افزایش کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر در دنیا

در شرایط حاضر عوامل اصلی بروز این مسئله یعنی کشت و تولید و قاچاق مواد نیز در حال افزایش و گسترش NPSنیز نگران کننده است.


افزایش کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر در دنیا

در شرایط حاضر عوامل اصلی بروز این مسئله یعنی کشت و تولید و قاچاق مواد نیز در حال افزایش و گسترش NPSنیز نگران کننده است.


بالن آرزو خانه ای را در رشت سوزاند

مدیرعامل آتش‌نشانی رشت گفت: علت آتش‌سوزی دو باب منزل مسکونی سقوط بالن‌های آرزو و پرتاب شی مشتعله بر روی سقف و بالکن منازل مسکونی بوده است.از «افشین یداللهی» چه خاطرات خوشی داریم؟

خبر تلخ درگذشت «افشین یداللهی» در واپسین روزهای سال به یکباره همه را شوکه کرد تا به تلخی های این سال سخت اضافه کند. شاعری که با ترانه هایش خاطرات ...


آیین‌نامه داروخانه‌های گیاهی برای اجرا ابلاغ شد

جامعه | شنبه ۲۶ تير ۹۵ ساعت ۱۳:۲۸ | نسخه چاپي

وزیر بهداشت به مناسبت تصویب سند ملی گیاهان دارویی و طب سنتی پیامی صادر کرد.

به گزارش ایلنا، در متن پیام وزیر بهداشت آمده است:
«بسم الله الرحمن الرحیم
طب ایرانی میراث هزاران ساله سرزمین ماست و در پس مسائل گوناگون وزارت و پیچ و خم روزمرگی‌ها و مشکلات نوظهور، برداشتن قدمی موثر در راستای احیای این طب یکی از آرزوهای من بود.
عرصه‌ای که دغدغه اغلب دلسوزانش، بهره‌مندی آحاد جامعه از خدمات تایید شده و بی‌خطر طب سنتی و قدم برداشتن با گام‌هایی حساب شده در مسیری است که برای آن برگزیده‌ایم.
طبیعتا هر قدمی در هر مسیری، حساسیت برخی از افراد را بر می‌انگیزد و مخالفین و موافقینی به همراه دارد و گویا هر چه گام منطقی‌تر و بزرگ‌تر باشد، مخالفین آن بیشتر است. در این مورد هم شنیده شد که برخی گفتند من مخالف گسترش طب ایرانی هستم؛ به طب ایرانی ایمان ندارم؛ مخالف بند ۱۲ سیاست‌های کلی سلامت گام بر می‌دارم و...
اگر چه این تعریضات برای من که خود علقه خانوادگی به حکمت ایرانی دارم، گاه بسیار سنگین می‌نمود اما خوب است این دوستان بدانند که پیش از انتخاب به وزارت، در برنامه ‌های اعلامی به مجلس محترم، احیا و ساماندهی طب سنتی در فهرست اقدامات پیش رو و برنامه‌های اینجانب بود. پس از انتخاب نیز به رغم فشارهای فراوان برای تعطیلی ساز و کارهای این حوزه، حمایت از آن ادامه یافت.
اکنون نیز به مدد همت اساتید، دستیاران و فارغ التحصیلان طب سنتی و رشته ‌های مرتبط، روند باز آرایی روشمند و محققانه این حوزه در کنار استفاده از دستاوردهای نوین بشری آهسته و پیوسته در دانشکده ‌های طب سنتی و مراکز تحقیقاتی مربوطه ادامه دارد. راهی که اگر رازی و جرجانی و شیخ‌ الرئیس هم بودند با نگاه ژرف اندیش‌شان بی‌تردید بدان سو می‌رفتند. مسیری که اهرمی قدرتمند در پدافند غیر عامل نظام سلامت است و آینده‌ای درخشان را برای سلامت ایرانیان و فعالان دانشگاهی و غیردانشگاهی این حیطه رقم می‌زند.
اما هم اکنون:
آیین‌نامه داروخانه‌های گیاهی که آرزوی دیرین اینجانب و بسیاری از همکارانم بوده برای اجرا ابلاغ شده است. آیین نامه محدوده عملکرد پزشکان عمومی و متخصصان این حیطه به تصویب رسیده و آیین نامه ساماندهی عطاران و حتی خبرگان بدون مدرک، نهایی شده است.
با افتتاح ۲۰ سلامتکده طب ایرانی در سرتاسر کشور، بزودی طیف وسیعی از جامعه از خدمات گسترده طب سنتی بهره ‌مند خواهند شد.
به غیر از گسترش خدمات طب ایرانی آنچه مد نظر است گسترش ادبیات و اخلاقیات حکمای این مرز و بوم است. حکیمانی که عاشقانه، پناهگاه دردمندان بی‌پناه می‌شوند و تمام فکرشان حل مشکلات سلامت جسم و جان بیماران با اقل مخارج می‌باشد.
در پایان، روز ۲۵ تیر ماه مقارن با سال گشت تصویب سند ملی گیاهان دارویی و طب سنتی در شورای عالی انقلاب فرهنگی را گرامی می‌دارم و امیدوارم شورای فرهنگ عمومی کشور روزی را به نام طب ایرانی در تقویم ملی ثبت نماید.
امید که با شتابی مدبرانه، بهره‌برداری صحیح مردم از مجاری قانونی و استاندارد ارائه دهنده خدمات طب ایرانی روزافزون گردد.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟