خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر عفونت تنفسی ناشی از ویروس‌ها بویژه ویروس پارا آنفلوآنزا رخ می‌دهد ...قابل توجه خریداران؛

مقایسه گوشی های HTC 10 و آیفون 7


پارک دولت زیر آب !

وقوع سیل در شهرستان پارسیان استان هرمزگان


برادرکُشی رهبر کره شمالی؛ رد یابی دو مظنون زن

در سال های گذشته دولت چین مسئول حفاظت از جان کیم جونگ نام بوده است. فرزند ارشد رهبر سابق کره شمالی یک بار نیز در سال 2012 از یک ترور جان سالم به ...


صالحی: بسته شدن پرونده هسته ای معجزه بود

صالحی: بسته شدن پرونده هسته ای معجزه بود

سیاست | يكشنبه ۲۷ تير ۹۵ ساعت ۲۳:۲۳ | نسخه چاپي

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: کمتر کسانی باور می کردند این پرونده امروز پشت سر ما قرار گیرد. در حالی که ما را متهم به فعالیت های غیر صلح آمیز کرده بودند، پرونده بسته شد. این معجزه بود.
به گزارش خبرگزاری مهر،  طی مراسمی با حضور معاونین و مدیران سازمان انرژی اتمی و در احکامی جداگانه از سوی علی اکبر صالحی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران معاونین جدید این سازمان منصوب شدند.
طبق این احکام سید محمد جمال شجاعی، معاونت توسعه مدیریت و منابع و پژمان رحیمیان، مدیریت عامل شرکت تولید مواد اولیه و سوخت هسته ای ایران و معاونت سازمان را عهده دار شده اند.

صالحی در ابتدای این مراسم با اشاره به سالگرد برجام اظهار داشت: خداوند متعال را شاکریم که مقدر فرمود این پرونده ساختگی هسته ای نهایتاً بسته شود. این موضوع برای کسانی که در سیر تحول این پرونده از ابتدای تکوین تاکنون حضور داشتند، خیلی خیلی خوشایند و در عین حال غیر قابل باور است. کمتر کسانی باور می کردند این پرونده امروز پشت سر ما قرار گیرد. در حالی که ما را متهم به فعالیت های غیر صلح آمیز کرده بودند، پرونده بسته شد. این معجزه بود. البته دوستان و عزیزان زحمت زیادی کشیدند. لیس للانسان الا ما سعی. خداوند چیزی را مجانی به کسی عطا نمی کند. مطابق قرآن در جاهای که انبیاء با بن بست کامل روبرو می شدند، خداوند به کمکشان آمده است.

معاون رییس جمهور خاطرنشان کرد: این انقلاب با ربنا الله و الله اکبر شروع شد و پیمان این ملت بزرگ با خداوند متعال باعث شد که در سخت ترین گردنه ها با یاری حق عبور کنند. این لطف، مشیت و قدرت الهی بوده است که ما موفق شدیم. خداوند می فرماید: وَ لا تَهِنوا وَ لا تَحزَنوا وَ اَنتُمُ الاَعلَونَ اِن کُنتُم مُؤمِنین. در این مضمون باید به ایمان توجه کرد.

صالحی با اشاره به جنگ تحمیلی و چند دهه تحریم کشور، افزود: مشکلات زیادی داریم اما در مقابل نعمت های الهی نظیر امنیت کشور واقعاً جای سجده شکر دارد.  لَئِنْ شَکرْتُمْ لَاَزیدَنَّکمْ. اگر فراموش کنید، نعمت خدا قطع می شود. سازمان ملل چند روز قبل اعلام کرد ایران در زمینه سلامت هم گام های بلندی برداشته است. از ۱۵ شاخص و هدف که تا سال ۲۰۲۰ ترسیم شده است، ایران به هشت هدف رسیده و به هفت هدف دیگر نیز بزودی می رسد. این علیرغم همه نابلدی ها، ندانم کاری ها و بداخلاقی های سیاسی است. اما چیزی که مهم است اینکه ما در بستر اسلام حرکت می کنیم.

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: به شرطی که انسان هم به خدا توکل داشته باشد و هم در جهت کسب رضای او کار کند، خود خدا امور را اداره می کند. بعضی قلب ها مشغول دنیا هستند. عده ای هم فقط برای آخرت کار می کنند. اما قلب هایی هم هست که مشغول کسب رضایت خداست. این ها همواره خودشان را در محضر خدا و در معرض امتحان می بینند.

صالحی افزود: در خلوت که هیچ که انسان از دوربین ها هم می ترسد. اما در خلوت اگر کسی محضر خدا را پیش خودش مجسم کند، حتی فکر به نادرست را هم به ذهن نمی آورد. اگر این چنین شدیم زندگی خیلی زیبا می شود. حتی سختی ها لین می شود. باید راه را پیدا کنیم. اساس اسلام اخلاق است. می فرماید: إِنَّمَا بُعِثْتُ لِأُتَمِّمَ مَکَارِمَ الْأَخْلَاقِ. تا جایی که می گوید عبادت بجز خدمت خلق نیست.

صالحی ادامه داد: انسان باید در مورد آنچه خداوند به او داده سپاسگزار باشد. در مورد آنچه فکر می کند دریغ کرده تفکر کند و در مورد آنچه از او می گیرد باید متذکر باشد. همه ما در زندگی با این واقعیت روبرو بوده ایم.

معاون رییس جمهور تاکید کرد: در طول عمر اداری خودم با خدای خودم عهدی بسته ام که أَن تُؤَدُّوا الأَماناتِ إِلی أَهلِها. یعنی امانات را به اهلش بسپاریم و شایسته سالاری کنیم و فرد مناسب در جای مناسب قرار گیرد. اصل این است.

صالحی با برشمردن صفات و حسن مدیریتی معاونین جدید سازمان گفت:  رحیمیان خودش از سربازی به سرداری رسیده است. زحمت کشیده و با اخلاص و صداقت در هر مسئولیتی که به او واگذار شده خوب عمل کرده است. ایشان در مذاکرات دلسوزانه حکیمانه و عاقلانه عمل کرد.

 رییس سازمان در خصوص معاونت توسعه مدیریت و منابع نیز گفت: باید مورد وثوق و اعتماد و خداترس باشد و بخصوص دلش برای قشر پایین سازمان بسوزد.

صالحی با اشاره به استقبال خوب مسئولان پروژه بین المللی ایتر در فرانسه از هیات ایرانی و تعیین بابازادگان به عنوان نماینده سازمان در این پروژه، گفت: اگر از من بپرسند مهمترین پروژه سازمان چیست، می گویم ایتر و گداخت. درست است که ۴۰ سال دیگر به نتیجه می رسد اما اگر این نسل این کار را نکند ما بخشوده نخواهیم شد.  

در پایان این مراسم صالحی احکام جدید معاونین سازمان را به ایشان داد و از خدماتشان تقدیر کرد. همچنین نقاشی با مضامین دستیابی به غنی سازی، منشور حقوق بشر کورش کبیر و دستیابی ایرانیان به قله های علمی از طرف یکی از کارکنان سازمان به دکتر صالحی اهداء شد.

در این مراسم همچنین محمد قنادی مراغه، قائم مقام سازمان، بهروز کمالوندی، معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس، سید مهدی بابازادگان، معاون پیشین توسعه مدیریت و منابع و سرپرست معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی، رحیمیان، مدیرکل پیشین حوزه ریاست و عضو تیم مذاکره کننده و معاون جدید سازمان و مدیرعامل شرکت تولید مواد اولیه و سوخت هسته ای ایران و سید محمد جمال شجاعی، معاون پیشین سازمان و مدیرعامل شرکت تولید مواد اولیه و سوخت هسته ای ایران و معاون جدید توسعه مدیریت و منابع سخنانی کوتاه ایراد کردند.

 

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟