رنج‌روور اسپورت انگلیسی یا لکسوس GX 460 ژاپنی؟

لکسوس با وزنی حدود 2 هزار 357 کیلوگرم برای شتاب صفر تا صد کیلومتر به 7.8 ثانیه زمان نیاز دارد و با بیشینه سرعت 200 کیلومتر بر ساعت به حرکت خود ادامه ...


قصور پزشکی در فوت «الینا فروتن» تایید شد

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: هیئت تجدید نظر انتظامی نظام پزشکی گلستان قصور پزشکی در فوت الینا فروتن را تایید کرد.


عکس | دیدار روحانی با ۱۷۰ نماینده در مجلس شورای اسلامی

صبح امروز، یکشنبه، روحانی با بیش از ۱۷۰ نماینده در سالن مشروطه مجلس دیدار کرد. این نمایندگان پشتیبانی خود را از روحانی در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو اعلام کردند.


قصور پزشکی در فوت «الینا فروتن» تایید شد

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: هیئت تجدید نظر انتظامی نظام پزشکی گلستان قصور پزشکی در فوت الینا فروتن را تایید کرد.


خبرهای جدید از آیفون ۹؛ جدیدترین عکس نهایی شده از آیفون ۸

هرروز خبرهای داغی از آیفون 8 یا همان آیفون متفاوت 2017 به گوش می‌رسد، اما نظرتان درباره آیفون 9 که در سال 2018 می‌آید چیست؟


تشکیل کمیته ۳۰نفره برای بررسی مرگ‌ کیارستمی

| دوشنبه ۲۸ تير ۹۵ ساعت ۱۳:۲۵ | نسخه چاپي

رئیس سازمان سینمایی کشور گفت: برای پیگیری علت مرگ کیارستمی یک کمیته 30 نفره تشکیل شده است تا موضوع را بررسی کنند اما تا به حال به این یقین که خطای پزشکی موجب مرگ وی شده است، نرسیده‌ایم.
یکشنبه شب نشست خبری رئیس سازمان سینمایی کشور با اصحاب رسانه کردستان در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد.

حجت‌الله ایوبی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ظرفیت ساخت فیلم بلند در استان کردستان وجود دارد، آیا سازمان سینمایی کشور از این موضوع حمایت می‌کند، اظهار کرد: در بنیاد سینمایی فارابی در خصوص حمایت از فیلم‌سازان انصاف و عدالت را رعایت کرده‌ایم و بیش از 45 فیلم را مورد حمایت قرار داده‌ایم.

رئیس سازمان سینمایی کشور ابراز داشت: اما برای رونق فیلم و سینما باید بخش خصوصی به این حوزه وارد شود هرچند که در دولت تدبیر و امید این حضور نسبت به گذشته پررنگ شده و امیدواریم ادامه داشته باشد.

ایوبی گفت: حمایت و نگاه ما به فیلم‌های بلند نگاه ملی است چون این فیلم‌ها باید در سراسر کشور نمایش داده شوند و قابلیت دیدن را داشته باشند.

وی در ادامه گفت: یکی از اهداف و آرزوهای ما حمایت از زیرساخت‌های سینمایی است و تا زمانی که زیرساخت‌های سینمایی ما مشکل داشته باشند تولیدات ما نیز دیده نخواهد شد.

رئیس سازمان سینمایی کشور اظهار داشت: از دولت گذشته 300 پرده سینمایی را تحویل گرفتیم که هم اکنون در مدت این سه سال که از عمر دولت تدبیر و امید می‌گذرد این تعداد به 500 پرده افزایش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: قبول دارم که کشور ما از نظر شاخص‌های جهانی زیرساخت‌های سینما در فقر مطلق به سر می‌برد اما ایران باید سه هزار سالن سینما داشته باشد.

ایوبی گفت: مردم ایران زندگی لوکس و وضع ایده‌آلی دارند و به سینماهای بدون امکانات مراجعه نمی‌کنند و باید به این مسئله توجه شود که اثرات رونق کلی سینما در کل شهرستان‌ها قابل لمس خواهد بود.

رئیس سازمان سینمایی کشور ابراز داشت: رفع مشکلات زیرساخت‌های سینما در ایران به یک اراده و بودجه ملی و همکاری بخش خصوصی نیاز دارد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ظرفیت اکران فیلم از 40 به 108 فیلم رسیده و با توجه به موضع‌گیری و حاشیه‌سازی‌هایی که توسط دشمنان سینما و فرهنگ و هنر در کشور می‌شود، تا جایی که امکان داشته باشد به تمام فیلم‌ها مجوز پخش داده می‌شود.

ایوبی بیان کرد: ما دنبال این هستیم که حاشیه‌سازی در سینمای ایران کم شود و خوشبختانه با توجه به اینکه شورای پروانه ساخت و پروانه نمایش از خود سینما هستند این حاشیه‌ها در حال حاضر بسیار کم شده است.

وی با اشاره به مرگ دلخراش عباس کیارستمی کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس برجسته سینمای ایران و شایعاتی که در این خصوص مطرح است، تصریح کرد: برای پیگیری این موضوع یک کمیته 30 نفره تشکیل شده تا موضوع را بررسی کنند اما تا به حال به این یقین که خطای پزشکی موجب مرگ وی شده است، نرسیده‌ایم.

رئیس سازمان سینمایی کشور در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در خصوص چگونگی حمایت استان از فیلم‌های تولیدی و زیرساخت‌های سینمایی، انجمن سینمای جوان و فیلم‌های بلند، عنوان کرد: در خصوص حمایت از فیلم‌های کوتاه از نقطه آرمانی بسیار دور هستیم و در خصوص حمایت از فیلم‌سازان، قصور فراوانی صورت گرفته اما این عدم حمایت‌ها بیشتر به دلیل کمبود بودجه و اعتبارات است.

یوبی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا سازمان سینمایی کشور برای برگزاری جشنواره فجر در استان‌ها به ویژه در کردستان همزمان با برگزاری این جشنواره در تهران، برنامه خاصی دارد؟، گفت: در این راستا جلسات متعددی برگزار شده تا در برخی از استان‌ها این جشنواره برگزار شود و اگر شرایط مهیا شود جشنواره فجر در کردستان نیز برگزار خواهد شد.

این مسؤول در جواب این سوال که رویکرد این سازمان در خصوص خروج سینماگران از ایران و پیوستن آنها به شبکه‌های ماهواره‌ای و همچنین ممنوعیت پخش تیزرهای تبلیغاتی فیلم‌های ایرانی در شبکه‌های ماهواره‌ای و در مقابل، پخش فیلم‌های ایرانی در شبکه‌های ماهواره‌ای بدون اینکه هزینه‌ای پرداخت کنند، چیست؟، اظهار داشت: همانطور که این حساسیت برای پخش تیزر فیلم‌های ایرانی در شبکه‌های ماهواره‌ای وجود دارد باید در خصوص سرقت فیلم‌های ایرانی و پخش بدون اجازه آنها در شبکه‌های ماهواره‌ای این حساسیت وجود داشته باشد.

رئیس سازمان سینمایی کشور افزود: خروج سینماگران از ایران و پیوستن آنها به شبکه‌های ماهواره‌ای جای تأسف دارد هرچند که فرار مغزها در همه حوزه‌ها وجود دارد که امیدوارم یک اراده ملی در ایران شکل گیرد و قدر این مغزها را بیشتر بدانیم.

وی گفت: برای استان کردستان در این سفر فقط دعای خیر آورده‌ام اما قول می‌دهم که هم جشنواره فجر در کردستان برگزار شود و هم از انجمن سینمای جوان کردستان حمایت کنم.

 منبع: فارس

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟