گاف بزرگ و عجیب در سریال شبکه سه / تصویر پرچم وارونه ایران در تلویزیون

در یکی از سکانس‌های سریال روزهای بی‌قراری» پرچم مقدس ایران به شکل وارونه قرار گرفته و نمایش داده می‌شود.


مدل مانتو 96

گلچینی از شیک ترین مدل مانتوهای سال 96


مترو چگونه برآورد کرده هزینه هر سفر ۲۴۰۰ تومان است؟/ سرانه حقوق پرسنل مترو؛ ۹ میلیون تومان!

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: مخالف افزایش بهای بلیت مترو تهران هستم، نباید استفاده از حمل و نقل عمومی برای ...


«رسایی» جاسوس هسته‌ای را معرفی کرد + عکس

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پستی در صفحه اینستاگرام خود طی یادداشتی از جاسوسی یک فرد در وزارت خارجه پرده برداشت.


همه نبردهای ۲۵ سال اخیر استقلال مقابل عربستانی‌ها

شامگاه فردا استقلال مقابل التعاون عربستان صف‌آرایی خواهد کرد.


انوشیروانی: انتخاب سخت و حساسی داشتیم

ورزش | جمعه ۰۱ مرداد ۹۵ ساعت ۱۳:۵۰ | نسخه چاپي

سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری گفت: حذف یکی از وزنه‌برداران برای حضور در المپیک سخت و حساس بود.
سجاد انوشیروانی درباره انتخاب وزنه‌برداران المپیکی و رکودرگیری روز چهارشنبه گفت: 3 نفر از قبل مشخص شده بودند و انتخاب 2 نفر از میان 3 نفر باقیمانده بسیار سخت و حساس بود. در چنین مواقعی همواره مشورت می‌تواند مؤثر باشد به همین دلیل در جلسه قبل از اعضای شورای فنی درخواست کردم که در این زمینه کمک کنند تا حق هیچ وزنه‌برداری پایمال نشود و پیشنهاد دادم این انتخاب توسط آنها انجام شود.

وی ادامه داد: تا اردوی کلاچای آنطور که می‌خواستیم روند نفرات رو به رشد نبود، اما یکی از اهداف ما در اردوی تهران افزایش رکوردهای وزنه‌برداران بود. با تمرینات سنگین می‌خواستیم انگیزه و رقابت بین این 3 نفر ایجاد کنیم تا بتوانند به شرایط بهتری برسند. هر 3 نفر خوب بودند و بعد از جلسه تمرینی چهارشنبه که هدف رکوردگیری نبود بلکه یک جلسه تمرینی سنگین بود کیفیت و عملکرد نفرات مورد ارزیابی قرار گرفت.

سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری تصریح کرد: در جلسه شورای فنی تمام نقاط ضعف و قوت هر 3 وزنه‌بردار و همچنین حریفان آنها و شرایط حضورشان در المپیک و تمام جوانب امر را برای اعضا توضیح دادم؛ تلاش کردم حق به جانب صحبت نکنم و اعضای شورا هم که همه از پیشکسوتان وزنه‌برداری هستند با رعایت اصل بی‌طرفی با وجود اینکه هر 3 نفر شایسته حضور در المپیک بودند رأی به حذف مولایی دادند.

انوشیروانی در مورد انتقادات مولایی مبنی بر اینکه با وجود سابقه چندین ساله او در تیم ملی، یک جوان را برای حضور در المپیک انتخاب کردند گفت: در هر صورت هر کدام از این نفرات که خط می‌خوردند اعتراض و چنین اظهاراتی را داشتند. طبیعی است که کسی که خط می‌خورد اعتراض کند، اما اعضای شورا تمام جوانب امر را در نظر گرفتند و با اشراف کامل تصمیم گرفتند. به هر حال جام فجر به عنوان یکی از آزمون‌های وزنه‌برداران و رکوردگیری کلاچای به عنوان دیگر آزمون و همچنین تمرینات سنگین هفته‌های اخیر گویای همه چیز بود؛ در هر صورت شرایط خستگی برای سایر وزنه‌برداران هم وجود داشت.

وی در خصوص اینکه رکورد هاشمی ضعیف‌تر از مولایی بود افزود: برنامه‌ریزی ما به گونه‌ای است که باید در مدت اخیر به 100 درصد رکوردها برسیم چرا که طوری برنامه‌ریزی کرده‌ایم که از این روزها تا روز مسابقه باید در اوج باشیم. البته تلاش می‌کنیم احتیاط را برای جلوگیری از مصدومیت در نظر بگیریم تا این روزهای حساس را طی کنیم. از طرفی با انجام تمرینات سنگین قصد داریم وزنه‌برداران از نظر بار روانی هم به شرایط المپیکی برسند.

سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری درباره بهداد سلیمی گفت: بهداد شرایط ویژه‌ای دارد و خوشبختانه به وزنه‌هایی رسیده است که جای خوشحالی دارد، اما این بی‌انصافی است که از او انتظار کسب مدال طلا را داشته باشیم. همین که او در طی 3 ماه خودش را به شرایط بالای 90 درصد رسانده است قابل تحسین و خارق‌العاده است که نشان از حرفه‌ای بودن سلیمی دارد.

انوشیروانی گفت: یکی از شرایط وزنه‌بردار تکرار رکوردهایی است که پیش از این ثبت کرده است. از طرف دیگر افزایش سطح توانایی و قابلیت‌های وزنه‌بردار در تمام جهات چه در یک‌ضرب، چه در دو ضرب و چه در حرکت قیچی از دیگر امتیازات یک وزنه‌بردار است. بهداد به تازگی حرکت قیچی را انجام می‌دهد و هنوز شرایط ایده‌آل را پیدا نکرده است. عملکرد خوب خودش این انگیزه را ایجاد کرده است که سطح توقعات بالا برود و برای او شانس تکرار عنوان قهرمانی المپیک قبل را داشته باشد.

منبع: فارس

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟