مدل مانتو 96

گلچینی از شیک ترین مدل مانتوهای سال 96


واکنش رقبای فرهادی به «ترامپ» و تحریم مراسم اسکار

اصفر فرهادی، کارگردانی فیلم «فروشنده» که در میان رقبای اسکار خارجی تنها فیلمسازی است که به صورت مستقیم هدف این قانون مهاجرتی قرار گرفت.


ماشین پرنده به بازار آمد / قیمت 600 هزار دلار (+عکس و فیلم)

شتاب صفر تا 100 این خودرو 10 ثانیه است. خودرو روی زمین چالاک عمل می‌کند و می‌تواند به سرعت 160 کیلومتر در ساعت دست‌ یابد. اما زمان 10 دقیقه‌ای برای ...


آیفون 7 اس قرمز به جای آیفون 8

ظاهرا آیفون‌های سال ۲۰۱۷ قرار است iPhone 7s و iPhone 7s Plus باشند و از نظر ظاهری، تفاوتی با آیفون ۷ ندارند. منبعی در تایوان ادعا کرده است که تنها تفاوت ...


ماشین پرنده به بازار آمد / قیمت 600 هزار دلار (+عکس و فیلم)

شتاب صفر تا 100 این خودرو 10 ثانیه است. خودرو روی زمین چالاک عمل می‌کند و می‌تواند به سرعت 160 کیلومتر در ساعت دست‌ یابد. اما زمان 10 دقیقه‌ای برای ...


مریل استریپ: متانت، احترام، نزاکت و در گفتمان امروز جامعه، به ندرت دیده‌ می‌شود!

| پنجشنبه ۲۴ تير ۹۵ ساعت ۹:۱۱ | نسخه چاپي

مریل استریپ در فیلم تازه‌اش «حق رأی» در نقش امیلین پنک هرست. فعال بریتانیایی حقوق زنان؛ بازی کرده است. او در این گفت و گو، از  و تبعیض جنسیتی در هالیوود می‌گوید،‌ در حالی که تی‌شرتی پوشیده که روی آن جمله‌‌ای مشهور از پنک هرست نوشته شده:‌ «ترجیح می‌دهم یاغی باشم تا برده!»

متانت،


*شعاری دارید که براساس آن زندگی کنید؟
آنچه می‌توانی را انجام بده!
*از مادر و مادربزرگ‌تان چه درسی گرفتید؟
بهترین تعریفی که مادرم از من می‌کرد این بود که: «تو توانایی مریل! تو توانایی و از پس انجام هر چه ذهنت را بر آن متمرکز کنی بر می‌آیی» اما مادربزرگم از سوی دیگر می‌گفت:‌ «آدم‌هایی با اسم‌های احمقانه و چهره‌های احمقانه در جاهای عمومی ظاهر می‌شوند.» البته تعریف مادربزرگم در شغلی که انتخاب کردم کم‌تر مفید بود.
*به خود هجده‌ساله‌تان چه نصیحتی می‌کنید؟

آن قدر وقتت را با فکر کردن درباره‌ی وزنت تلف نکن. هیچ چیز کسالت‌بار، احمقانه و خودویرانگری نباید تو را از لذت بردن از زندگی غافل کند.
*بهترین نصیحتی که شنیدید چه بوده؟
همسرم همیشه می‌گوید: «از شروع کردن، شرو کن!»
*دوست دارید دیگران شما را با چه چیزی به خاطر بیاورند؟

با عشقم به خانواده‌ام.
*بزرگ‌ترین حسرت‌تان چیست؟
این که همیشه در دوستی‌هایم دچار فقدان توجه‌ام(در مقایسه با دوستی‌های عمیق و طولانی مادرم) چون بیشتر وقتم با خانواده‌ و دل مشغولی‌های اجتماعی‌ام پر شده.
*بدون چه چیزی نمی‌توانید زندگی کنید؟
خانواده‌ام.
*چه چیزی شما را عصبانی می‌کند؟
بی توجهی عمیق ثروتمندترین و تحصیل کرده‌ترین افراد و سازمان‌های دنیا نسبت به پدیده‌ی گرم شدن کره زمین، جوری که انگار این مسئله تأثیر مهمی روی آن‌ها، زندگی مرفه‌شان و خانواده‌هایشان نخواهد گذاشت.

متانت،

*به «خانومانه رفتار کردن» بیش از حد اهمیت داده نمی‌شود؟

باید بگویم خیلی هم کم اهمیت داده می‌شود. متانت، احترام، نزاکت و دل به حرف دیگران دادن، از ویژگی‌هایی‌ست که در گفتمان امروز جامعه، به ندرت دیده‌ می‌شود.
*امروز، مدافعان حق رأی زنان، چه چیزی می‌توانند به ما یاد بدهند؟

کوتاه نیایید و مقابل اهانت،‌ تمسخر،‌ تحقیر و بی‌توجهی تسلیم نشوید.

متانت،


*چه کسی برای شما الهام بخش است؟
ملاله یوسف زاری و هم کلاسانش در پاکستان.
*آیا شما فمینیست هستید؟
من یک انسان‌گرا هستم! من طرفدار برابری‌ام.
*آزاردهنده‌ترین چیزی که از زنان در مصاحبه‌ها پرسیده می‌شود اما از مردان نه، چیست؟
این که می‌گویند: «شما همیشه نقش زنان قدرتمند را بازی می‌کنید ... چرا چنین نقشی را انتخاب کردید؟» و چه و چه و چه! در حالی که هیچ وقت از یک مرد نمی‌پرسند:‌ «شما همیشه نقش مردان قدرت‌مند را بازی می‌کنید. چرا؟»‌ چون از نظرشان سوال بیهوده‌ای‌ست.

متانت،


*اگر می‌توانستید چه تغییری در صنعت فیلم‌سازی انجام می‌دادید تا کمی تبعیض جنسی را در آن از بین ببرید؟
مردان وقتی صدایشان مسلط است باید به جهان جوری نگاه کنند که انگار چیزی اشتباه است، باید حسش کنند. افرادی که در آژانس‌ها و استودیوها هستند هنگام تصمیم‌گیری باید به دور میز نگاه کنند و وقتی می‌بینند نیمی از اعضایشان زن نیستند، حس کنند چیزی اشتباه است. از آن جا که سلیقه‌هایمان متفاوت است، ارزش‌مان متفاوت است. «بهتر» نیست، متفاوت است!
*آیا به «سندرم ایمپاستر» معتقدید؟ یا این که جایی حس کنید فردی متقلب هستید و دست‌تان رو خواهد شد؟
من به خوبی می‌دانم در چه کاری خوب هستم و در چه کاری خوب نیستم و در همه‌ی لحظه‌هایی که در حال انجام کاری هستم این را در مرکز توجهم دارم.
*آیا دانستن این که از همکار مردتان کم‌تر دست‌مزد می‌گیرید عصبانی‌تان می‌کند؟
چرا اصلاً‌ باید چنین چیزی را تصور کنی؟
منبع : تبار

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟