جدیدترین روش در اسپرت‌کردن ماشین+تصاویر

به تازگی روکشهایی با طرح (زنگ زدگی فلز) تولید شده که به سادگی روی بدنه خودرو چسبانده می‌شود. این روکشها به شدت مورد پسند جوانان قرار گرفته است.چگونه بفهمیم اکانت شبکه اجتماعی ما هک شده است

اخیرا شبکه‌های اجتماعی یکی از نزدیک‌ترین دوستان افراد جامعه محسوب می‌شود به طوری که هر فرد خواه بزرگسال یا نوجوان یا حتی کودک، از یک یا چند ...


روحانی وزرای پیشنهادی ۳ وزارتخانه را به مجلس معرفی کرد

رییس جمهور، سید رضا صالحی امیری، مسعود سلطانی‌فر و فخرالدین احمدی دانش ‏‏‏آشتیانی را برای تصدی وزارتخانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان و آموزش و ‏‏پرورش، به ‏مجلس معرفی کرد.‏


دختر پرسپولیسی با تیپ پسرانه در ورزشگاه کری خواند+عکس

دختر هوادار پرسپولیس دیدار سرخپوشان مقابل استقلال خوزستان را از نزدیک تماشا کرد.


بازگشت طرح‌های تاریخ گذشته اشتغالی؛ درخواست استانداران از جهانگیری

بازگشت طرح‌های تاریخ گذشته اشتغالی؛ درخواست استانداران از جهانگیری

اقتصاد | جمعه ۲۵ تير ۹۵ ساعت ۱۱:۴۹ | نسخه چاپي

با وجود مخالفت شدید کارگران با طرح تاریخی استاد-شاگردی و بی‌نتیجه ماندن مذاکرات فرسایشی اصلاح قانون کار در دولت دهم،یکبار دیگر این دو پرونده توسط دولت بازگشایی شده و به دنبال اجرای آنها است.
فرامرز توفیقی در گفتگو با مهر با بیان اینکه تازگی ها سه موضوع به صورتی جداگانه و در عین حال هماهنگ برای حذف مقررات کار از زندگی کارگران از سوی دولت به جریان افتاده است، گفت: موضوع نخست ارائه دوباره  لایحه اصلاح قانون کار پیشنهادی دولت دهم به مجلس در تاریخ ۹۵.۰۴.۱۳ و اعلام وصول این لایحه از سوی هیات رئیسه مجلس است.
نماینده کارگران در شورای عالی کار اظهارداشت: موضوع دوم طرح دوباره بررسیشیوه نامه استاد شاگردی از سوی وزارت کار و دعوت از نمایندگان تشکل های رسمی کارگری و کارفرمایی به نشست مشترک این نمایندگان با نمایندگان معاونت های اشتغال، تعاون و روابط کار وزارت تعاون کار و امور اجتماعی است که اولین نشست آن چهاردهم تیرماه در وزارت کار برقرار شد و سومین موضوع بررسی تعمیم معافیت‌های مربوط به کارفرمایان مساجد و بقاع متبرکه به تمامی کارگاه‌های کوچک دارای ۵ کارگر است که البته این موضوع فعلا از سوی شورای عالی کار متوقف شده است.
توفیقی ادامه داد: موضوع تعیین تکلیف شیوه نامه استاد شاگردی در دستور کار معاونت های اشتغال، تعاون و روابط کار وزارت تعاون کار و امور اجتماعی قرار گرفته است. به دنبال درخواستی از  سوی برخی از استانداران از جمله استاندار آذربایجان شرقی در مورد تداوم اجرای این شیوه نامه و اختصاص حداقل یک شاگرد برای هر واحد صنفی از وزارت مربوطه ارسال گردیده که ظاهرا با عدم پاسخگویی این وزارت خانه، درخواست به معاون اول رئیس جمهوری ارجاع داده می شود و آقای جهانگیری از وزارت کار می خواهد که با استانداران درخواست کننده همکاری های مقتضی را انجام دهند.
وی افزود: بدین ترتیب از سوی وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی از تشکل های کارگری و کارفرمایی خواسته می شود تا نظرات خود را در این باره در جلسه ای که به همین منظور تشکیل می شود بیان کرده تا تصمصم قطعی در باره این دستور العمل گرفته شود. همچنین موضوع خروج کارگران گارگاه های دارنده تا ۵ کارگر نیز با توجه به نص صریح ماده ۱۹۱ مدت ها است موضوعیت ندارد ولی هر ساله تمدید می شود و دولت باید با آن به طور قطعی تعیین تکلیف کند. به همین خاطر دستور کار جدیدی پیش روی شورای عالی کار قرار دارد که عبارتست از تعمیم دادن آئین نامه معافیت کارگران بقاع متبرکه در کارگاه های کوچک دارنده تا ۵ کارگر که البته فعلا از دستور کار شورای عالی کار خارج شده است.
این مقام مسئول کارگری تاکید کرد: اینکه طرح دوباره این موضوعات ره به کجا خواهد برد بسته به آن است که دیدگاه های دولت یازدهم درباره مقررات کار چه باشد. واقعیت آن است که سال هاست تغییرات در قانون کار  به سود لغو مقررات کار در دستور دولت ها قرار داشته و آخرین لایحه تغییرات نیز توسط دولت سابق به مجلس ارائه شد که تاکنون مسکوت مانده و قرار بود با مشورت نمایندگان کارگری و کارفرمائی بررسی شود که اینطور نشد و بالاخره توسط دولت یازدهم با استناد به برنامه پنجم توسعه دوباره به مجلس ارائه شده و از سوی مجلس اعلام وصول شده است.
عضو شورای عالی کار تصریح کرد: این اعلام وصول آن هم با توجه به اینکه تصویب برنامه ششم در راهروی دولت - مجلس در رفت و آمد است دو برخورد را به ذهن خواهد آورد. اول اینکه دولت مصمم است برای جذب سرمایه های خارجی و اعلام و اجرای استاندارد سازی قوانین و رفع آنچه مزاحمت های قانونی کسب و کار و تولید نامیده می شود این تغییرات را به بهانه اجرای برنامه پنجم به جلو اندازد و با حمایت نمایندگان همسوی خود در مجلس به تصویب آن سرعت بخشند.
توفیقی ادامه داد: برخورد دوم هم ضمن توجه به قطعیت درخواست تغییرات از سوی نمایندگان مجلس و با مخالفت هایی که از سوی نمایندگان منتسب به گارگران در کمیسیون کارگری مجلس و همچنین واکنش هایی که از سوی تشکل های رسمی صورت می گیرد به بهانه اجرای مفاد برنامه ششم توسعه درباره برنامه های کسب و کار و سیاست های ناشی از آن، لایحه بار دیگر  به دولت بازگردانده شود.
وی خاطرنشان کرد: رمزگشایی  طرح همزمان شیوه نامه استاد شاگردی و طرح تعمیم معافیت‌های مربوط به کارفرمایان مساجد و بقاع متبرکه به تمامی کارگاه‌های کوچک دارای ۵ کارگر و کمتر با ارائه لایحه اصلاح قانون کار می تواند گمانه دوم را تقویت کند که در صورت بازگشت مجدد لایحه به دولت؛ امکان تداوم اجرای دوطرح دیگر با اندکی تغییرات و حتی علی الظاهر به صورت طرح آزمایشی دوباره، بی اثر بودن قانون کار در بخش عمده ای از روابط کارگری و کارفرمایی تضمین شود.
این مقام مسئول کارگری گفت: در هر صورت این موضوع چالش برانگیز زمینه های تغییر و اصلاحی از مواد قانون کار را به موضوع مهم روز برای گارگران ایران بدل کرده و با توجه به سیاست های جهانی نئولیبرالیسم در حذف مقررات کار و مخالفت های جدی ناشی از پ

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: