توزیع ۲۰ هزار تن گوشت مرغ برای تنظیم بازار ماه رمضان

میزان نوشت: مدیرکل دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع، تنظیم بازار و ذخایر راهبردی وزارت جهاد کشاورزی گفت: ۲۰ هزارتن گوشت مرغ ۵۳۰۰ تومانی برای تنظیم ...


بازی استقلال 3D پخش می‌شود!

العینی‌ها برای هواداران خود یک سورپرایز دارند.


پیکر ۲ شهید نیروی انتظامی در اهواز تشییع شد

پیکر دو شهید مامور نیروی انتظامی اهواز که روز گذشته به شهادت رسیده بودند، صبح امروز با حضور باشکوه مردم تشییع شد.


گزارشی از جنجال‌آفرینی یک استارتاپ موفق

داستان "اسنپ" چیست؟

شهرام شاهکار خالق اسنپ با بیان این‌که در تابستان ۹۳ با نام تاکسی‌یاب کارمان را شروع کردیم،‌ در رابطه با نحوه شروع به کار اسنپ می‌گوید: خرداد ...


کیهان در دست ترامپ+راز سکوت مصباح یزدی!

ضمیمه طنز روزنامه قانون امروز هم به برخی مسائل روز و اظهار نظرهای شخصیت های مختلف کشور واکنش نشان داد.


حمله ١٠٠ مرد چوب به دست به اورژانس اصفهان

حوادث | چهارشنبه ۳۰ تير ۹۵ ساعت ۱۳:۳۳ | نسخه چاپي

مأموران اورژانس برخوار اصفهان پس از مرگ جوان ٢٠ساله، در محاصره دوستان و آشنایان این پسر قرار گرفتند.  مسئول امور پایگاه اورژانس شهرستان برخوار پیرامون حادثه حمله تعدادی از ضاربان به نیروهای اورژانس جزییات این ماجرا را تشریح کرد و گفت: ٢٥ تیرماه در تماس تلفنی با نیروهای اورژانس شهرستان برخوار اصفهان اطلاع داده شد که تصادفی رخ‌ داده و ٣ مصدوم برجای گذاشته است، در این تماس نیروهای اورژانس درکمترین زمان ممکن درمحل حادثه حاضرشده و مصدومان را به بیمارستان غرضی اصفهان منتقل کردند.
وی افزود: در برگشت نیروهای اورژانس از بیمارستان غرضی، در تماسی دیگر اطلاع داده می‌شود که انفجاری رخ ‌داده و نیروهای اورژانس به همراه سه آمبولانس به محل حادثه اعزام می‌شوند، ساعت ٣٥: ١٩ دقیقه این حادثه به نیروهای اورژانس اعلام می‌شود که آنها کمتر از ٨ دقیقه یعنی در کوتاه‌ترین زمان ممکن به محل حادثه اعزام می‌شوند. مسئول امور پایگاه اورژانس شهرستان برخوار گفت: بررسی‌ها نشان می‌داد پسری ٢٠ساله که کیفی روی موتورسیکلت حمل می‌کرد و حامل مواد محترقه بوده، با زمین برخورد می‌کند و کیف منفجر می‌شود.
وی ادامه داد: در این حادثه مصدوم پای خود را از دست می‌دهد و تمامی ارگان‌های داخلی بدن وی ازجمله کبد، مثانه و طحال در اثر موج انفجار وضع نامناسب و خونریزی شدیدی پیدا می‌کند که به کمک تکنیسین‌های اورژانس خونریزی مصدوم تا حدودی کنترل می‌شود و عملیات مایع درمانی و نیز اقدامات اولیه روی مصدوم انجام می‌شود. پس از ٢٣ دقیقه مصدوم به بیمارستان کاشانی اصفهان منتقل می‌شود که در زمان ورود مصدوم به بیمارستان هوشیاری کامل داشته اما باگذشت دوساعت از انتقال وی به بیمارستان فوت می‌کند. ساعت ٢٣ در تماس دوباره با اورژانس و اعلام تصادفی دریکی از خیابان‌های دولت‌آباد تکنیسین‌های اورژانس به محل حادثه اعزام می‌شوند ولی مشاهده می‌کنند که تصادفی در آن محل رخ نداده و در یک ‌لحظه حدود ١٠٠نفر آمبولانس اورژانس را محاصره کرده و به نیروهای اورژانس حمله می‌کنند.
وی افزود: این ضاربان از طرفی با یک خودرو به آمبولانس ضربه وارد کرده و از طرف دیگر با چوب به تکنیسین‌های اورژانس حمله و فحاشی کردند که مشخص شد ضاربانی که به نیروهای اورژانس حمله کردند، از بستگان یا دوستان پسری بودند که مواد محترقه حمل کرده بود.
مسئول امور پایگاه اورژانس شهرستان برخوار گفت: در این راستا نیروهای اورژانس از دست ضاربان فرار کرده و جان خود را نجات دادند که حال عمومی نیروهای اورژانس مساعد است و تنها آمبولانس به ‌شدت آسیب‌ دیده است، همچنین نیروهای اورژانس پس‌ از این حادثه به کلانتری مراجعه کرده و شکایت کردند.
قبل از حادثه حمله به نیروی اورژانس هم مردی با شبکه اورژانس تماس گرفته و نیروهای اورژانس را تهدید به مرگ می‌کند.
از ابتدای ‌سال‌جاری تاکنون ٤ مرتبه توسط بستگان مصدومان حوادث به نیروهای اورژانس حمله شده که یک مورد آنها در شهرضا و سه مورد دیگر در اصفهان بوده است.
همچنین براساس قانون، جرایم کیفری برای حفاظت پرسنل درمانی درحال انجام‌وظیفه به این صورت است که اگر شخصی ازجمله بیمار، همراه، وابستگان و سایر افراد به پرسنل درمانی توهین کنند، مشمول ماده ٦٠٨ و ٦٠٩ قانون مجازات اسلامی و به ٣ تا ٦ماه حبس تا ٧٤ ضربه شلاق، جزای نقدی مجازات می‌شوند.
این درحالی است که به کاربردن هرگونه کلمات رکیک، اهانت‌آمیز، فحاشی، انجام اقدامات عملی که دلالت بر توهین داشته و نیز واردکردن هرگونه ضربه به‌ قصد توهین و تحقیر ازجمله مصادیق توهین به پرسنل اورژانس است.
منبع: تسنیم
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟