بهترین تا بدترین لپ‌تاپ‌های گیم در بازار جهانی را بشناسید

9 سازنده لپ‌تاپ گیم از بهترین تا بدترین رده بندی شدند.


مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که همجوار با اطاق های عمل بوده اقدام به ساخت بخش های آنژیوگرافی ،icu oh ...


جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


رونمایی هیوندای از نسل جدید پیشرانه هایش (+عکس)

این موتور با آخرین نسخه گیربکس های اتوماتیک دبل کلاچ هیوندای ترکیب شده که تعویض دنده های نرم و سریع تر را نسب به گذشته به همراه دارد


فرمانده کل ارتش: رژیم صهیونیستی روزهای باقیمانده عمرش را حساب کند/ دست از پا خطا کند حیفا و تل آویو با خاک یکسان خواهد شد

فرمانده کل ارتش گفت: اینکه ما می گوییم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید، معنی‌اش این نیست که حتما ۲۵ سال کامل عمر می کند.


تجمع در برابر سفارت عربستان عقبه روانی داشت؛ پشیمانیم

تجمع در برابر سفارت عربستان عقبه روانی داشت؛ پشیمانیم

جامعه | دوشنبه ۲۸ تير ۹۵ ساعت ۲۳:۳۸ | نسخه چاپي

در اولین جلسه رسیدگی به اتهامات متعرضان به سفارت عربستان، ۱۴ نفر از آنها تفهیم اتهام شدند.
به گزارش خبرگزاری مهر، در اولین جلسه رسیدگی به اتهامات ۲۱ نفر از متعرضان به سفارت عربستان، قاضی فرشید دهقانی با اعلام رسمی و علنی بودن جلسات رسیدگی، گفت: رعایت مواد ۳۵۴ و ۳۵۸ قانون آئین دادرسی کیفری الزامی است و این جلسه مربوط به رسیدگی به اتهامات ۲۱ نفر از کسانی است که به تعرض به سفارت عربستان متهم هستند.
در ادامه این جلسه، خانم آقامیرسلیم نماینده دادستان به قرائت کیفرخواست این ۲۱ نفر پرداخت و افزود: اخلال در نظم عمومی در طریق جنجال و تجمع غیرقانونی و همچنین مشارکت در تخریب عمدی اموال سفارت عربستان اتهامات مطرح شده در کیفرخواست است که تعدادی از این ۲۱ نفر به هر دو عنوان و تعدادی تنها به اخلال در نظم عمومی متهم هستند.
نماینده دادستان تهران اظهارداشت: نظر به استحضار اولیه، تحقیقات تفصیلی از سوی مراجع انتظامی، اطلاعاتی و قضائی، محتویات ارائه شده، اظهارات اقراریه متهمان، مجرم شناخته شده و بر اساس مواد ۶۱۸ و ۶۷۷ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۵ و بر اساس کیفرخواست صادره، رسیدگی به اتهامات مورد تقاضا است.
میرسلیم تصریح کرد: بنا بر کیفرخواست صادره، سال وقوع جرم، سال ۱۳۹۴ و محل جرم نیز تهران ذکر می شود.
در ادامه، قاضی دهقانی خطاب به یکی از متهمان خواست تا نسبت به وقوع اتفاقات شب حادثه توضیحاتی را ارائه دهد.
این متهم ۲۴ ساله در خصوص وقوع تجمع در برابر سفارت عربستان توضیح داد: خبر تجمع در برابر سفارت را در یک کانال خبری خاص دیدم و در این کانال خبری قید شد که امشب اعتراضی در خصوص اقدامات عربستان انجام خواهد شد.
وی افزود: با توجه به حوادثی که از گذشته از سوی عربستان سر زده بود، که از جمله آنها می توان به حوادث فرودگاه جده و حادثه منا اشاره کرد، احساس کردیم که باید اعتراضی به جنایات این کشور و به دادخواهی مردم مظلوم انجام شود.
وی با بیان اینکه از ابتدا قصد تجمع را نداشته است، گفت: حدود ساعت ۱۱ جلوی در سفارت حضور یافتم اما هیچ کار خاصی انجام نداده و تنها تماشاگر بودم. وقتی من رسیدم که سروصداها آغاز شده بود. با این حال اواخر تجمع نیز برخی حضار شعارهایی می دادند اما ما تنها در کنار معترضان بودیم.
قاضی حسینی در واکنش به این صبحت های متهم به اظهارات وی در صفحه ۷۴۴ جلد ۳ پرونده اشاره و تصریح کرد: شما پیش از این اعلام کرده بودید پس از حضور در مقابل سفارت عربستان، همراه جمعیت شعارهایی می دادید، علاوه بر این گفته اید که یک نفر مجروح شده بود و من وی را انتقال دادم.
متهم در پاسخ به این سوال قاضی مبنی بر اینکه آیا اشخاصی که سنگ پرتاب کرده اند، را می شناسید؟ گفت: برخی از این افراد را به چهره و در برخی از هیئت ها می شناختم.
در ادامه قاضی حسینی از متهم خواست تا به این سوال که پس از بازشدن در سفارت چه کردید، پاسخ دهد که متهم گفت: وقتی من رسیدم در سفارت باز شده بود. مردم رفت و آمد داشتند و هیچ ممانعتی وجود نداشت.
قاضی حسینی با اشاره به اظهارات متهم در جلسات بازپرسی خطاب به وی گفت: شما در مقام پاسخ به بازپرس مبنی بر اقدامات انجام شده جلوی در سفارت گفته اید از در بزرگ سفارت وارد شدم و از همان ابتدا یکی از دوستان خود را آنجا دیدم.
این متهم در خصوص آخرین دفاعیات خود گفت: من احساس می کردم که این تجمع دادخواهی است و از سوی دیگر خبر این تجمع را در برخی کانال های معتبر خوانده بودم. با این حال از عملکرد خود پشیمان هستم. چرا که دل مقام معظم رهبری را با این حرکت خود شکسته ایم.
قاضی حسینی در خصوص اتهام اخلال در نظم عمومی توضیح داد: این اتهام به این معنی است که تجمعی به شکل غیر قانونی برگزار شده و به همین جهت اخلال در نظم عمومی محسوب می شود.
در ادامه یکی دیگر از متهمان در مقام دفاع از خود گفت: در ساعت تجمع من اصلا آنجا حضور نداشته و در هیچ کدام از تجمعات غیرقانونی نیز حضور نداشتم. با این حال از مقامات قضایی و امنیتی خواستارم که فیلم ورود و خروج و همچنین فیلم ورود ماشین من به محدوده تجمع را ملاحظه کنند.
در ادامه این جلسه یکی دیگر از متهمان تعرض به سفارت عربستان در خصوص علت وقوع تجمع در برابر سفارت این کشور گفت: نیت تجمع، نیت بدی نبود و من از طریق صفحات مجازی و همچنین یکی از دوستانم نسبت به برگزاری این تجمع آگاه شدم.
وی در پاسخ به سوال قاضی دهقانی مبنی بر اینکه در جلوی سفارت عربستان چه اقداماتی را انجام دادید، گفت: شعارهایی را علیه اقدامات غیرانسانی عربستان سر دادیم.
متهم در پاسخ به سوال دیگر قاضی مبنی بر اینکه شما دیدید چه کسی مواد آتش‌زا به درون ساختمان سفارت فرستاد، توضیح داد: اکثر افرادی که این کار را کردند غریبه بودند و ما آنها را نمی‌شناختیم.
قاضی پرونده در واکنش به این اظهار نظر متهم و با اشاره به اظهارات وی در جلسات بازپرسی گفت: شما اعلام کرده بودید در ابتدا به همراه جمعیت حضور داشته و شعارهایی را اعلام می‌کردید و همچنین سنگ‌پرانی‌هایی را نیز به ساختمان سفارت انجام داده‌اید. آیا قبول دارید، متهم نیز در پاسخ گفت: بله، برخی از آنها را قبول دارم.
یکی دیگر از متهمان حادثه حمله به سفارت عربستان پس از درخواست قاضی در خصوص علت حضور در تجمع در دی‌ماه سال گذشته گفت: از طریق فضای مجازی در این تجمع شرکت کردم تا اعتراضات خود را به گوش آنها برسانیم.
این متهم ۳۶ ساله در ادامه افزود: حتی خود آتش‌نشانی که در سفارت عربستان حضور داشت هیچ کاری انجام نمی‌داد و چون یکی از اتاق‌های ساختمان سفارت مملو از دود بود من نتوانستم به داخل ساختمان بروم، اما با یقین می‌گویم آتش قبل از رفتن ما به سفارت شعله‌ور شده بود.
وی افزود: با همه این اوصاف نسبت به کار خود پشیمان هستیم چرا که بعدها متوجه شدیم رهبری نیز با این کار مخالف بودند.
در ادامه این جلسه وکیل یکی از متهمان در خصوص اتهام وارده به موکلش گفت: تخریب های صورت گرفته به سفارت عربستان قبل از ورود متعرضان انجام شده بود و با این حال تخریب عمدی، وقتی صورت می گیرد که جرم تخریب محرز شده و شاکی خصوصی نیز وجود داشته باشد.
یکی دیگر از متهمان نیز در خصوص علت حضورش در تجمع مقابل سفارت عربستان گفت: از طریق فضای مجازی و تلگرام متوجه برگزاری این تجمع شدم البته یکی از دوستان واسط نیز به من تماس گرفت و از برگزاری تجمع خبر داد.
وی در پاسخ به این سئوال قاضی مبنی بر اینکه آیا مواد آتش زا در مکان خاصی تهیه شد، افزود: من چیز خاصی ندیدم.
وکیل دو نفر از متهمان: سفارت عربستان در بررسی جزئیات حادثه همکاری های لازم را نداشته است
وکیل دو نفر دیگر از متهمان در مقام دفاع از موکلانش گفت: این تجمع اعتراضی نیازی به مجوز عمومی نداشته است چرا که یک تجمع خودجوش محسوب می شود. جمعیت حاضر در آن تجمع نیز بیش از ۵ هزار نفر بودند که با این احتساب باید همه آنها محاکمه شوند.
وی با بیان اینکه سفارت عربستان در بررسی جزئیات حادثه همکاری های لازم را نداشته است، تصریح کرد: قبل از ورود نیروهای معترض، آتش سوزی در سفارت عربستان انجام شده بود و ما تقاضای بازبینی دوربین های سفارت عربستان را داریم اما آنها همکاری های لازم را نداشتند.
این وکیل خطاب به دادگاه خواستار تبرئه متهمان و یا فراهم شدن شرایط اخذ وکیل تسخیری شد.
در ادامه قاضی دهقانی از بررسی و ارسال گزارشهای مختلف این حادثه به دادگاه خبر داد و افزود: از نهادهای مختلف و مراجع متفاوت گزارشهای این حادثه به همراه مستندات به دادگاه واصل شده است.
تجمع در برابر سفارت عربستان عقبه روانی داشت
یکی دیگر از متهمان تعرض به سفارت عربستان در خصوص علت حضورش در تجمع گفت: صرفا به دلیل پیامک های فضای مجازی و کانالهای خبری نبوده است بلکه این مسئله عقبه روانی داشت چرا که بیش از ۲ سال شاهد اقدامات غیرانسانی دولت سعودی بودیم.
وی با بیان اینکه آتش سوزی ها در ساختمان سفارت عربستان قبل از ورود نیروهای معترض صورت گرفته بود، ادامه داد: تخریب اموال به این معنی است که ما با برنامه ریزی قبلی و صرفا به اتهام تخریب اموال این سفارتخانه به آنجا می رفتیم اما این در حالی است که تجمع آن شب صرفا یک تجمع اعتراضی و به دور از تخریب به ساختمان سفارتخانه بود. با این حال از دادگاه نهایت عفو و تخفیف و همچنین بررسی دقیق ابعاد حادثه را خواهانم.
در ادامه قاضی پرونده خطاب به متهم گفت: بسیاری از گاوصندوق های سفارت عربستان آتش زده شده بود و ۵ خودرو سفارت نیز کاملا سوخته بودند.
با این حال مستندات این حادثه وجود دارد و دادگاه در چارچوب مفاد کیفرخواست به حادثه و به اتهام متهمان رسیدگی می کند.
با توجه به غیبت برخی از متهمان، وکلای آنها در دادگاه حضور داشته و در پایان اولین جلسه رسیدگی به این پرونده ۱۴ متهم از ۲۱ متهم تفهیم اتهام شدند و آخرین دفاعیات آنها نیز اخذ شد.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟