تعطیلات نوروزی بارانی خواهد بود/

رئیس سازمان هواشناسی گفت: تا نیمه فروردین بارندگی از حد نرمال بیشتر است اما در ادامه سال زراعی شاهد کم بارشی و خشکسالی خواهیم بود.


خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر ...


از «افشین یداللهی» چه خاطرات خوشی داریم؟

خبر تلخ درگذشت «افشین یداللهی» در واپسین روزهای سال به یکباره همه را شوکه کرد تا به تلخی های این سال سخت اضافه کند. شاعری که با ترانه هایش خاطرات خوشی داشتیم. این ترانه ها را مرور کنیم.


افزایش کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر در دنیا

در شرایط حاضر عوامل اصلی بروز این مسئله یعنی کشت و تولید و قاچاق مواد نیز در حال افزایش و گسترش NPSنیز نگران کننده است.مدیر عامل تامین اجتماعی: در دولت گذشته بیش از نیمی از اموال سازمان تامین اجتماعی به یک فرد واگذار شده بود

اخبار داغ | پنجشنبه ۳۱ تير ۹۵ ساعت ۱۴:۱۹ | نسخه چاپي

 مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی گفت: در دولت گذشته بیش از نیمی از اموال سازمان معادل 138 شرکت به یک فرد واگذار شده بود.
به گزارش ایرنا، دکتر سید تقی نوربخش عصر چهارشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان افزود: یکشنبه سیاه در اتاق مدیرعامل این سازمان اتفاق افتاد وتصاویر ضبط شده یک ارباب رجوع از این اتاق، در صحن مجلس پخش شد که در تاریخ این سازمان بی نظیر بود.
وی ادامه داد: در حال حاضر سازمان تامین اجتماعی از حاشیه ها رها شده در حالی که در طی هشت سال دولت گذشته، هشت مدیر عامل از یک ساله تا یک ماهه برای این سازمان منصوب شد.
وی توزیع عدالت در خدمات، وفای به عهد و راستگویی را راهبرد دولت کنونی عنوان کرد و ادامه داد: در سال 93 عملیات اجرایی مرکز درمانی مجهز پلدختر آغاز شد که مقرر بود پس از 14 ماه افتتاح شود اما 11 ماهه به بهره برداری رسید.
نوربخش گفت: مرکز نورآباد نیز که در سال 90 آغاز شده بود 15 درصد پیشرفت داشت که ظرف یکسال در دولت دکتر روحانی افتتاح شد.
وی اظهار کرد: حدود 40 درصد لرستان تحت پوشش بیمه هستند و در سالجاری نیز 10 هزار میلیارد ریال در حوزه تامین اجتماعی استان هزینه می شود که سه هزار و 200 میلیارد ریال بیشتر از درآمدهای استان است.
وی با بیان اینکه تنها در یک شهر استان مرکز درمانی تامین اجتماعی وجود ندارد افزود: در حال حاضر سه هزار میلیارد ریال از منابع وصولی استان های دیگر به لرستان اختصاص می یابد و تمامی مطالبات پزشکان استان تا بهمن ماه پرداخت شده است. ***هزینه52 هزار میلیارد ریال بابت تعهدات تامین اجتماعی در سال 95
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اضافه کرد: در سال جاری، 52 هزار میلیارد ریال، معادل 1.5 برابر یارانه ها بایت ایفای تعهدات این سازمان پرداخت می شود.
نوربخش افزود: از این میزان 34 هزار میلیارد ریال پرداخت مستمری ، 14 هزار میلیارد ریال بابت درمان و 2 هزار و 100 میلیارد ریال برای بیمه بیکاری لحاظ شده و 2.5 درصد نیز برای فعالیت های لجستیک هزینه خواهد شد که این میزان بدون اتکا به نفت و کمک های دولت تامین می شود.
وی ادامه داد: هم اکنون بجز دانشگاههایی که وارد طرح تحول سلامت نشده اند، مابقی دانشگاههای علوم پزشکی طلبی از سازمان تامین اجتماعی ندارند و بیمه سلامت نیز 78 درصد هزینه ها را پرداخت می کند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟