رونمایی هیوندای از نسل جدید پیشرانه هایش (+عکس)

این موتور با آخرین نسخه گیربکس های اتوماتیک دبل کلاچ هیوندای ترکیب شده که تعویض دنده های نرم و سریع تر را نسب به گذشته به همراه دارد


جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


فرمانده کل ارتش: رژیم صهیونیستی روزهای باقیمانده عمرش را حساب کند/ دست از پا خطا کند حیفا و تل آویو با خاک یکسان خواهد شد

فرمانده کل ارتش گفت: اینکه ما می گوییم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید، معنی‌اش این نیست که حتما ۲۵ سال کامل عمر می کند.


جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


بازیگر زن مشهور تلویزیون ایران درگذشت؛ بیوگرافی + تصاویر

نیلوفر خرم نیک بازیگر سریال «معمای شاه» چهارشنبه دهم شهریور ماه درگذشت.


عدم تغییر در قراردادهای نفتی با تغییر در کابینه!

اقتصاد | پنجشنبه ۲۴ تير ۹۵ ساعت ۱۵:۲۲ | نسخه چاپي

تنها یک روز پس از سخنـرانـی الهام امین‌زاده معـاون حقوقی ریاست‌جمهوری در همایش قراردادهای بالادستی نفت و گاز درباره لزوم اصلاح قراردادهای جدید نفتی، مطابق فرمایشات مقام معظم رهبری وی از کار برکنار شد و همزمان قراردادها بدون اصلاح کامل در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به تصویب رسید.
امین‌زاده از جمله افراد مؤثر در قراردادهای نفتی بود که نظراتش تقریباً به نظرات منتقدان نزدیک بود و از ضرورت برخی اصلاحات اساسی در قراردادهای وزارت نفت می‌گفت. مقام معظم رهبری در دیدار اخیر خود با دانشجویان اصلاح قراردادها را مهم خواندند و فرمودند: اگر اصلاح نشود و منافع ملی در نظر گرفته نشود، هیچ قراردادی امضا نمی‌شود.
امین‌زاده هم پس از آن با اشاره به رهنمودهای اخیرمقام معظم رهبری در خصوص مدل جدید قراردادهای صنعت نفت از اعمال اصلاحات در این مدل قراردادی با هدف شفاف‌سازی هرچه بیشتر خبر داد و تأکید کرد که در عین حال جذابیت و نحوه تعامل با شرکت‌های بین‌المللی و ایجاد شفافیت در تعیین نحوه بازگشت سود و سرمایه این شرکت‌ها نیز مدنظر قرار دارد و امیدواریم در چارچوب منافع ملی قراردادهای باثباتی داشته باشیم.
یک روز پس از این سخنان وی از کار برکنار شد و مجید انصاری از دوستان نزدیک بیژن نامدار زنگنه به معاونت حقوقی برگزیده شد، همزمان با این تغییر، قراردادهای جدید «اصلاح» شد و در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به تصویب رسید.
ایشان تأکید کردند: «با توجه به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم بررسی دقیق متن قراردادهای جدید نفتی در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، پس از بحث و تبادل نظر مفاد با اعمال اصلاحات لازم در نهایت متن مذکور به تأیید ستاد رسید.»
این خبر در حالی از سوی دولت اعلام شد که هنوز مشخص نیست روی چه مواردی اصلاحات اعمال شده است و این سرعت عمل آیا توانسته است نقاط ضعف را پوشش دهد یا خیر؟
سازمان بازرسی چندی پیش 13 ایراد حقوقی را به IPC وارد کرده بود که وزارت نفت دو مورد آن را نپذیرفت که در تناقض آشکار با قانون است. وزارت نفت قصد دارد به سرعت این قراردادها را اجرایی کند و قول و قرارهایی را نیز با طرف‌های خارجی گذاشته است، لذا دلسوزان و صاحبنظران نسبت به اجرایی شدن آن بدون توجه به منافع ملی و سیاسی کاری دولت نگرانی جدی دارند.
بر اساس این گزارش، وزارت نفت در مرحله نخست مذاکرات مفصلی را از دو سال پیش با شرکت‌های توتال فرانسه و بی‌پی انگلستان آغاز کرده است که برای توتال میدان نفتی آزادگان را کنار گذاشته و به بی‌پی هم قول داده است مدیریت بزرگ‌ترین مخزن نفتی ایران - مخزن اهواز- را به آنها بسپارد؛ قول‌هایی که با وجود تکذیب وزارت نفت، ‌معاون وزیر وزارتخانه این موضوع را تأیید کرد و گفت: قبل از برجام مذاکراتی را با شرکت‌های خارجی برگزار کردیم و اطلاعات میادین را در اختیار آنها قرار دادیم!
با توجه به اینکه اطلاعات میادین نفتی کاملاً محرمانه تلقی می‌شود جای سؤال اینجاست که اعتماد ویژه به شرکت‌های غربی در راستای تأمین منافع ملی است یا خیر. چندی پیش رسانه‌ها به موضوعی پرداختند که بر اساس آن، موافقان قراردادهای نفتی ارتباط خاصی با انگلستان و افراد پشت پرده‌نشین در مؤسسه‌های انگلیسی در حال هدایت اجرای قراردادهای نفتی دارند. وزیر نفت هم بسیار مشتاق است قرارداد میدان نفتی آزادگان را با توتال فرانسه امضا کند تا به بهانه صف‌شکنی امور مدنظر را به پیش ببرد.
مخالفان این قراردادها در وزارت نفت یکی پس از دیگری کنار رفتند و حالا منتقد دولتی او – امین‌زاده-نیز برکنار شد تا راه هموار شود. اصرار زنگنه برای انعقاد این قرارداد با توتال اما تحلیل‌های مختلفی را دربرداشته است که نزدیک‌ترین تحلیل به واقعیت قول و قرارهایی است که گفته می‌شود در مراحل مذاکرات هسته‌ای حاصل شده است!
توتال فرانسه در صنعت نفت ایران عملکرد غیرقابل قبولی داشته است و ضربات بزرگی را به برخی مخازن ایران وارد کرده است. این به کنار موضوع فساد این شرکت در انعقاد یکی از قراردادهای خود با ایران که منجر به پرداخت رشوه کلان شده است نیز این ذهنیت را تقویت می‌کند که مبادا در پس پرده اتفاقات بزرگی در حال رقم خوردن است!
احمد توکلی نیز چندی پیش به این موضوع اشاره کرده بود اما هیچ یک از مقامات وزارت نفت به آن واکنش نشان ندادند و در مقابل از اهمیت انعقاد قراردادهای جدید با توتال فرانسه گفتند.
وضعیت فعلی صنعت نفت با توجه به تغییرات مدیریتی و ساختاری پی در پی شکننده‌تر از گذشته است و نارضایتی در بدنه نفت به اوج خود رسیده است اما با این وجود وزارت نفت همه تمرکز خود را برای اجرای قراردادهایی گذاشته است که با وضعیت فعلی، به ضرر کشور خواهد بود./روزنامه جوان
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟