خوش استایل ترین ستاره های هفته

مجله هارپرز بازار بریتانیا و چند نشریه مد اینترنتی دیگر، هر هفته فهرستی از خوش پوش ترین و خوش استایل ترین ستاره ها و سلبریتی های دنیا را گردآوری ...


زیباترین آبشار در ایسلند

یکی از زیباترین آبشارهای دنیا، اسوارتیفوس (Svartifoss)، در پارک ملی اسکافتافل در جنوب شرقی ایسلند قرار دارد که به آبشار سیاه معروف است.


خودرویی با امکانات یک هتل+تصاویر

در فاصله بین کنسول و شیشه جلو می توانید گیاهانی مانند بونسای یا برخی از گلها را نگهداری کنید.


بازنده هدفمندی یارانه‌ها؛ فقرا یا ثروتمندان؟

یکی از اهدافی که هدفمندی یارانه‌ها دنبال می‌کرد، توزیع عدالت اقتصادی بود، اما حال پس از گذشت 6 سال، نه‌تنها توزیع درآمد بهبود نیافته، بلکه ...


پیام‌های خود پاک‌شونده در اینستاگرام

اینستاگرام در جدیدترین نسخه خود امکاناتی را در اختیار کاربران قرار داده که بسیار جذاب است.


بیش از ۶۵۰هزار پناهنده سوری در اردن حضور دارند؛ ۹۰ درصد زیر خط فقر

بیش از ۶۵۰هزار پناهنده سوری در اردن حضور دارند؛ ۹۰ درصد زیر خط فقر

جهان | يكشنبه ۲۷ تير ۹۵ ساعت ۲۲:۴۵ | نسخه چاپي

کمیته پناهندگان سازمان ملل با انتشار گزارشی اعلام کرد که بیش از ۶۵۰ هزار نفر از سوریه ها به اردن پناهنده شده اند که ۹۰ درصد آنها زیر خط فقر هستند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، کمیته پناهندگان وابسته به سازمان ملل با صدور بیانیه ای اعلام کرد که شمار پناهندگان سوری در کشور اردن به بیش از ۵۰۰ هزار نفر می رسد.
بر اساس این گزارش کمیته پناهندگان سازمان ملل در بیانیه ای در این خصوص تصریح کرد: آخرین سرشماری که برای مشخص شدن تعداد سوری های پناهنده به کشور اردن صورت گرفت، نشان می دهد که شمار اتباع سوری حاضر در اردن تا پایان ماه ژوئن به بیش از ۶۵۷ هزار نفر می رسد.
این کمیته آمار دقیق را بدین صورت اعلام کرد: شمار پناهندگان سوری در اردن که اسامی آنها به صورت رسمی ثبت شده است، ۶۵۷ هزار و ۱۳۴ نفر است. همچنین ۳۹ هزار و ۴۴۲ نفر از این افراد از آغاز سال جاری میلادی ثبت نام شده اند.
در ادامه این بیانیه افزوده شده است: ۵۱۶ هزار و ۷۸ نفر از این پناهندگان در شهرها و روستاهای اردن زندگی می کنند که ۷۸/۵ درصد از مجموع کل پناهندگان را تشکیل می دهند. از سوی دیگر ۱۴۱ هزار و ۶۵ نفر باقی مانده نیز در اردوگاه های مخصوص به خود زندگی می کنند که ۲۱/۵ درصد از مجموع کل پناهندگان را تشکیل می دهند.
کمیته پناهندگان بیان کرده است: اهالی استان های درعا، حمص و طرطوس ۳ استانی هستند که بیشترین پناهندگان از آنها به اردن رفته اند. آنچه که موجب نگرانی است، افزایش شمار پناهندگان زیر خط فقر است؛ تا جایی که آمار آنها به ۹۰ درصد می رسد و علت این موضوع نیز کمبود کمک ها و طولانی شدن بحران است که باعث شده این افراد تمامی پس اندازهای خود را مصرف کنند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: