عکس/ سه خودرو با هویت مخفی در فرودگاه امام(ره) !

ورود سه خودروی آلمانی جدید با هویت مخفی شده به کشور از طریق فرودگاه امام خمینی (ره)


آموزش مراحل/

چگونه پیامک های پاک شده را برگردانیم؟

این اتفاق ممکن است برای هر کاربر تلفن همراه بیافتد. در این مطلب قصد داریم تا راهکارهایی را برای بازیابی پیامک های حذف شده به شما ارائه ‌دهیم. ...


سارق مسلح صرافی خیابان فردوسی: قرار بود ۲۶ اسفند با نامزدم کنار سفره عقد بنشینم/ دانشجو هستم

سارقانی که در جریان سرقت مسلحانه به یکی از صرافی‌های خیابان فردوسی تهران دستبرد زده بودند دیروز به بازسازی صحنه سرقت پرداختند.  ایران ...


رونمایی از طرح جدید «اسکناس هزار تومانی»

روحانی از طرح جدید «اسکناس ده هزار ریالی» با نقش حافظیه شیراز رونمایی کرد.


مشتری‌های ما آبگوشت‌خور هستند

آنتیک‌فروشی «خانم‌جون» یک مغازه پر از خرت‌وپرت‌ و وسیله‌های قدیمی‌ست که شما را به یکباره به دهه‌های ۳۰ و چهل می‌برد تا حس نوستالژیک‌تان ...


بیش از ۶۵۰هزار پناهنده سوری در اردن حضور دارند؛ ۹۰ درصد زیر خط فقر

بیش از ۶۵۰هزار پناهنده سوری در اردن حضور دارند؛ ۹۰ درصد زیر خط فقر

جهان | يكشنبه ۲۷ تير ۹۵ ساعت ۲۲:۴۵ | نسخه چاپي

کمیته پناهندگان سازمان ملل با انتشار گزارشی اعلام کرد که بیش از ۶۵۰ هزار نفر از سوریه ها به اردن پناهنده شده اند که ۹۰ درصد آنها زیر خط فقر هستند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، کمیته پناهندگان وابسته به سازمان ملل با صدور بیانیه ای اعلام کرد که شمار پناهندگان سوری در کشور اردن به بیش از ۵۰۰ هزار نفر می رسد.
بر اساس این گزارش کمیته پناهندگان سازمان ملل در بیانیه ای در این خصوص تصریح کرد: آخرین سرشماری که برای مشخص شدن تعداد سوری های پناهنده به کشور اردن صورت گرفت، نشان می دهد که شمار اتباع سوری حاضر در اردن تا پایان ماه ژوئن به بیش از ۶۵۷ هزار نفر می رسد.
این کمیته آمار دقیق را بدین صورت اعلام کرد: شمار پناهندگان سوری در اردن که اسامی آنها به صورت رسمی ثبت شده است، ۶۵۷ هزار و ۱۳۴ نفر است. همچنین ۳۹ هزار و ۴۴۲ نفر از این افراد از آغاز سال جاری میلادی ثبت نام شده اند.
در ادامه این بیانیه افزوده شده است: ۵۱۶ هزار و ۷۸ نفر از این پناهندگان در شهرها و روستاهای اردن زندگی می کنند که ۷۸/۵ درصد از مجموع کل پناهندگان را تشکیل می دهند. از سوی دیگر ۱۴۱ هزار و ۶۵ نفر باقی مانده نیز در اردوگاه های مخصوص به خود زندگی می کنند که ۲۱/۵ درصد از مجموع کل پناهندگان را تشکیل می دهند.
کمیته پناهندگان بیان کرده است: اهالی استان های درعا، حمص و طرطوس ۳ استانی هستند که بیشترین پناهندگان از آنها به اردن رفته اند. آنچه که موجب نگرانی است، افزایش شمار پناهندگان زیر خط فقر است؛ تا جایی که آمار آنها به ۹۰ درصد می رسد و علت این موضوع نیز کمبود کمک ها و طولانی شدن بحران است که باعث شده این افراد تمامی پس اندازهای خود را مصرف کنند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟