13 فکر سمی که باید سریع تر متوقف شان کنید

«فکرت را تغییر بده تا زندگیت را عوض کنی» این شعار را خیلی ها بلد هستند اما مشکل اینجاست که اغلب ما اصلا از افکار منفی که در ذهنمان جریان دارند، ...


خزانه بانکها سه قفله شد/توقف وام دهی بانکها در آستانه شب عید

کمتر از دو ماه به پایان سال باقی مانده و تقاضا برای دریافت وام از بانکها به اوج می رسد،اما جوابِ منفی است که بر روی هر درخواستی می نشیند؛ گویا ...


غذا خوردن روی زمین فوایدی دارد

اگر همیشه روی زمین می نشینید و بدنتان انعطاف کافی دارد، به طوری که شانه هایتان اندکی به سمت عقب متمایل باشد و ستون فقرات کشیده و قوز نکرده باشد، ...غذا خوردن روی زمین فوایدی دارد

اگر همیشه روی زمین می نشینید و بدنتان انعطاف کافی دارد، به طوری که شانه هایتان اندکی به سمت عقب متمایل باشد و ستون فقرات کشیده و قوز نکرده باشد، ...


مصرف دارو با کمک گوشی هوشمند

سلامت | دوشنبه ۲۸ تير ۹۵ ساعت ۱۱:۴۶ | نسخه چاپي

راه‌های مختلفی برای جلوگیری از فراموشی مصرف بموقع داروها وجود دارد که یکی از این راه‌ها می‌تواند کمک گرفتن از گوشی هوشمند باشد.

امیدواریم همیشه سالم باشید و هیچ‌ وقت کارتان به دکتر و خوردن داروهای مختلف نیفتد. اما اگر گاهی هم نیاز به دکتر و مصرف دارو داشته باشید در صورتی این داروها درست عمل خواهند کرد و می‌توانند نتیجه مطلوبی به دنبال داشته باشند که آنها را سر موقع و براساس دوز‌های گفته شده میل کنید. اما مشغله‌های روزانه در بیشتر مواقع باعث می‌شود که برخی خوردن داروهای تجویزی پزشک خود را فراموش کنند.

راه‌های مختلفی برای جلوگیری از فراموشی مصرف بموقع داروها وجود دارد که یکی از این راه‌ها می‌تواند کمک گرفتن از گوشی هوشمند باشد.
برای مثال شما می‌توانید با مراجعه به فروشگاه‌ اپلیکیشن سیستم‌عامل گوشی خود و نصب اپ MedisafeMeds & Pill Reminder داروهای تجویزی پزشک خود را بموقع مصرف کنید.
این برنامه تنها یک یادآور برای مصرف دارو نیست. این برنامه از محیط کاربری ساده و در عین حال جذابی برخوردار است و به کمک آن شما به اطلاعات آماری و گرافیکی جالبی در خصوص داروهای مختلف دسترسی خواهید داشت.
با ورود به محیط اپلیکیشن Medisafe کافی است شما نام دارو و دوز تجویز شده آن توسط پزشک را وارد کنید و بقیه کارها را به اپ بسپارید. از دیگر مزایای این برنامه این است که به شما امکان نصب برنامه روی گوشی دیگر افراد خانواده و همگام‌سازی اطلاعات اپ آنها با اپ نصب شده روی دستگاه شما را می‌دهد تا ازاین طریق روی مصرف داروی دیگر افراد خانواده خود نیز کنترل داشته باشید.
ثبت زمان و روز مراجعه به پزشک و همگام‌سازی برنامه با ابزارهای پوشیدنی نیز از دیگر مزایای این اپ است.Medisafe به صورت رایگان در اختیار کاربران سیستم‌عامل اندروید و ios قرار گرفته است.
در این زمینه اگر به دنبال یک یادآور داروی فارسی می‌گردید می‌توانید از «یادآور دارو» استفاده کنید. این اپ نیز به صورت رایگان از طریق کافه بازار تنها در اختیار کاربران سیستم‌عامل اندروید قرار گرفته است.

منبع: روزنامه ایران

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟