رونمایی از طرح جدید «اسکناس هزار تومانی»

روحانی از طرح جدید «اسکناس ده هزار ریالی» با نقش حافظیه شیراز رونمایی کرد.


توئیت جالب مجری مراسم اسکار خطاب به دونالد ترامپ: بیداری؟

جیمی کیمل مجری امسال مراسم اسکار از عدم واکنش ترامپ در توییتر نسبت به اتفاقات مراسم اسکار ابراز نگرانی کرد و او را این گونه در توییتر منشن کرد: «بیداری؟»


فرمانده مرزبانی ناجا اعلام کرد: مرزبانی، حامی کوله‌بران و مرزنشینان است

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی با اعلام اینکه مرزبانان حامی کوله بران و مرزنشینان هستند، گفت: مرزنشینان و کوله بران جزئی از توان مرزبانی هستند، افرادی که بخواهند به صورت غیر قانونی از مرزها، کالای قاچاق و ممنوعه وارد کشور کنند قطعاً با آنها برخورد خواهد شد.


تبریک آقای گل جهان به اصغر فرهادی

علی دایی دقایقی پس از کسب دومین جایزه اسکار اصغر فرهادی به خاطر فیلم فروشنده، این افتخار را به وی و سینمای ایران تبریک گفت.


با "این ترفند "

چگونه تلگرام خود را حذف کنیم؟

اگر شما هم زمان زیادی در تلگرام می گذرانید و از این شبکه اجتماعی خسته شده اید، می توانید با دنبال کردن ترفند زیر به سادگی حساب کاربری خود را ...


امکان تبدیل پیاده راه ۱۷ شهریور به راسته فرهنگی نیست

امکان تبدیل پیاده راه ۱۷ شهریور به راسته فرهنگی نیست

جامعه | يكشنبه ۲۷ تير ۹۵ ساعت ۲۲:۲۷ | نسخه چاپي

رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران با بیان اینکه چرا اصرار می کنیم که ترکیب خیابان ۱۷ شهریور را بعد از سال ها تغییر دهیم، گفت: امکان تبدیل پیاده راه ۱۷ شهریور به راسته فرهنگی نیست.
به گزارش خبرگزاری مهر، مجتبی شاکری در جریان دویست و هفتاد و پنجمین جلسه شورای شهر تهران که بدون حضور مستمع برگزار شد، آتش نشان ها را از اقشار نزدیک به رزمندگان دفاع مقدس توصیف کرد که «بود» و «نبود» و مفهوم بلند توحید را در لحظه لحظه زندگی شان تجربه می کنند.
وی از سازمان آتش نشانی درخواست کرد سرمایه ذی قیمت ۱۷شهید آتش نشان در دفاع مقدس و ۲۴شهید عملیات اطفای حریق بن مایه انتشار زندگی و خاطرات آتش نشان ها باشد و آن را در قالب رمان، داستان، فیلم و سریال منتشر کند تا ایثار آنها گم نشود.ارائه طرح ولایحه برای رفع کاستی ها و ارتقای تجهیزات این قشر ایثارگر وظیفه ای بر دوش شورا و شهرداری است.
وی درباره پیاده راه ۱۷ شهریور نیز خاطرنشان کرد: تنها با نامگذاری یک معبر به عنوان راسته فرهنگی این هدف محقق نخواهد شد. الزاماتی برای اینکه کاربری یک محله یا محیط به فرهنگی تغییر کند، وجود دارد. بافت جمعیتی افرادی که در یک محله تردد می کنند، سکونت علما در محله، برگزاری کلاس های درس و نظایر آن می تواند یک محله را به راسته فرهنگی تبدیل کند.
این عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: از سوی دیگر شهرداری چه مجوزی دارد که نظم یک خیابان را که به راسته تجاری برای صنف مشخصی تبدیل شده است با ادعای اینکه می خواهد آنجا را به راسته فرهنگی تبدیل کند، به هم بریزد؟ مگر در نقاط مختلف شهر راسته های اصناف مختلف وجود ندارد؟ چرا اصرار می کنیم که ترکیب خیابان ۱۷ شهریور را بعد از سال ها تغییر دهیم. تغییر بافت و فرهنگ با نامگذاری محقق نمی شود و این شدنی نیست. اقدامات شهرداری در این حوزه هم باید برآمده از مطالعات مردم شناسی و جامعه شناسی صورت گیرد. با سنگ فرش کردن خیابان پامنار زندگی در آن محلات جاری نخواهد شد و با برگزاری جشن فرشته ها در محله هرندی آسیب ها از آن منطقه رخت بر نخواهد بست.
شاکری در بخش دیگر سخنانش با اشاره به اینکه جامعه امروز به آزمایش یک سالی که از برجام سپری شد، نیاز داشت، افزود: نسل اول انقلاب فهرست طویلی از خیانت های امریکا و استکبار را تجربه کرده بود اما نسل جدید چنین تجربه ای نداشت و برجام این را برای آنها به وجود آورد که با ماهیت وچهره بزک شده امریکا بیش از پیش آشنا شوند.
وی تاکید کرد: برجام به کسانی که تصور می کردند می توان با گرگ ها رقصید، ثابت کرد که آنها در خطا هستند و چنین چیزی شدنی نیست. اکنون دیوار بی اعتمادی بلندی ایجاد شده که به خوی استکباری آنها برمی گردد.
رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران تاکید کرد: امریکا تصور نکند برجام های متعدد می تواند قامت ملت ما را بشکند و با شرایطی که به ما تحمیل کرده، می تواند ما را نسبت به قانون اساسی و آیه بلند «و اعدو لهم مستطعتم من قوه.. دلسرد کند. بی تردید دولت و ملت ما از این آزمون سربلند بیرون خواهند آمد.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟