رونمایی هیوندای از نسل جدید پیشرانه هایش (+عکس)

این موتور با آخرین نسخه گیربکس های اتوماتیک دبل کلاچ هیوندای ترکیب شده که تعویض دنده های نرم و سریع تر را نسب به گذشته به همراه دارد


سرگردانی ۲ گردشگر ایرانی در تایلند بعد از حمله یک فیل!

دو گردشگر ایرانی در سفر به تایلند، پس از حمله‌ی یک فیل، به حال خود رها شدند و نه تنها عوامل تور و آژانس مسؤولتی در قبال‌شان نپذیرفتند که سفارت ایران در تایلند نیز پاسخگوی آن‌ها نبود.


مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که ...


برترین سگ‌های ارتش جهان

در حاشیه برگزاری بازی‌های بین المللی ارتش 2016 (2016 Army Games) در روسیه سگ‌های برتر نیروهای مسلح کشورهای مختلف نیز با یکدیگر به رقابت پرداختند. بازی‌های ...


فرمانده کل ارتش: رژیم صهیونیستی روزهای باقیمانده عمرش را حساب کند/ دست از پا خطا کند حیفا و تل آویو با خاک یکسان خواهد شد

فرمانده کل ارتش گفت: اینکه ما می گوییم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید، معنی‌اش این نیست که حتما ۲۵ سال کامل عمر می کند.


بدون علم کافی حق دخل و تصرف در محیط زیست را نداریم

بدون علم کافی حق دخل و تصرف در محیط زیست را نداریم

جامعه | دوشنبه ۲۸ تير ۹۵ ساعت ۱۵:۱۸ | نسخه چاپي

استاندار سمنان گفت: ما حق نداریم مادامی که از علم کافی نسبت به اثرات محیط زیستی طرحی برخوردار شویم هر گونه دخل و تصرفی در آن انجام دهیم.
به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا خباز استاندار سمنان در همایش ملی محیط زیست با رویکرد مدیریت یکپارچه و فراگیر HSE گفت: در جهانی که ما زندگی می کنیم منابع حیاتی محدود است و بهره برداری از آنها هر روز بیشتر می شود. قدرت و سرعت بشر برای بهره وری از این منابع محدود نیز با نرخ فزاینده ای رو به رشد است.
خباز اعلام کرد: در هر ۶ ثانیه ۱۰ هزار تن دی اکسید کربن تولید و به اتمسفر وارد می شود دو هکتار به بیابان های جهان افزوده می شود و در هر ۶ ثانیه دو هزار کیلوگرم مواد سمی و شیمیایی وارد خاک و باد و هوا می شود که در نتیجه زمین هر سال یک درجه سانتی گراد گرمتر می شود این مسائل در یکصد سال آینده وضعیت تنها سیاره قابل سکونت کیهان را در پرده ای از ابهام فرو برده است.
وی تصریح کرد: در سیر قهقرایی سیاره زمین نه تنها کشور ما اوضاع بهتری ندارد بلکه حتی خطر برای ما به مراتب بسیار نزدیک تر از دیگر کشورهاست.
استاندار سمنان هشدار داد: خطر خشکسالی، افت آب های زیرزمینی، فرسایش و نابودی خاک، گرمایش زمین، آلودگی آب، خاک و هوا، بحران پسماندها و نهایتا فقر و گرسنگی خطرهایی هستند که از رگ گردن به ما نزدیک ترند و نکته مهم اینجاست که در برابر وقوع این خطرات ایران جزیره امنی نیست زیرا بحران های محیط زیست از مرزهای سیاسی و استانی تبعیت نمی کنند.
خباز ادامه داد: پروژه های سدسازی دولت ترکیه که منجر به خشکسالی تالاب های عراق و سوریه شده با تشکیل کانون های ریزگردها تنفس مردم ۲۷ استان ما را درگیر کرده است.
وی با بیان اینکه اولین شرط توسعه پایدار کشور ارتقای سطح دانش محیط زیستی است، تاکید کرد: ما حق نداریم مادامی که از علم کافی نسبت به اثرات محیط زیستی برخوردار شویم هر گونه دخل و تصرفی در آن انجام دهیم.
استاندار سمنان ضمن زمینه چینی برای توجیه طرح انتقال آب خزر به سمنان گفت:استان سمنان بیش از ۲۰ درصد مساحت خود را تحت عنوان محیط زیست حفاظت می کند که این دو برابر شاخص های متوسط است بخش مهمی از تنوع زیستی کشور در استان سمنان محفاظت می شود که جا دارد از حافظان مظلوم آن یاد کنیم که استان سمنان دارای ۵ شهید محیط بان است.
خباز افزود: تغییرات اقلیمی و خشکسالی های پی در پی این شبکه حیاتی را در معرض مخاطره قرار داده است به جز شهرستان گرمسار هیچ یک از شهرستان های ما دارای منبع آب سطحی نیستند و همه مصارف از آب های زیرزمینی تامین می شود.
وی با اعلام اینکه سطح آب های زیرزمینی در استان سمنان به طور میانگین تا یک متر در سال افت پیدا می کند بیان کرد: قالب اراضی کشاورزی استان به آبیاری تحت فشار مجهز شده اند و در اغلب شهرهای استان شبکه جمع آوری فاضلاب یا احداث شده و یا در حال احداث است اما باز هم بحران بی آبی و تخلیه سکونت گاه ها خطری جدی است.
استاندار سمنان با ادعای اینکه ۱۰۰ کیلومتر بالاتر منبع مطمئنی از آب وجود دارد اعلام کرد: مسیر لوله گذاری برای انتقال آب از قبل در بخش های جنگلی موجود است و نیازی به هیچ گونه تخریب نیست.
خباز اذعان کرد: طبیعی است که هر پروژه ای آثاری بر محیط زیست خواهد گذاشت اما این آثار را باید به حداقل رساند چرا که داشتن محیط سالم از نعمت های الهی و از امور مورد توجه مردم است.
وی در ادامه کاهش تغییرات زیست محیطی در سطح جهان، آلودگی ها، سلاح های هسته ای و بیولوژیک و کاهش تنوع زیستی را برخی از بحران های محیط زیستی جهان دانست و گفت: قاعده عدالت حکم می کند که مواهب طبیعی به نسل خاصی محدود نشود بنابراین هر گونه استفاده از منابع طبیعی که به آلودگی یا تمام شدن آن منجر شود، ممنوع است و هر کس منفعتی را می برد خسارت آن را نیز بر عهده دارد.
استاندار سمنان در پایان اصلاح نظام بهره برداری از منابع طبیعی و مهار عوامل ناپایداری منابع، ارتقا مشارکت های مردمی در مدیریت پایدار، برنامه ریزی، اجرا و ارزیابی، هماهنگی بین مجموعه دستگاه های اثرگذار بر منابع طبیعی با اعمال مدیریت یکپارچه و نظام مند، اعمال دیدگاه های آمایشی برای تعیین کاربری در عرصه های مرتعی و جنگلی، ایجاد عزم ملی در حفظ و احیای منابع طبیعی کشور از طریق فرهنگ سازی و تنویر افکار عمومی، تدوین و تکمیل و اصلاح قوانین و مقررات لازم و بهبود وضعیت حفاظت و احیای اکوسیستم های مرتعی و جنگلی را پیشنهادهایی برای نجات از بحران محیط زیست دانست.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟