اظهار نظر یک دیپلمات پاکستانی درباره سفر روحانی به اسلام آباد

یک دیپلمات ارشد پاکستان معتقد است سفر قریب الوقوع رئیس جمهوری اسلامی ایران به اسلام آباد اگرچه بیشتر با هدف شرکت در اجلاس سران اکو' انجام ...


قابل اعتمادترین خودروهای جهان را بشناسید (+نمودار)

هر چه بروز مشکلات در میان تعداد خودرو کمتر باشد، امتیاز بیشتری به خودروساز تعلق می‌گیرد.


خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر ...


خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر عفونت تنفسی ناشی از ویروس‌ها بویژه ویروس پارا آنفلوآنزا رخ می‌دهد ...


بزرگترین شهاب سنگهای کشف شده در زمین را ببینید

اگرچه بخش قابل توجهی از سنگهای فضایی در آستانه ورود به اتمسفر زمین نابود می شوند اما برخی از آنها این شانس را دارند که مهمان زمین باشند و جالب ...


گودرزی: هنوز برای رفتن به المپیک تصمیمی نگرفته‌ام

ورزش | دوشنبه ۲۸ تير ۹۵ ساعت ۱۵:۲۷ | نسخه چاپي

وزیر ورزش و جوانان گفت: با گسترش ورزش قهرمانی مشتریان زندان‌ها و بیمارستان‌ها کاهش پیدا خواهند کرد.
اولین نشست شورای ورزش همگانی کشور امروز با حضور محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان، شعبانی بهار و معاون وزارتی وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.
محمود گودرزی در پایان این جلسه اظهار داشت: از همه دوستان برای حضور در جلسه امروز تقدیر و تشکر می‌کنم، ورزش همگانی در گذشته یک مسئله عجیب‌وغریب بود اما مسئله اصلی ورزش همین است که جامعه به سمت تحرک و ورزش سوق پیدا کند.
وی در ادامه صحبت‌های خود افزود: ورزش اثرات جسمی و اجتماعی زیادی دارد و می‌توان گفت رسالت خطیری در جهت تعمیم این فعالیت‌ها، روی دست همه ما است. باید این مسئله را در جامعه رواج دهیم و تبدیل به یک گفتمان غالب کنیم، تا زمانی که ابعاد مختلف ورزش همگانی تبیین نشود نمی‌توان کار خاصی کرد.
گودرزی در ادامه صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: یعنی اگر مخاطبان بپذیرند که ورزش یکی از ملزومات سلامتی است، حتماً به آن می‌پردازند. مسئولان و سیاست‌گذاران هم باید شرایط را برای تحقق ورزش همگانی آماده کنند.
وی در ادامه صحبت‌های خود عنوان کرد: با تقدیر از صداوسیما و رسانه‌ها، اگر همه دستگاه‌ها همکاری داشته باشند این مسئله باعث رونق ورزش می‌شود که روی ورزش قهرمانی تأثیر می‌گذارد. باید از رشد 10 درصدی قدردانی کنیم که این رقم در حال حاضر به 21 درصد رسیده است، اگر بخواهیم به 30 درصد برسانیم باید بر اساس یک رویکرد خاص برنامه‌ریزی شود. تغییر فرهنگ باید انجام شود، اما اماکن هم باید توسعه پیدا کنند. با ایجاد ورزشگاه‌ها و سالن‌ها مشتری‌های زندان‌ها و بیمارستان‌ها کاهش پیدا خواهد کرد.
گودرزی در ادامه صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: ورزش همگانی را در محاق نبریم، همه ما در این خصوص تکلیف داریم و ورزش همگانی رویکرد کلان نظام است که باید به آن احترام بگذاریم و در جهت ترویج آن عمل کنیم.
وی در ادامه صحبت‌های خود عنوان کرد: امروز در این جلسه سیاست‌های کلان و تبادل‌نظرها ردوبدل شد و همه دوستان با سیاست‌های کلی آشنا شدند. خوشبختانه سال 94 افزایش 11 درصدی در حوزه ورزش همگانی داشتیم و خوشبختانه 21 درصد مردم ایران ورزش می‌کنند. البته در استان‌های مختلف این آمار متفاوت است به‌عنوان‌مثال در تهران 27.5 درصد آمار رشد را داشتیم و استان قم پایین‌ترین آمار را داشته است.
وزیر ورزش و جوانان در ادامه صحبت‌های خود عنوان کرد: آمار ورزش در بخش بانوان و مردان تفکیک شده است و جمعیت به عام اعلام شده است. امیدوارم دوستان به شکل تفکیک شده آمار را در بخش مردم و بانوان اعلام کنند.
وی در مورد تأثیر رونق ورزش از سوی شهرداری گفت: شهرداری‌ها کمک می‌کنند به توسعه ورزش، به‌خصوص شهرداری تهران کمک‌های شایانی می‌کند؛ چراکه آنها اعتبارات خوبی را در اختیار دارند، بوستان‌های بزرگی در تهران وجود دارد و در حوزه ورزش قهرمانی شهرداری‌ها نقش زیادی دارند.
گودرزی در ادامه صحبت‌های خود گفت: شهرداری کار بسیار جالبی را انجام داد که سال گذشته دو ورزشگاه را در اختیار دو تیم بزرگ تهرانی قرار داد. این عملکرد جای تشکر دارد، آنها کمک‌های شایانی می‌توانند به ورزش کنند. وظیفه شهرداری‌ها گسترش ورزش در شهرها است. همه ما دغدغه ورزش داریم، همه نهادها دغدغه کمک به نسل جوان را دارند، امیدوارم برای گسترش ورزش همه کمک کنند.
وی در مورد مراسم بدرقه کاروان المپیک به برزیل گفت: هفته گذشته برگزاری مراسم بدرقه کاروان ورزش المپیکی قطعی شد و روز چهارشنبه عصر مراسم بدرقه در حضور رئیس‌جمهور از کاروان ورزش المپیکی و پارالمپیکی بدرقه خواهیم کرد. آنجا اعلام می‌کنیم که دولت پشتیبان ورزش است و با تمام توان حمایت می‌کند. به نظرم تا حد خوبی هم این مسئله محقق شده است. امیدوارم بچه‌ها نیز با تمام تلاش در المپیک موفقیت‌های خوبی کسب کنند تا باعث شادی و شادمانی مردم شوند.
وزیر ورزش و جوانان در پایان صحبت‌های خود در پاسخ به این سؤال که آیا همراه کاروان به المپیک می‌رود یا خیر، گفت: تا این لحظه تصمیمی برای رفتن نگرفته‌ام.

منبع: فارس

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟