خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر عفونت تنفسی ناشی از ویروس‌ها بویژه ویروس پارا آنفلوآنزا رخ می‌دهد ...


خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر ...


مانتوها از آغاز تاکنون چه تغییراتی کرده اند؟!

درباره تغییرات پوشش در سال های گذشته مثل خیلی موارد دیگر هیچ مرجع و آمار و کتابی وجود ندارد تا نشان بدهد لباس های ما ایرانی ها در دهه های گذشته ...


وضعیت قرمز هوا در ۷ منطقه تهران؛ ساعت ۷ صبح ۱۲ دی ۹۵؛ این نقشه را ببینید و از خانه خارج نشوید

هرچند پیش‌بینی‌ها برای نرسیدن وضعیت هوای تهران به هشدار و ورود به محدوده ناسالم برای همه گروه‌های جامعه است، اما ۷ منطقه تهران همین امروز ...


دفتر یاسر هاشمی و مشاوران آیت الله پلمب شد

دفتر یاسر هاشمی فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی و تعدادی از مشاوران آیت الله پلمب شد.


رسانه‌های ترکیه آماج حملات کودتاچیان قرار گرفتند

جهان | شنبه ۲۶ تير ۹۵ ساعت ۱۵:۳ | نسخه چاپي

شب گذشته کودتاچیان نظامی به استودیوی شبکه «سی.ان.ان»، تلویزیون «تی.آر.تی» و روزنامه «حریت» ترکیه حمله کردند.
عده‌ای از نظامیان کودتاچی ساعت ۳:۴۰ بامداد ۱۶ جولای (برابر با ۲۶ تیر ماه) ‌به دفتر شبکه تلویزیونی «سی. ان. ان ترک» حمله و پخش زنده اخبار را حدود یک ساعت متوقف کردند.
گویندگان خبر «سی. ان. ان» که وحشت کرده بودند، استودیو را ترک کردند و در ویدیویی که از این حاثه منتشر شده، بسیاری از کارکنان این شبکه در حال فرار از ساختمان دیده می‌شوند. در این میان، ‌یکی از گویندگان خبر «سی. ان. ان» می‌گوید: نمی‌دانیم تا چه زمانی می‌توانیم به پخش خبر ادامه دهیم. ما سعی می‌کنیم تا آخرین لحظه پخش خبر را ادامه دهیم.
بعد از این که گویندگان استودیو را ترک می‌کنند، دوربین‌ها روشن می‌مانند و تصویر استودیوی خالی را نشان می‌دهند. اما کودتاچی‌ها جلوی دوربین حاضر نمی‌شوند. فایل ویدیویی حمله به این استودیوی خبری، توسط خبرنگاران این شبکه خیلی سریع در «فیسبوک» منتشر شد و تا دیشب بیش از ۵۰۰۰ بار دیده شد. در این ویدیو کارکنان «سی. ان. ان» در حال مقابله با کودتاچیان دیده‌ می‌شوند؛ ‌ آن‌ها با سربازانی که می‌خواهند به زور وارد استودیو شوند جدل می‌کنند و می‌گویند: این‌جا محل کار ماست، ناموس ماست.
«سی. ان. ان ترک» در سال ۱۹۹۹ با همکاری خبرنگاران داخلی ترکیه افتتاح شد و تحت نظارت «سی. ان. ان» آمریکا فعالیت می‌کند.
همچنین خبر رسیده نیروهای نظامی در ساعات اولیه شب گذشته به دفتر «تی. آر. تی» تلویزیون دولتی ترکیه در آنکارا یورش بردند.
در این حادثه کودتاچیان گوینده خبر را مجبور کردند پیش از توقف پخش تلویزیونی، بیانیه‌ای نظامی را روخوانی کند. در این بیانیه دولت ترکیه به تخطی از قوانین دموکراتیک و سکولار کشور متهم شده است. کودتاچی‌ها از طریق این بیانیه، اعلام کردند: هم‌اکنون کشور به دست هیاتی صلح‌طلب اداره می‌شود و ساختاری جدید در حال آماده‌سازی است. این افراد همچنین مدعی شدند حکومت نظامی در کشور برپاست.
رسانه‌های بین‌المللی اعلام کردند در حال حاضر این ایستگاه خبری کار خود را از سر گرفته است. گروه‌های مانیتور فضای اینترنت نیز اعلام کردند دسترسی به فیسبوک، ‌توییتر و یوتیوب در زمان این رویدادها محدود شده بود.
یکی دیگر از مراکز خبری که مورد حمله کودتاچیان قرار گرفت، ‌دفتر روزنامه «حریت دیلی نیوز» در استانبول بود.
در جریان این حادثه، ‌چندین تن از خبرنگاران «حریت» به گروگان گرفته شدند اما با مداخله نیروهای پلیس ترکیه، ‌آزاد شدند. براساس گزارش شاهدان ماجرا، نظامیان خطاب به خبرنگاران این روزنامه فریاد زدند که از شلیک گلوله هیچ ابایی ندارند. اما پلیس ترکیه پس از دستگیری نظامیان کودتاچی، ‌کنترل ساختمان این روزنامه را در دست گرفت. هنوز خبری مبنی بر صدمات جانی احتمالی این حادثه منتشر نشده است.

منبع: ایسنا

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟