تصویری از اقدام پهلوانانه کیمیا علیزاده

کیمیا علیزاده بخشی از هزینه درمان ابوالفضل آرمیده قهرمان 15 ساله‌ کشتی که شیمی درمانی می‌کند را متقبل شد.


راه حل جنگ طلبان کنگره آمریکا برای بحران سوریه: ترور «بشار اسد»

یک نشریه آمریکایی با اشاره به تلاش جنگ طلبان حاضر در کنگره آمریکا (شاهین ها) برای روی آوردن به گزینه های نظامی شدید در قبال سوریه از پیشنهاد آنها برای ترور رئیس جمهوری این کشور خبر داد.


کپی چینی نوت ۷+عکس

چینی‌ها نگذاشتند کفن نوت 7 خشک شود چراکه با تولد انواع و اقسام گوشی‌های مشابه سعی می‌کنند یادش را گرامی بدارند!اختصاصی «پایش»

مخالفت نعمت زاده با درخواست رئیس جمهور برای استعفا

برخی منابع خبری از مخالفت وزیر صنعت با پیشنهاد رئیس جمهور برای استعفا از سمت خود خبر می دهند.


قهرمانی میزبان در میان قدرت‌ها؛ فرصتی که جوانان از دست دادند

قهرمانی میزبان در میان قدرت‌ها؛ فرصتی که جوانان از دست دادند

ورزش | جمعه ۰۱ مرداد ۹۵ ساعت ۱۳:۳ | نسخه چاپي

رقابتهای جودو بین المللی روسیه درحالی با قهرمانی میزبان در تیومن به پایان رسید که فاصله اندک این رقابتها تا آغاز بازیهای المپیک مانع از حضور نامداران جودو جهان در این پیکار شد.
به گزارش خبرگزاری مهر ، این دوره از مسابقات به مدت دو روز با حضور ۱۲۴ تکواندوکار از ۲۵ کشور طی چند روز گذشته در تیومن برگزار شد و میزبان با کسب ۱۶ مدال طلا ، نقره و برنز در بخش مردان عنوان نخست را کسب کرد. ژاپن و سوئد هم عناوین بعدی را کسب کردند. 
رقابتهای گراند اسلم روسیه به دلیل امتیازی بالایی که در رنکنیگ جهانی دارد  همه سالها با استقبال خوب بهترین های دنیا در بالاترین سطح فنی برگزار می شد. اما در این دوره نزدیکی به بازیهای المپیک و ترس از آسیب دیدگی مانع از آن شد تا این رقابتها در کلاس فنی قابل توجهی برگزار شود. 
کادر فنی تیم ملی کشورمان که این رقابتها را یکی از مراحل آماده سازی برای سه جودوکار المپیکی کشورمان تدارک دیده بودند که با تصمیمی منطقی تمرین در تهران را به حضور در روسیه ترجیح دادند. 
اما تمرکز روی بازیهای المپیک مانع از آن شد تا فدراسیون جودو میدان تیومن را برای کسب تجربه جوانان مهیا کند. با نگاهی به لیست جودوکاران کشورهای شرکت کننده به این موضوع پی خواهیم برد که اغلب کشورها از هم اکنون به فکر المپیک آینده هستند. 
ژاپن با ۱۵ جودوکار جوان که در سالهای آینده بیشتر از آنها خواهیم شنید و برخی از آنها برای مسابقات قهرمانی جوانان آسیا در هند آماده می شوند به تیومن رفته بود. آذربایجان ۱۰ جودوکار جوان را در ترکیب قرارداده بود و روسیه میزبان هم با استراحت دادن به المپیکی های خود ، جوانان را به میدان فرستاد و قهرمان شد. 
فدراسیون جودو که این روزها درگیر آن است که چه کسی راهی المپیک شود و چه کسی از ایران تیم ملی اعزامی به ریو را حمایت کند می توانست با اعزام تیم جوانان و حتی برخی اعضای تیم نوجوانان موجبات کسب تجربه و پیشرفت آنها را فراهم می کرد.
المپیک ریو حداکثر یک ماه دیگر به پایان می رسد و روز از نو ، روزی از نو؟ جوانان و نوجوانان باید بدون تجربه میدان برون مرزی به دیدار رقبای قدرتمند در رقابتهای آسیایی هند بروند و مربیان با ثبت نتیجه ای نه چندان جالب از کمبود تجربه گلایه کنند.
به هر حال جوانان با آتیه ایران یک میدان بسیار مناسب را برای کسب تجربه از دست دادند. میدانی که می توانست با کسب چند مدال هم به جودوکارانی المپیکی در آستانه اعزام به ریو روحیه بدهد و هم باعث صعود نمایندگان کشورمان در رنکنیگ فدراسیون جهانی شود. 

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: