گاف بزرگ و عجیب در سریال شبکه سه / تصویر پرچم وارونه ایران در تلویزیون

در یکی از سکانس‌های سریال روزهای بی‌قراری» پرچم مقدس ایران به شکل وارونه قرار گرفته و نمایش داده می‌شود.


عکس لو رفته خودروی مفهمومی پژو را ببینید/نسل جدید طراحی

تصویر طرح مفهومی پژو اینستینکت پیش از معرفی رسمی آن در ماه مارس و در نمایشگاه خودروی جنوا ۲۰۱۷،لو رفته است.


با همکارم ازدواج کنم یا نه؟

پرسش این است؟ آیا ازدواج با همکار خوب است یا بد؟ شاید بسیاری از افراد در همان لحظه اول به جرات بگویند عالی است. دو نفر که چند ساعت در طول روزهای ...


گاف بزرگ و عجیب در سریال شبکه سه / تصویر پرچم وارونه ایران در تلویزیون

در یکی از سکانس‌های سریال روزهای بی‌قراری» پرچم مقدس ایران به شکل وارونه قرار گرفته و نمایش داده می‌شود.


توقف تولید پژو۴۰۵ و پراید/اجرای قرارداد با فولکس واگن تا مرداد

رئیس انجمن قطعه سازان با اشاره به احتمال توقف تولید پژو ۴۰۵ و پراید تا سال ۹۷، گفت: قرارداد فولکس واگن تا مرداد سال آینده اجرایی می شود.


۵ درصد مردم مبتلا به تومورهای «نورواندوکرین» می شوند

۵ درصد مردم مبتلا به تومورهای «نورواندوکرین» می شوند

سلامت | پنجشنبه ۲۴ تير ۹۵ ساعت ۲۲:۳۲ | نسخه چاپي

تومورهای نورواندوکرین یکی از کانسرهای ناشایع است که طبق آمار از هر ۱۰۰ هزار نفر، ۵ نفر را درگیر می کند.
به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر شقایق کامیان در همایش یک روزه تومورهای نورواندوکرین اظهار کرد: تومورهای نورواندوکرین جزو تومورهای ناشایع هستند که به علت
اختلالات ژنتیکی بوده و می توانند ارگان های های مختلف بدن را درگیر کنند.
وی افزود: بر اساس تحقیقات انجام شده و بر پایه اطلاعات ثبت شده توسط محققان آمریکایی در سال ۲۰۰۴ مشخص شد از هر صد هزار نفر ۵ نفر به این تومور مبتلا می شود.
دبیر همایش یک روزه تومورهای نورواندوکرین با بیان اینکه علت بروز این بیماری ناشناخته است، یادآور شد: اختلالات ژنتیکی شناخته شده ترین عامل این بیماری مطرح شده است.
وی در ادامه تصریح کرد: تومورهای نورواندوکرین قسمت های مختلف بدن از جمله دستگاه تنفسی، گوارش، غددفوق کلیه، تیموس و تیروئید و...را درگیر می کنند.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خاطر نشان کرد: اگر این تومورها ترشح داشته باشند موجب بروز علائمی مانند اسهال و گرگرفتگی می شوند. همچنین می توانند باعث افزایش فشار خون و یا علائم مربوط به افزایش ترشح انسولین و یا سایر هورمون ها شوند که بستگی به ارگانی دارد که به وسیله تومور درگیر شده است. اما گاهی نیز می توانند بدون ترشح و علامت باشند.
وی افزایش قدرت روش های تشخیصی را یکی از علل شناسایی بیماران دانست و افزود: طبق اطلاعات آماری امروز، آمار مبتلایان به تومورهای نورو اندوکرین بخصوص در دستگاه گوارش از دهه ۷۰ میلادی تا دهه ابتدای قرن حاضر رو به افزایش بوده است که از دلایل آن استفاده از روش های مختلف تصویر برداری و آزمایشگاهی و پیشرفت روش های تشخیصی بوده است که باعث شناسایی بهتر این بیماران و افزایش شمار بیماران شده است.
این متخصص کلینیکال انکولوژی خاطرنشان کرد: اگر این بیماری با درگیری همزمان سایر غدد مانند هیپوفیز، پاراتیروئید، پانکراس، غدد فوق کلیوی و ... باشد موجب بروز سندرم ژنتیکی MEN می شود که خود دو نوع دارد و روش های تشخیصی و درمانی خاص خود را دارد.
به گفته وی، برای درمان این تومورها بر حسب مکان درگیری و نوع پاتولوژی و مرحله بیماری از درمان های جراحی و غیر جراحی (درمانهای دارویی و سیستمیک) استفاده می شود.
کامیان یادآور شد: با توجه به شیوع کم این بیماری و اینکه در همایش های علمی انکولوژی به تومورهای نورواندوکرین کم تر توجه شده است انجمن کلینیکال انکولوژی تصمیم گرفته با اجرای این همایش به ارائه آخرین دستاوردها و به روز رسانی علم پزشکان در زمینه تشخیص و درمان تومورهای نورواندوکرین بپردازد.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه افزود: جراحان(سرطان)، متخصصان کلینیکال انکولوژی، هماتولوژی انکولوژی، پزشکی هسته ای، رادیولوژی، داخلی مخاطبان اول این همایش هستند که شرکت برای آنها دارای ۲,۵ امتیاز بازآموزی است.
وی تصریح کرد: این همایش برای متخصصین رشته های دیگر، پزشکان عمومی و رشته های کاردانی و کارشناسی رادیوتراپی و تصویربرداری پزشکی دارای ۱,۷۵ امتیاز بازآموزی است.
همایش تومورهای نورواندوکرین روز پنج شنبه ۲۴ تیر در هتل اوین پارسیان برگزار شد.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟