رونمایی از بازی شتاب در شهر 2؛

تجربه ماشین سواری در خیابان های تهران

علاقه مندان به سری مسابقات بازی های ماشین سواری می توانند با بازی "شتاب در شهر2" ماشین سواری در خیابان های تهران را تجربه کنند.


5 شیطنت خانه‌ تکانی که نمی‌دانید!

آهسته می‌آید. درست مثل نسیم‌هایش که آرام‌آرام تن خشک درخت‌ها را نوازش می‌کنند تا دوباره زنده شوند. بهار آهسته می‌آید، درست مثل غنچه‌هایی ...


خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر ...


5 شیطنت خانه‌ تکانی که نمی‌دانید!

آهسته می‌آید. درست مثل نسیم‌هایش که آرام‌آرام تن خشک درخت‌ها را نوازش می‌کنند تا دوباره زنده شوند. بهار آهسته می‌آید، درست مثل غنچه‌هایی که با ناز، چشم باز می‌کنند تا به زندگی لبخند بزنند و بهار آهسته می‌آید....به خانه ما. برای آمدنش باید مهیا شویم.


5 شیطنت خانه‌ تکانی که نمی‌دانید!

آهسته می‌آید. درست مثل نسیم‌هایش که آرام‌آرام تن خشک درخت‌ها را نوازش می‌کنند تا دوباره زنده شوند. بهار آهسته می‌آید، درست مثل غنچه‌هایی ...


دورخیر بسکتبالیست های جوان ایران برای مدال آسیایی و سهمیه جهانی

دورخیر بسکتبالیست های جوان ایران برای مدال آسیایی و سهمیه جهانی

ورزش | چهارشنبه ۳۰ تير ۹۵ ساعت ۹:۱۷ | نسخه چاپي

بیست و چهارمین دوره مسابقات بسکتبال جوانان آسیا در حالی از روز جمعه در تهران آغاز می شود که تیم ایران امیدوار است در رقابت با ۱۱ تیم دیگر، بتواند با کسب مدال صاحب یکی از سه سهمیه جهانی شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، برگزاری مسابقات بسکتبال جوانان در سطح قاره آسیا به سال ۱۹۷۰ می رسد که با حضور تنها هفت تیم در کره جنوبی برگزار شد و با قهرانی مقتدرانه فیلیپین به پایان رسید. از آن پس این رقابت ها به طور تقریبا منظم هر دو یا سه سال یک بار برگزار شد.
اولین حضور بسکتبال جوانان ایران در رقابت های قاره ای به سال ۱۹۷۴ برمی گردد که تیم اعزامی ایران به مانیل فیلیپین در میان دیگر تیم های شرکت کننده در این رقابت ها به عنوان ششم دست یافت. بعد از آن تیم بسکتبال جوانان ایران به جز رقابت های ۱۹۸۰ تایلند، ۱۹۸۴ کره جنوبی، ۱۹۸۶ و ۱۹۹۵ فیلیپین در دیگر ادوار مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کرد. در مجموع تا به امروز بسکتبال جوانان ایران تا کنون هفده دوره حضور در رقابت های قهرمانی آسیا را تجربه کره است؛ کسب دو مدال طلا، دو مدال نقره و یک مدال برنز حاصل این حضور است. 
اولین مدال آسیایی بسکتبال جوانان ایران پس از ۱۰ دوره حضور در رقابت های قاره ای به دست آمد. تیم ایران در مسابقات ۲۰۰۲ کویت تا فینال پیش رفت اما در این مرحله مقابل چین شکست خورد و در میان ۱۴تیم شرکت کننده به عنوان دوم دست یافت. این اولین فینال آسیایی بسکتبالیست های جوان ایران بود که در رقابت های ۲۰۰۴ هند هم تکرار شد اما اینبار تیم ایران با غلبه بر کره جنوبی به عنوان قهرمانی دست یافت. 
سومین تجربه فینال آسیایی تیم بسکتبال جوانان در رقابت های ۲۰۰۸ تهران به دست آمد که طی آن بازیکنان این تیم در رقابت نهایی با قزاقستان برای دومین بار جام قهرمانی را بالای سر برد. دو مدال دیگر بسکتبالیست های جوان ایران از مسابقات ۲۰۱۲ مغولستان و ۲۰۱۴ قطر به دست آمد. علاوه بر این پنج مدال، یک جایگاه چهارمی، پنجمی، ششمی، هفتمی، دوازدهمی و سیزدهمی همراه با دو جایگاه هشتمی، نهمی و دهمی حاصل حضور تیم بسکتبال جوانان ایران از ادوار مختلف مسابقات قهرمانی آسیا است.
با این کارنامه از عملکرد ۱۷ ساله تیم بسکتبال جوانان در مسابقات قهرمانی آسیا، این تیم در آستانه حضور در بیست و چهارمین دوره این رقابت ها قرار دارد که از روز جمعه با حضور دوازده تیم در تهران آغاز می شود. کره جنوبی، ژاپن، اندونزی، قزاقستان، اندونزی، لبنان، چین، چین تایپه، فیلیپین، هند، عراق و تایلند دیگر تیم های شرکت کننده در این مسابقات هستند که برای کسب مدال و سهمیه های جهانی توزیع شده برای مسابقات زیر ۱۹ سال مصر با هم رقابت خواهند کرد. 
بسکتبالیست های جوان ایران امیدوارند در رقابت با حریفان شان بتوانند یکی از سه سکوی این رقابت ها را از آن خود کرده و اینگونه جهانی شدن خود را قطعی کنند چراکه از مسابقات برگزار شده در تهران تنها سه تیم برتر صاحب سهمیه جهانی می شوند.  width=620
بر اساس گروه بندی انجام شده برای مسابقات بسکتبال جوانان آسیا، تیم ایران در گروه اول باید رقابت با حریفانش را برگزار کند. گروه بندی و برنامه دیدارهای مرحله مقدماتی مسابقات به شرح زیر است: 
گروه A: چین، چین تایپه، فیلیپین، هند، عراق و تایلند
گروه B: ایران، کره جنوبی، ژاپن، اندونزی، قزاقستان، اندونزی، لبنان
جمعه اول مردادماه
گروه A
* عراق - چین (ساعت ۱۲)
* هند - تایلند (ساعت ۱۶)
* فیلیپین - چین تایپه (۲۰:۴۵)
گروه B
* قزاقستان - لبنان (ساعت ۱۰)
* ژاپن - کره جنوبی (ساعت ۱۴)
* ایران - اندونزی (ساعت ۱۸:۴۵)
- در این روز مراسم افتتاحیه ساعت ۱۸ و پیش از دیدار تیم ایران برابر اندونزی برگزار خواهد شد. 
شنبه دوم مرداد ماه
گروه A:
* چین - هند (ساعت ۱۲)
* عراق- فیلیپین (ساعت ۱۶)
* تایلند – چین تایپه (ساعت ۲۰) 
گروه B
* اندونزی- ژاپن (ساعت ۱۰)
* لبنان – کره جنوبی (ساعت ۱۴)
* ایران – قزاقستان (ساعت ۱۸) 
یکشنبه سوم مردادماه
گروه A:
* فیلیپین – چین (ساعت ۱۲)
* چین تایپه – هند (ساعت ۱۶)
* تایلند – عراق (ساعت ۲۰) 
گروه B :
* کره جنوبی – قزاقستان (ساعت ۱۰)
* لبنان-اندونزی (ساعت ۱۴)
* ژاپن-ایران (ساعت ۱۸) 
سه شنبه پنجم مردادماه
گروه A
* چین- چین تایپه (ساعت ۱۲)
* فیلیپین – تایلند (ساعت ۱۶)
* هند- عراق (ساعت ۲۰)
گروه B
* ژاپن – لبنان (ساعت۱۰)
* قزاقستان – اندونزی (ساعت ۱۴)
* ایران – کره جنوبی (ساعت ۱۸) 
چهارشنبه ششم مردادماه
گروه A
* چین – تایلند (ساعت ۱۲)
* چین تایپه – عراق (ساعت ۱۶)
* فیلیپین – هند (ساعت ۲۰) 
گروه B
* ژاپن – قزاقستان (ساعت ۱۰)
* کره جنوبی- اندونزی (ساعت ۱۴)
* ایران – لبنان (ساعت ۱۸)
تیم های شرکت کننده در مسابقات بسکتبال قهرمانی جوانان آسیا پس از اتمام دیدارهای مرحله مقدماتی یک روز استراحت خواهند داشت. هشت تیم برتر مرحله مقدماتی جمعه آینده (۸ مردادماه) دیدارهای خود در مرحله یک چهارم نهایی را برگزار می کنند. دیدارهای مرحله نیمه نهایی و نهایی نیز به ترتیب ۹ و ۱۰ مردادماه برگزار خواهد شد. 
width=600
بیست و چهارمین دوره مسابقات بسکتبال جوانان آسیا ۱۰ مردادماه با معرفی سه تیم برتر و جهانی این دوره رقابت ها به پایان می رسد. چین مدافع عنوان قهرمانی این دوره از رقابت ها است. 
رافی دربوغوسیان، محمدرضا بهرام زاد، امیررضا شه ربش، امیر حسین آذری، محمد حسین جعفری، احسان صمدی، شایان پورکاوه، علیرضا بدیع الزمانی، مهدی کریمی، سهند امینیان، مصطفی رضایی، مهران رضایی، فرشاد غلامی، امیرحسین خندان، امیرحسین رضایی فر و محمدامین کمال وند ۱۶ بازیکنی هستند که از میان آنها ترکیب اصلی و دوازده نفر تیم بسکتبال جوانان برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا مشخص خواهد شد. این تیم با هدایت محمدرضا نوری در این رقابت ها شرکت خواهد کرد. 

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟