گفت‌وگو با زن و مردی که تغییر جنسیت داده‌اند/ چرا «ماه عسل» دعوتمان نمی‌کند؟

نگار لطفعلی‌، مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران ملال جنسیتی ایران می‌گوید: «ترنسکشوال» یعنی گذر از جنسیت.


گفت‌وگو با زن و مردی که تغییر جنسیت داده‌اند/ چرا «ماه عسل» دعوتمان نمی‌کند؟

نگار لطفعلی‌، مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران ملال جنسیتی ایران می‌گوید: «ترنسکشوال» یعنی گذر از جنسیت.


توضیح پدر بانوی والیبالیست درباره محرومیت جنجالی دخترش در تیم ملی والیبال

:پدر بازیکن تیم ملی والیبال بانوان گفت:«من پیگیر حواشی که برای دخترم ایجاده شده هستم و مستندات مورد نیاز را هم به فدراسیون ارائه کردم.»


شرط یک میلیارد دلاری توتال برای گشایش بازار ایران

مدیرعامل توتال در گفت و گو با رویترز اظهار کرد که این شرکت فرانسوی توسعه میدان گازی بزرگ پارس جنوبی ایران را در تابستان جاری آغاز خواهد کرد.


برداشت نیلوفر آبی در عکس روز نشنال جئوگرافیک + عکس

عکس روز نشنال جئوگرافیک به برداشت نیلوفر آبی توسط یک زن ویتنامی در دلتا مکونگ (Mekong Delta) این کشور اختصاص یافته است.


دستبرد به گاوصندوق میلیاردی زن تنها در خیابان دولت +عکس زن و مردمتهم

دستبرد به گاوصندوق میلیاردی زن تنها در خیابان دولت +عکس زن و مردمتهم

حوادث | چهارشنبه ۳۰ تير ۹۵ ساعت ۸:۳۶ | نسخه چاپي

پرستار پیرزن 80 ساله پس از بیهوش کردن او به همراه شوهرش به گاو صندوق میلیونی این زن تنها دستبرد زد.

فردی با مراجعه به کلانتری 124 قلهک به مأموران اعلام داشت که گاوصندوقی حاوی بیش از 700 میلیون تومان طلا و جواهرات از منزل مادرش واقع در خیابان دولت سرقت شده است.
با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه 3 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
شاکی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: جهت پرستاری از مادرم که بیش از 80 سال سن دارد، از طریق یک شرکت خدماتی اقدام به استخدام یک پرستار خانم کرده بودم تا اینکه در ساعت 12 شب 27 اردیبهشت ماه پرستار مادرم به من زنگ زد و گفت آن شب نمی تواند نزد مادرم بماند، من نیز به منزل مادرم رفتم. پس از ورود به خانه مادرم، در کمال تعجب متوجه شدم که مادرم به حالت بیهوش روی زمین افتاده و گاو صندوق داخل یکی از اتاق ها نیز نیست. چندین بار با شماره تلفن همراه پرستار مادرم تماس گرفتم اما تلفن همراهش خاموش بود. بلافاصله با مرکز اورژانس تماس گرفته و مادرم را به بیمارستان منتقل کردم و پس از انجام اقدامات درمانی، از سوی تیم پزشکی بیمارستان اعلام شد که مادرم به وسیله نوشیدنی مسموم، دچار بیهوشی و مسمومیت شدیدی شده و با توجه به سن بالا نیاز به مراقبت پزشکی دارد.
با توجه به اظهارات زن جوان مبنی بر وجود دوربین های مدار بسته در محل سکونت مادر وی، کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با بررسی تصاویر دوربین های مداربسته اطلاع پیدا کردند که پرستار خانه به نام منصوره ابتدا با تهیه آبمیوه مسوم اقدام به بیهوش کردن مادر شاکی کرده و در ادامه با حضور جوانی حدودا 30 ساله نسبت به خارج کردن گاو صندوق از خانه و سرقت آن اقدام کرده است.
با توجه به تصاویر به دست آمده از دوربین های مداربسته، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که سارقان از محل گاوصندوق و محتویات با ارزش داخل آن اطلاع دقیق داشته اند که در تحقیقات از مادر مالباخته مشخص شد که وی چندین بار، در حضور پرستار خانه نسبت به باز کردن گاو صندوق و برداشتن طلا و جواهرات و وجه نقد از داخل آن اقدام کرده است.
با شناسایی منصوره 32 ساله به عنوان یکی از این دزدان گاوصندوق طلا و جواهرات، کارآگاهان با مراجعه به دفتر شرکت خدماتی محل استخدام و معرفی وی - در منطقه تهرانپارس - اقدام به شناسایی محل سکونت منصوره در شهریار کرده و در تحقیقات اطلاع پیدا کردند که منصوره چند روز پیش از سرقت، همراه همسرش از این محل فرار کرده است. در ادامه، با شناسایی وحید 28 ساله همسر منصوره و با انجام چهره نگاری، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که منصوره با مشارکت همسرش نسبت به طراحی و اجرای سرقت بیش از 750 میلیون تومان طلا و جواهرات اقدام کرده است.
در ادامه رسیدگی به پرونده و با شناسایی خودرو پراید متعلق به متهمان بلافاصله دستور توقیف خودرو و دستگیری سرنشیان آن در سیستم جامع پلیس ثبت شد که در کمتر از چند روز خودروی پراید آن ها همراه دو سرنشین توسط گشت پلیس آگاهی در منطقه یافت آباد شناسایی، توقیف و دو سرنشینان در اختیار پایگاه سوم آگاهی قرار گرفتند.
در تحقیقات اولیه مشخص شد که متهمان پرونده ( منصوره و همسرش ) پس از ارتکاب سرقت نسبت به فروش قولنامه ای خودرو پراید خود اقدام کرده اند.
در شرایطی که هیچگونه اطلاعات جدیدی در خصوص مخفیگاه متهمان وجود نداشت و اطلاعات به دست آمده در طول رسیدگی به پرونده نیز حکایت از آن داشت که منصوره و همسرش با طرح و نقشه قبلی اقدام به سرقت چند صد میلیون تومانی کردند، اما با این وجود اقدامات پلیسی و تخصصی در خصوص شناسایی مخفیگاه و دستگیری آنها در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و سرانجام آخرین مخفیگاه متهمان در شهرک مخابرات شهرستان شهریار شناسایی و هر دو نفر آنها در ساعت یک بامداد، در مخفیگاهشان دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنها نیز بیش از 500 میلیون تومان از اموال مسروقه کشف شد.
با دستگیری زن و شوهر متهم و اعتراف حمید به طراحی سرقت، کارآگاهان با شناسایی خریداران اموال مسروقه اقدام به دستگیری آنها در جنوب تهران کرده و در بازرسی از محل فعالیت آنها نیز مابقی طلا و جواهرات مسروقه کشف شد.
سرهنگ کارآگاه محمد نادربیگی، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، گفت: با اعتراف صریح هر دو متهم به طراحی و انجام سرقت و در ادامه، کشف کلیه اموال مسروقه قرار قانونی از سوی بازپرس محترم پرونده صادر و متهمان با قرار قانونی روانه زندان شدند.

منبع: رکنا

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟