ادعای جدید: آیفون ۸ جذاب‌تر از گلکسی اس ۸ خواهد بود

امسال جنگ جهانی پرچم‌داران گوشی‌های هوشمند میان اپل و سامسونگ به اوج خود خواهد رسید.


اولین خودروی جاده ای فراری (+عکس)

در آن زمان این خودروی اسپورت 125S به یک موتور V12 با خروجی 118 اسب‌بخار مجهز شد. می‌توانید این قدرت و موتور را با آخرین تولیدی کارخانه فراری یعنی نسخه 812 سوپرفست با موتور 6.5 لیتری V12 با خروجی 789 اسب بخار مقایسه کنید.


5 شیطنت خانه‌ تکانی که نمی‌دانید!

آهسته می‌آید. درست مثل نسیم‌هایش که آرام‌آرام تن خشک درخت‌ها را نوازش می‌کنند تا دوباره زنده شوند. بهار آهسته می‌آید، درست مثل غنچه‌هایی که با ناز، چشم باز می‌کنند تا به زندگی لبخند بزنند و بهار آهسته می‌آید....به خانه ما. برای آمدنش باید مهیا شویم.


بالن آرزو خانه ای را در رشت سوزاند

مدیرعامل آتش‌نشانی رشت گفت: علت آتش‌سوزی دو باب منزل مسکونی سقوط بالن‌های آرزو و پرتاب شی مشتعله بر روی سقف و بالکن منازل مسکونی بوده است.


اولین خودروی جاده ای فراری (+عکس)

در آن زمان این خودروی اسپورت 125S به یک موتور V12 با خروجی 118 اسب‌بخار مجهز شد. می‌توانید این قدرت و موتور را با آخرین تولیدی کارخانه فراری یعنی ...


ولایتی: ایران با تغییر حکومت‌های قانونی از طریق کودتا و خشونت مخالف است

ولایتی: ایران با تغییر حکومت‌های قانونی از طریق کودتا و خشونت مخالف است

سیاست | دوشنبه ۲۸ تير ۹۵ ساعت ۱۷:۲ | نسخه چاپي

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ایران با تغییر حکومت‌های قانونی با استفاده از نیروی نظامی، کودتا و خشونت مخالف است.
به گزارش خبرگزاری مهر، علی اکبر ولایتی که به دعوت مقامات عالی سنگاپور و مالزی به این دو کشور سفر کرده است روز دوشنبه ۲۸ تیرماه  در کنفرانس مهاجران آسیایی با عنوان «رشد از راه تعامل: فرصت جنوب آسیا» در سنگاپور که انصاری سفیر کشورمان در سنگاپور نیز حضور داشت سخنرانی کرد.
در ابتدای مراسم رییس کنفرانس با اشاره به حضور ولایتی مشاور مقام معظم رهبری و وزیر خارجه اسبق ایران در مراسم از تلاش های وی در توسعه همکاری ها و همگرایی آسیایی و همچنین توسعه همکاری های دو جانبه ایران و سنگاپور تقدیر و تشکر کرد.
در این مراسم که نخست وزیر سنگاپور و تعدادی از مقامات کشورهای منطقه حضور داشتند، رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام به عنوان مقدمه به مشکلات جامعه بشری اشاره کرد و گفت: فقر، توسعه نیافتگی، عدم امنیت، یکجانبه گرایی و افراط گرایی از جمله مشکلات جامعه بشری است و برخی کشورهای آسیایی نیز با این مشکلات مواجه هستند و همین موضوع ضرورت توجه به همگرایی منطقه ای، توسعه همکاری ها برای دستیابی به امنیت پایدار، مبارزه با افراط گرایی و تروریسم و دستیابی به اهداف رشد و توسعه یادآور می شود و این مهم با توجه به اشتراک فراوان کشورهای این منطقه بیش از پیش مورد توجه قرار می گیرد.
ولایتی با اشاره به سیاست های جمهوری اسلامی ایران در رسمیت بخشیدن به مرزها، حاکمیت قانونی کشورها و احترام به آرای مردم در انتخاب دولت های قانونی خود تصریح کرد: ایران به عنوان کشوری با دارابودن امنیت پایدار در کنار منطقه ای آشوب زده با ظرفیت های فراوان و بی نظیر با هرگونه خشونت، افراط گرایی و بروز و ظهور هر گونه تروریسم مبارزه کرده و با تغییر حکومت های قانونی را با استفاده از قدرت، نیروی نظامی، کودتا و هرگونه خشونت و تجزیه طلبی مانند آنچه در یمن، سوریه، عراق و برخی دیگر از کشورها به وقوع می پیوندد مخالف است.
وی تاکید کرد: ایران به عنوان کشوری آسیب دیده از مظاهر تروریسم و افراط گرایی اقدامات جدی را در مبارزه با اینگونه جریانات به اجرا دراورده و خواهان همکاری های بیشتر کشورهای آسیایی در این زمینه می باشد.
ولایتی با اشاره به ظرفیت های فراوان اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در کنار امنیت و ثبات گفت: ایران در تلاش برای توسعه مناطق آزاد اقتصادی به ویژه در مکران و چابهار به عنوان دو منطقه با اهمیت بین المللی با توانمندی های فراوان اقتصادی است و بستر مناسبی را برای همکاری در کشورهای آسیایی می تواند فراهم کند و آمادگی برای توسعه این همکاری ها وجود دارد ضمن آن که توسعه همکاری ها در خصوص احیاء جاده ابریشم نیز می تواند در تحکیم و تعمیق همکاری های آسیایی مورد توجه قرار گیرد.
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مرکز تحقیقات استراتژیک افزود: جمهوری اسلامی ایران با توجه به سیاست نگاه به شرق مورد تاکید مقام معظم رهبری همکاری های استراتژیک خود را با چین و روسیه گسترش و ادامه خواهد داد و در این زمینه نسبت به همگرایی های آسیایی با دیگر کشورها نیز تمام توان و ظرفیت خود را به کار خواهد بست.
وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: متاسفانه به دلایلی که بیان شد در منطقه آسیا شاهد بی خانمانی و مهاجرت اجباری شهروندان هستیم و این پدیده ناخوشایند تنها با توسعه همکاری ها و مقابله با خشونت، جنگ و دستیابی به توسعه و رشد، گفتگوی فرهنگ ها و تمدن ها امکان درمان خواهد داشت.
این همایش دو روزه دوشنبه و سه شنبه ۲۸ و ۲۹ تیرماه در سنگاپور با حضور شخصیت هایی همچون «لی هسین لونگ» معاون نخست وزیر سنگاپور، رانیل ویکرمیسینگ نخست وزیر سریلانکا، ویویان بالاکریشنان وزیر امور خارجه سنگاپور، نیتین گادکاری وزیر حمل و نقل جاده ای و بزرگراه های هند، اس. ایسواران وزیر صنعت و تجارت سنگاپور، چاندرا بابو نایدو سروزیر آندرا پرادش هند، ایندرانی راجا وزیر ارشد وزارت دارایی و قانون سنگاپور، مانگالا ساماراویرا وزیر امور خارجه سریلانکا، تارمان شانموگاراتنام معاون هماهنگی نخست وزیر سنگاپور در سیاست های اجتماعی و اقتصادی گوپینات پیلای رئیس موسسه مطالعات جنوب آسیا، سوبراتا میترا مدیر این موسسه و بیش از ۱۰۰ نفر از اندیشمندان، فعالان اقتصادی برجسته جهانی از کشورهای ژاپن، هند، سنگاپور، هنگ کنگ، مالزی، انگلستان، پاکستان و استرالیا در مرکز همایش های رافلس سیتی در حال برگزاری است.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟