جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که همجوار با اطاق های عمل بوده اقدام به ساخت بخش های آنژیوگرافی ،icu oh ...رونمایی هیوندای از نسل جدید پیشرانه هایش (+عکس)

این موتور با آخرین نسخه گیربکس های اتوماتیک دبل کلاچ هیوندای ترکیب شده که تعویض دنده های نرم و سریع تر را نسب به گذشته به همراه دارد


بهترین تا بدترین لپ‌تاپ‌های گیم در بازار جهانی را بشناسید

9 سازنده لپ‌تاپ گیم از بهترین تا بدترین رده بندی شدند.


روایت یک چهره اصلاح‌طلب از گزارش‌های نگران کننده درباره برخی فرمانداران دولت

سیاست | شنبه ۲۶ تير ۹۵ ساعت ۱۶:۲۶ | نسخه چاپي

عضو شورایعالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان تاکید کرد: شنیده شده از استانی که ۱۶ فرماندار داشته تنها ۳ فرماندار آن حاضر هستند از دولت دفاع کنند، این‌ها گزارشات موثق و نگران کننده‌ای است.
علی صوفی با اشاره به ضرورت انسجام بیشتر در فراکسیون امید و با بیان اینکه تا حدی نباید انتظار زیادی از فراکسیون امید داشت، عنوان داشت: به نظرم برخی ضعف‌های فراکسیون طبیعی است و به بی‌تجربگی نمایندگانی برمی‌گردد که در لیست امید قرار داشتند.
استیضاح وزیر دولتی که مورد حمایت فراکسیون امید است، بدون کار‌شناسی منطقی نیست
وزیر تعاون دولت خاتمی افزود: این لیست در شرایط خاصی بسته شد و چهره‌های مجرب آن گسترده ردصلاحیت شدند و لیست بسته‌شده شامل چهره‌های کمتر شناخته‌شده‌ای بود که تجربه کافی نداشتند و تعداد کسانی که سابقه نمایندگی هم دارند، بسیار کم است.
صوفی تصریح کرد: در مجلس پنجم هم جناح اصلاح‌طلبی اقلیت بود که نمایندگان با سابقه آن را تشکیل می‌دادند و تاثیرگذاری قابل قبولی داشت، اما در این دوره مجبور شدیم لیستی ببندیم که استحکام لازم را برای مدیریت مجلس نداشت.
او افزود: از طرف دیگر حتی تعداد کسانی هم که در حوزه‌های دیگری تجربه داشتند، در فراکسیون بسیار کم است. این نگرانی از ابتدا در مورد کم‌تجربگی نمایندگان لیست امید وجود داشت و این ضعف از ابتدا هم مد نظر صاحب‌نظران بود، به‌گونه‌ای که موضوع مجلس در سایه برای پوشش دادن این ضعف مطرح شد و به نوعی هدایت از بیرون مجلس مطرح شد.
عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با بیان اینکه در بدو تشکیل مجلس با تصمیم‌های سرنوشت‌سازی مواجه شدیم که یکی از آنها انتخاب رئیس و هیات رئیسه مجلس بود، تاکید کرد: قبل از آن هم در شعب مجلس دوستان ما تا زمانی که به خود بیایند اوضاع از دستشان خارج شده بود و نگران این مسئله هم بودیم همین موضوع در توزیع نمایندگان در کمیسیون‌ها هم تاثیر گذار بود و از‌‌ همان ابتدا در تعیین روسای شعب غفلت پیش آمد تا بعد از آن با انتخاب رئیس و هیت رئیسه و کمیسیون‌ها مواجه شدند و دیدیم علیرغم اینکه تعداد نمایندگان اصلاح‌طلب در مجلس دهم از مجلس گذشته بیشتر بود اما به نسبت آن افراد کمتری در پست‌های کلیدی مجلس دهم داشتیم.
صوفی یادآور شد: یک طرف هم از تجربه کافی و قدرت لازم برخوردار بود، طرف دیگر تجربه کافی نداشت و علیرغم کرسی‌هایی که در اختیار داشت نتوانست تاثیرگذاری قابل قبولی داشته باشد. به تدریج می‌توان امیدوار بود در سال‌های آینده تاثیرگذاری اصلاح‌طلبان مجلس قابل قبول‌تر باشد.
عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ادامه داد: مواردی همچون استیضاح وزرا یا موردی که منجر به استعفای یکی از نمایندگان از هیات رییسه فراکسیون امید شد، به هیچ عنوان قابل قبول نیست. این‌ها ضعف‌های بزرگی است که باید جبران شود.
وزیر تعاون دولت خاتمی افزود: استیضاح وزیر دولتی که مورد حمایت فراکسیون امید است، در بدو امر و بدون کارِ کار‌شناسی منطقی نیست و مشخص است که روی این مسئله بررسی کافی نشده است. نشانه آن هم این است که اعضای فراکسیون از این مسئله بی‌اطلاع بودند. با این حال ضعف در ساختار فراکسیون امید آشکار است اما علل و عوامل آن باید مورد آسیب‌شناسی قرار گیرد.
اعضای فراکسیون امید رابطه خود با بیرون را قطع نکنند
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب خاطرنشان کرد: فراکسیون امید اولا باید ظرفیت انتقادپذیری را از طرف موکلان خود و بیرون داشته باشد. گاهی می‌شنویم که اعضای فراکسیون ناراحت می‌شوند که بیرون از فراکسیون و مجلس در مورد عملکرد آنها اظهارنظر شود. این وضعیت اگر ادامه داشته باشد، به معنی قطع ارتباط فراکسیون از موکلان آنهاست که موضوع خوبی نیست.
او گفت: اعضای فراکسیون برای پوشش ضعف تجربه اندک خود باید خرد جمعی را تقویت کرده و به آن تمکین کنند و به تصمیم‌های مشورتی تن بدهند تا تصمیم‌های آن‌ها با اشتباه مواجه نشود و فرصت‌ها را از دست ندهند چون این ضعف باعث می‌شود که آن‌ها غافلگیر شده و ناگهان با تصمیمی مواجه می‌شوند که از قبل باید گرفته می‌شد. نمایندگان فراکسیون امید تسلط بر روند کار مجلس را نباید از دست بدهند و برای هر موردی برنامه‌ریزی داشته باشند و تصمیم‌شان روشن باشد. این مجلس به گونه‌ای نیست که یک گروه در آن اکثریت مطلق را داشته باشد.
صوفی با تاکید بر اینکه برای اجرایی شدن یک تصمیم لازم است نمایندگان فراکسیون امید لابی و رایزنی کنند، گفت: در مورادی هم لازم است اقدام به یارگیری کنند. ضروری است روی طیف‌های نزدیک به خودشان که در فراکسیون نیستند، ولی می‌توان آرای آن‌ها را جذب کرد، کار کنند. در غیراین‌صورت ممکن است تعداد نمایندگان فراکسیون امید برای اجرای یک تصمیم کافی نباشد، در این موارد نیاز به لابی و رایزنی است تا دقیقا بدانند چه تعداد رای خواهند داشت.
تصمیم‌های فردی باعث وهن فراکسیون امید می‌شود
او با بیان اینکه کار مجلس نیاز به برنامه‌ریزی‌های مشورتی سنگینی دارد، تاکید کرد: البته در موارد تخصصی ارتباط فراکسیون با بیرون از مجلس هم بسیار حائز اهمیت است. لیست امید مولود شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان است و این شورا می‌تواند بازوی قوی برای این فراکسیون باشد، پس باید این ارتباط هم برقرار شود. باید گزارش‌های دوره‌ای را فراکسیون امید از طرق مختلف به مردم بدهد و در آن طرح‌ها و لوایحی که فراکسیون در آن نقش داشته را بازگو کند. رویکرد فراکسیون باید مردم باشند و به برنامه‌هایی که از قبل اعلام کردند، متعهد باشند تا مردم در جریان امر قرار گیرند با خرد و جمعی و مشورت ضعف‌ها رفع می‌شود اما اگر تصمیم‌های فردی اتخاذ شود، ممکن است باعث وهن فراکسیون امید شود.
از ۱۶ فرماندار یک استان، ۳ فرماندار حاضر به دفاع از دولت هستند
وی با اشاره به اینکه در موضع گیری‌های سیاسی هم آقای روحانی تنهاست و وزرای وی جز در موارد تخصصی اصلا فعال نیستند، گفت: با این وضعیت مقداری اوضاع نگران‌کننده است و ابتکار عمل از دست دولت خارج شده است ما در سطح مناطق و استان‌ها متاسفانه گزارش‌های نگران کننده‌ای داریم به طوری که شنیده شده از استانی که ۱۶ فرماندار داشته تنها ۳ فرماندار آن حاضر هستند از دولت دفاع کنند و به خاطر دولت پا به میان بگذارند این‌ها گزارش‌های موثق و نگران کننده‌ای برای دولتی است که سال آینده باید انتخاباتی را برگزار کند که چینین افرادی مجریان آن انتخابات هستند دولتمردان باید در فرصت باقیمانده کمربندان خود را محکم ببندند و از موفقیت‌های دولت دفاع کرده و پاسخ منتقدان را بدهند.
منبع: ایلنا

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟