تجربه ای جدید از اولین رانندگی با آئودی A4 + تصاویر

در این گزارش می خواهیم شما را از نزدیک با جزئیات مدل A4 آئودی آشنا کنیم و از مشخصات فنی آن برایتان بگوییم. در این خودرو از یک موتور 2 لیتری توربو ...


رئیس شورای شهر تهران: حکیمی پور نباید نامه املاک را به یاشار سلطانی می داد

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد حکیمی پور، نباید نامه محرمانه سازمان بازرسی را در اختیار یاشار سلطانی قرار می داد.


تجربه ای جدید از اولین رانندگی با آئودی A4 + تصاویر

در این گزارش می خواهیم شما را از نزدیک با جزئیات مدل A4 آئودی آشنا کنیم و از مشخصات فنی آن برایتان بگوییم. در این خودرو از یک موتور 2 لیتری توربو ...


تصویر جنجالی وزیر امورخارجه فرانسه با زن پناهنده سوری!

انتشار تصویر زن پناهنده سوری در زمان دیدار با وزیر خارجه فرانسه انزجار کاربران سوری شبکه های اجتماعی را برانگیخته است.


هشدارصندوق بین المللی پول به آل سعود؛ ریاضت اقتصادی ادامه یابد

صندوق بین‌المللی پول در گزارشی تاکید کرد که اقدامات ریاضت اقتصادی عربستان سعودی باید همچنان ادامه یابد تا این کشور بتواند از بحران کسری بودجه نجات پیدا کند.


رسانه‌های ترکیه آماج حملات کودتاچیان قرار گرفتند

جهان | شنبه ۲۶ تير ۹۵ ساعت ۱۵:۳ | نسخه چاپي

شب گذشته کودتاچیان نظامی به استودیوی شبکه «سی.ان.ان»، تلویزیون «تی.آر.تی» و روزنامه «حریت» ترکیه حمله کردند.
عده‌ای از نظامیان کودتاچی ساعت ۳:۴۰ بامداد ۱۶ جولای (برابر با ۲۶ تیر ماه) ‌به دفتر شبکه تلویزیونی «سی. ان. ان ترک» حمله و پخش زنده اخبار را حدود یک ساعت متوقف کردند.
گویندگان خبر «سی. ان. ان» که وحشت کرده بودند، استودیو را ترک کردند و در ویدیویی که از این حاثه منتشر شده، بسیاری از کارکنان این شبکه در حال فرار از ساختمان دیده می‌شوند. در این میان، ‌یکی از گویندگان خبر «سی. ان. ان» می‌گوید: نمی‌دانیم تا چه زمانی می‌توانیم به پخش خبر ادامه دهیم. ما سعی می‌کنیم تا آخرین لحظه پخش خبر را ادامه دهیم.
بعد از این که گویندگان استودیو را ترک می‌کنند، دوربین‌ها روشن می‌مانند و تصویر استودیوی خالی را نشان می‌دهند. اما کودتاچی‌ها جلوی دوربین حاضر نمی‌شوند. فایل ویدیویی حمله به این استودیوی خبری، توسط خبرنگاران این شبکه خیلی سریع در «فیسبوک» منتشر شد و تا دیشب بیش از ۵۰۰۰ بار دیده شد. در این ویدیو کارکنان «سی. ان. ان» در حال مقابله با کودتاچیان دیده‌ می‌شوند؛ ‌ آن‌ها با سربازانی که می‌خواهند به زور وارد استودیو شوند جدل می‌کنند و می‌گویند: این‌جا محل کار ماست، ناموس ماست.
«سی. ان. ان ترک» در سال ۱۹۹۹ با همکاری خبرنگاران داخلی ترکیه افتتاح شد و تحت نظارت «سی. ان. ان» آمریکا فعالیت می‌کند.
همچنین خبر رسیده نیروهای نظامی در ساعات اولیه شب گذشته به دفتر «تی. آر. تی» تلویزیون دولتی ترکیه در آنکارا یورش بردند.
در این حادثه کودتاچیان گوینده خبر را مجبور کردند پیش از توقف پخش تلویزیونی، بیانیه‌ای نظامی را روخوانی کند. در این بیانیه دولت ترکیه به تخطی از قوانین دموکراتیک و سکولار کشور متهم شده است. کودتاچی‌ها از طریق این بیانیه، اعلام کردند: هم‌اکنون کشور به دست هیاتی صلح‌طلب اداره می‌شود و ساختاری جدید در حال آماده‌سازی است. این افراد همچنین مدعی شدند حکومت نظامی در کشور برپاست.
رسانه‌های بین‌المللی اعلام کردند در حال حاضر این ایستگاه خبری کار خود را از سر گرفته است. گروه‌های مانیتور فضای اینترنت نیز اعلام کردند دسترسی به فیسبوک، ‌توییتر و یوتیوب در زمان این رویدادها محدود شده بود.
یکی دیگر از مراکز خبری که مورد حمله کودتاچیان قرار گرفت، ‌دفتر روزنامه «حریت دیلی نیوز» در استانبول بود.
در جریان این حادثه، ‌چندین تن از خبرنگاران «حریت» به گروگان گرفته شدند اما با مداخله نیروهای پلیس ترکیه، ‌آزاد شدند. براساس گزارش شاهدان ماجرا، نظامیان خطاب به خبرنگاران این روزنامه فریاد زدند که از شلیک گلوله هیچ ابایی ندارند. اما پلیس ترکیه پس از دستگیری نظامیان کودتاچی، ‌کنترل ساختمان این روزنامه را در دست گرفت. هنوز خبری مبنی بر صدمات جانی احتمالی این حادثه منتشر نشده است.

منبع: ایسنا

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: