و این عضویت به نمایندگی از شخصیت حقوقی و به جهت حفظ منافع سهامدار حقوقی است.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه همچنین با انتشار تصاویر اسناد مالی مرتبط با پاداش‌های دریافتی عنوان کرده که «پاداش هیئت مدیره اینجانب در شرکت‌های فولاد مبارکه (به نمایندگی از ظرف ایمیدرو) و در شرکت معدنی و صنعتی چادرملو و شرکت سرمایه‌گذاری معادن و فلزات (به نمایندگی از فولاد مبارکه) تماماً در وجه شخصیت‌های حقوقی پرداخت شده است.»

تصاویر اسناد منتشر شده و نامه بهرام سبحانی خطاب به نادر قاضی پور در ادامه آمده است:

alt=نامه

style=height:

style=height:

style=height:

alt=نامه

منبع: تسنیم

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟