مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که ...


عکس تاریخی رهبر انقلاب در حرم امام رضا(ع)

در تصویر زیر عکس تاریخی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام را می‌بینید.


خواندنی هایی درباره جلیقه های ضد گلوله!

جالب است بدانید که این جلیقه ها به راستی ضد گلوله نبوده و عبارت مقاوم در برابر گلوله به منظور تعریف آن ها مناسب تر خواهد بود.


عکس تاریخی رهبر انقلاب در حرم امام رضا(ع)

در تصویر زیر عکس تاریخی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام را می‌بینید.


فرمانده کل ارتش: رژیم صهیونیستی روزهای باقیمانده عمرش را حساب کند/ دست از پا خطا کند حیفا و تل آویو با خاک یکسان خواهد شد

فرمانده کل ارتش گفت: اینکه ما می گوییم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید، معنی‌اش این نیست که حتما ۲۵ سال کامل عمر می کند.


احمد خاتمی: ردصلاحیت‌ باید به گونه‌ای باشد که شب اول قبر بتوان جواب داد؛ شورای نگهبان جای عاطفه نیست

سیاست | يكشنبه ۲۷ تير ۹۵ ساعت ۱۲:۵۷ | نسخه چاپي

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری ، عنوان کرد: امروز تنگه نظام اسلامی شورای نگهبان است که با امانت وظیفه خود را انجام می دهد .

سیداحمد خاتمی در جمع اعضای شورای نگهبان استان کرمان، با بیان این مطلب که دفاتر نظارت شورای نگهبان، ابتکار مقام معظم رهبری هستند، گفت: این ابتکار نظام را در برابر بسیاری از خطرات بیمه کرده است

*{با اشاره به جایگاه شورای نگبهان} قانون اساسی سه جایگاه برای شورای نگهبان تعریف کرده است، نخست طبق اصل 4 قانون اساسی، نظارت بر اسلامیت نظام در عرصه قوانین یکی از وظایف شورای نگهبان است ضمن آنکه طبق اصل 98 قانون اساسی تفسیر قانون و همچنین نظارت بر انتخابات مجلس خبرگان، شورای اسلامی، ریاست جمهوری و همه پرسی از دیگر وظایف شورای نگهبان است.
*با توجه به جمله بسیار زیبای مقام معظم رهبری مبنی بر «بود و نبود شورای نگهبان، به معنای بود و نبود نظام جمهوری اسلامی ایران است» و سخن امام راحل مبنی بر اینکه، «روح نظام و اسلامیت ما، مردم سالاری دینی است»  می توان گفت: ما مردم سالاری دینی داریم و این جمله امام جایگاه این نهاد مقدس را نشان می دهد و اسلامیت نظام را تثبیت می کند.
*طبق قانون باید تمام قوانین کشور، اسلامی باشند و وظیفه شورای نگهبان این است که غیر اسلامی ها را اعلام نماید،ادامه داد: وظیفه دیگر شورای نگهبان، تفسیر قانون اساسی است. در تفسیر قانون اساسی تفسیرها داشته از جمله در عرصه نظارت اصل 99 می گوید که شورای نگهبان باید نظارت بر انتخابات داشته باشد.

* دو نوع نظارت در قوانین اسلامی وجود دارد: نظارت استطلاعی و نظارت استصوایی دو نوع نظارت شورای نگهبان می باشند، که از آغاز تا پایان انتخابات، قانون اطلاق داده است بطوریکه اگر بعد از انتخابات شورای نگهبان متوجه شد که اشتباه کرده است، حق ابطال انتخابات را دارد.
* نظارت استصوایی یک قانون بوده و تئوری نیست. همه باید بپذیرند، اگر قانون این نوع نظارت را نیز اعلام نکرده بود، باز هم باید این نظارت وجود می داشت و این امر نشان دهنده آن است که نیاز به قانون داریم و تفسیر قانون اساسی و بحث در این زمینه، بحث بی ریشه ای است.
*قبل از تشکیل شورای نگهبان در اولین انتخابات ریاست جمهوری، امام راحل یک هیات برای بررسی انتخابات، انتخاب نمودند و «مسعود رجوی» که کاندیدا آن دوره بود، را رد صلاحیت کردند.
*{با اشاره به نظارت استطلاعی به عنوان سومین وظیفه شورای نگهبان } این وظیفه از اول برای شورای نگهبان دشمن ساز بوده و از همان زمان امام راحل نیز اینگونه بوده است و معتقدم شورای نگهبان دستگاهی است که برای نظام مایه اطمینان است.
*{با اشاره به ویژگی های ناظران } در عرصه نظارت شما حرف اول را چه در تایید و چه در رد صلاحیت کاندیدها می زنید و آنچه که از شما انتظار می رود، این است که با در نظر گرفتن رضای خداوند نظارت خود را انجام دهید و نه برای رضای این و آن.
*زمانی که صلاحیت یک فرد را تایید یا  رد می کنید، باید تحلیل آن به گونه ای باشد که شب اول قبر شما بتوانید جواب دهید و دیگر جناحی، باندی و قوم و خویشی در قیامت جواب این تحلیل شما را نخواهد داد و باید به این جمله حضرت علی (ع) توجه کرد که« بدبخت ترین کسی است که به خاطر دیگران، دین خود را بفروشد».
*اینجا جای عاطفه نیست. بلکه جای عدل می باشد و هرآنچه که عدل اقتضا می کند را باید اجرا کرد به طوریکه اگر کسی با سلیقه ما همراه نیست اما انسان متدینی می باشد، شما باید اعلام کنید، که چیزی خلاف دین از او مشاهده نشده است اما به فلان جریان متصل می باشد و برعکس.
*بنی صدر حقه بازی کرد و در قم پیش امام راحل آمد. زمانی که خبرنگاران از او پرسیدند که در دیدار با امام چه صحبتی کردید، گفت«من اکنون خودم را کاندیدا می کنم» در حالی که امام در نامه عزل منتظری در 8 فروردین 1368 نوشتند« والله به بنی صدر، رای نداده ام.»
*از همان روز اول و با وجود حمایت‌های امام راحل از شورای نگهبان متاسفانه این شورا مورد بی مهری های ناجوانمردانه قرار گرفت و دلیل این تخریب‌ها نیز اصل 99 قانون اساسی می باشد که می گوید نا اهل ها وارد مجلس نشوند و کسانی وارد مجلس شوند باید واجد شرایط بوده و تشخیص این امر نیز بر عهده شورای نگهبان است.
*امروز تنگه نظام اسلامی شورای نگهبان است که امینانه وظیفه خود را انجام می دهد و هجومی که به شورای نگهبان در این انتخابات بویژه به رییس شورا شد در تاریخ جمهوری اسلامی بی سابقه بود.
*من حرفی می زنم که شب اول قبر بتوانم جواب دهم. معتقدم شورای نگهبان دین خود را فدای دیگران نمی کند. آیت الله جنتی با وجود آنکه 90 سال سن دارد اما به گونه ای رفتار می کند که خود اذعان دارد برای یک سال آینده خود برنامه ریزی نمی کنم و ایشان حتی زیر بار ریاست مجلس خبرگان نیز نمی رفتند. ضمن آنکه باید مد نظر داشت که یک مرد 90 ساله چه چیزی از دنیا می خواهد، در نتیجه آیت الله جنتی دین خود را فدای دیگران نخواهد کرد.
*نمی گویم هر آنچه که رد یا تایید صلاحیت شدند، صد در صد صالح یا غیر صالح می باشد، اما معتقدم در مجموع در شورای نگهبان خدا در نظر گرفته شده است و راز این تخریب ها به صورت کلان در این است که عده ای می خواهند در مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری آدم خود را داشته باشند اما شورای نگهبان جلوی این کار را گرفته است.

منبع: ایسنا

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟