انتقاد شدید فرانسه از آزمایش موشکی ایران

فرانسه نگرانی عمیق خود را درباره آزمایش موشک بالستیک ایران بیان کرده و از دبیر کل سازمان ملل خواست تا گزارش کاملی را در این خصوص ارائه دهد.


فرمانده کل ارتش: رژیم صهیونیستی روزهای باقیمانده عمرش را حساب کند/ دست از پا خطا کند حیفا و تل آویو با خاک یکسان خواهد شد

فرمانده کل ارتش گفت: اینکه ما می گوییم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید، معنی‌اش این نیست که حتما ۲۵ سال کامل عمر می کند.


مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که همجوار با اطاق های عمل بوده اقدام به ساخت بخش های آنژیوگرافی ،icu oh ...


پرسپولیس 0 - 1 پیکان/ نخستین شکست سرخ‌ها در لیگ (+جدول)

دیدار تیم‌های پرسپولیس و پیکان با برتری شاگردان جلالی به پایان رسید.


فرمانده کل ارتش: رژیم صهیونیستی روزهای باقیمانده عمرش را حساب کند/ دست از پا خطا کند حیفا و تل آویو با خاک یکسان خواهد شد

فرمانده کل ارتش گفت: اینکه ما می گوییم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید، معنی‌اش این نیست که حتما ۲۵ سال کامل عمر می کند.


حذف کامل کلاس های خشتی وگلی تا پایان دولت یازدهم

حذف کامل کلاس های خشتی وگلی تا پایان دولت یازدهم

جامعه | پنجشنبه ۲۴ تير ۹۵ ساعت ۱۱:۸ | نسخه چاپي

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ازحذف کامل کلاس های خشتی وگلی تا پایان دولت یازدهم خبرداد.
به گزارش خبرگزاری مهر، مرتضی رئیسی در نشستی که با حضور وزیرآموزش و پرورش و مدیران حوزه ستادی سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس و در ساختمان این سازمان برگزارشد ؛ ازحذف کامل کلاس های خشتی و گلی در کل کشور تا پایان دولت یازدهم خبر داد و اظهارکرد : ۱۲ هزار کلاس درس در قالب ۲ هزار و ۵۰۰ پروژه و زیر بنای ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار مترمربع تا آخر دولت تدبیرو امید احداث خواهد شد .
رئیس سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس تصریح کرد : طی سه سال اخیر ۴ هزار و ۸۱۷ پروژه عمرانی با ۲۷ هزار و ۸۱۱ کلاس درس و زیربنای ۳ میلیون و ۸۷۱ هزار و ۸۸۱ متر مربع احداث شده است و سرانه فضای آموزشی به ازای هر دانش آموز از ۴ و هشتادوشش درصد به ۵ و هفت دهم درصد افزایش پیدا کرده است .
وی استانداردسازی مدارس را از دیگر کارهای سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس دانست و افزود: اختصاص ۲۰ درصد از ۱۰ درصد عوارض گرفته شده ازگاز مصرفی برای استاندارد سازی سامانه گرمایشی و سرمایشی مدارس با اولویت مدارس روستاها ، تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی مدارس و هنرستان ها از دستاوردهای خوب این دولت است که نتیجه قوانین مصوب در دولت تدبیر وامید است .
رئیسی خاطرنشان کرد: با شروع به کار دولت تدبیر وامید سعی کردیم پروژه های نیمه تمام رابا کمک بخش خصوصی تکمیل کنیم ودراین راستا تعهدات خیرین مدرسه ساز از ۶۵۱ میلیارد تومان در سال ۹۲ به ۷۸۵ میلیارد تومان در سال ۹۵ افزایش یافته است .
وی از انعقادتفاهم نامه هایی با سایر نهادهای خارج از آموزش وپرورش خبر داد که تا میزان قابل قبولی عملیاتی شده و گفت: از مهمترین تفاهمات می توان به قرارداد ساخت۱۰۰۰ باب مدرسه توسط بنیاد برکت اشاره کردکه تاکنون ۵۸۵ باب مدرسه را احداث و دراختیارآموزش و پرورش قرار داده است و تا پایا ن سال نیز ۲۰۰ پروژه نیمه تمام را تکمیل وبه بهره برداری خواهدرساند.
رئیسی همچنین از انعقاد تفاهم نامه با بنیاد مستضعفان برای ساخت ۱۰۰۰کلاس درس در مناطق مرزی ومحروم، وهمچنین تفاهم نامه بازسازی ۳۰۰ کلاس درس در روستاهای محروم با مشارکت قرارگاه سازندگی سپاه خبر داد و افزود : این بازسازی با مشارکت ۵۰ درصدی سپاه صورت خواهد گرفت .
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس از برگزاری اولین کنگره مجامع خیرین مدرسه ساز سراسر کشور خبرداد و اظهارکرد: تلاش می کنیم سمت و سوی فعالیت های خیرین را به مناطق محروم سوق دهیم .
وی افزود: ارتقای کیفیت نیروی انسانی در سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در دستورکار بوده و دراین خصوص افزایش نیروهای فنی و کاهش نیروهای پشتیبانی و همچنین تقویت نیروی انسانی استان ها ازجمله اقدامات بوده است، وکاهش نیروهای حوزه ستادی از ۲۴۶ نفر به ۱۶۷ نفرنیز در راستای صرفه جویی و کوچک سازی سازمان بوده است.
رئیسی گفت: سهم ما دربودجه ۹۵ ، یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است که عمده آن در بخش ایمنی مدارس هزینه خواهد شد که البته تا کنون این بودجه تخصیص نیافته است و تلاش ما برای تخصیص آن ادامه دارد .
رئیس سازمان نوسازی از تخصیص اعتبارات ویژه برای استان های محروم خبر داد و افزود: ۱۰ تا ۱۲ درصد اعتبارات استانی صرف خرید تجهیزات می شود و تلاش ما همواره بر بهینه سازی هزینه ها بوده است،وتدوین ضوابط مقاوم سازی برای کاهش هزینه های اختصاصی طرح ها و همچنین هزینه های مطالعاتی در راستای اقتصاد مقاومتی بوده است .
وی برگزاری بیش از ۳۰۰ جشنواره با حضور خیرین مدرسه ساز در هر سال، استفاده از انرژی های نوین ، به ویژ انرژی خورشیدی ، توجه به معماری ملی واضافه شدن نظارت معماری مدارس ایرانی از امسال  به سیستم نظارتی قبل، وهمچنین ارزیابی ونظارت بر اجرای پروژه های عمرانی را  ازدیگر فعالیت های سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس دانست و افزود: مهمترین کار ما در خصوص سندتحول ،تصویب زیر نظام تجهیزات وفضا بودواین در حالی بود که از بین زیر نظام ها تنها زیر نظام برنامه درس ملی تصویب شده بود که با پیگیری هایی که داشتیم شورای عالی آن را تصویب کرد وما در تدوین ضوابط و نشریات، ۳ نشریه را به تصویب مراجع ذیصلاح رسانده ایم و ۲ نشریه نیز تا پایان سال به تصویب خواهد رسید .
رئیسی تصریح کرد: هرگونه ساخت وساز حتی توسط بخش خصوصی باید طبق ضوابط نشریات  مصوب صورت گیرد.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟