هیچ موجود زنده ای در موتورخانه پلاسکو نیست

سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: به یقین رسیدیم که فردی در موتور خانه پلاسکو حضور ندارد.


زیباترین سواحل جهان را ببینید

مطالعات اخیر چندین ساله نشان می دهد که تفریحات کناردریا و ساحلی می تواند به سلامت انسانها کمک کند و این مطلب کم کم به یک واقعیت علمی تبدیل می‌شود.


خزانه بانکها سه قفله شد/توقف وام دهی بانکها در آستانه شب عید

کمتر از دو ماه به پایان سال باقی مانده و تقاضا برای دریافت وام از بانکها به اوج می رسد،اما جوابِ منفی است که بر روی هر درخواستی می نشیند؛ گویا ...


با اعضای کابینه ترامپ آشنا شوید

کابینه ترامپ تقریباً شکل گرفته است و به نظر می رسد که تا این لحظه ترکیب کابینه او بدین شکل باشد.


این پورشه پانامرا 2017 را در نمایشگاه ژنو خواهید دید (+عکس)

پانامرا تا کنون فروش بسیار خوبی را در چین نصیب خود کرده است، اما پورشه بر این باور است که اسپورت‌های توریسمو طرفداران اروپایی بیشتری خواهد ...


هاشمی: دعواهای باندی، اعتماد کشورهای دیگر را به ایران کم می‌کند؛ کار دولت در برجام درست بود

سیاست | چهارشنبه ۲۳ تير ۹۵ ساعت ۱۶:۴۵ | نسخه چاپي

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت که «وجود دعواهای سیاسی و باندی در کشور اعتماد بیرون(کشورهای دیگر) را کم می‌کند و این به ضرر همه است »
آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی چهارشنبه-23 تیر-در نشست صمیمانه با مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی کشور و مدیران استان کرمان در رابطه با موضوعاتی همچون تعامل بانکی ایران با سایر کشورها، شکست تحریم‌ها و ترورهای خطرناک در ایران صحبت کرد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در بخش‌های از صحبت‌های خود منتقدان برجام را مورد خطاب قرار داد و گفت که«برخی ها فکر می کنند کار خوبی می کنند که با برجام مخالفت می کنند در حالی که دولت بعد از برجام، در کاهش تورم نیز کارهای خوبی انجام داده است.»
او همچنین دعواهای باندی و سیاسی در کشور را عامل کاهش اعتماد بیرونی به ایران معرفی کرد.
اهم اظهارت هاشمی رفسنجانی را در ادامه بخوانید:
*امروز مشکلی برای کشتی‌های ما در هیچ جای دنیا نیست و می توانند به راحتی بارگیری کنند، تحویل بگیرند و پهلو بگیرند و برای هواپیماهای ما نیز همین گونه است.
*هم اکنون بسیاری از بانک‌های بزرگ با ما همکاری دارند و تنها چند بانک بزرگ در دنیا با آمریکا هستند که ما به آنها اعلام کرده‌ایم با آمریکا نمی خواهیم با آن نحو فعالیت کنیم. باید آرام آرام جلو رویم که آنها خیال نکنند به ما امتیاز داده اند زیرا همه آنها حق ما بوده است.
*موضوع بمب هسته ای، بهانه آنها بوده است.
*دولت کار اساسی کرد و تحریم ها را شکست و این کار هنوز جریان دارد که آمریکایی ها گفتند حقوق بشر و مبارزه با ترورریسم را بپذیرید و ما این را قبول نداریم زیرا ما از فلسطینی ها به عنوان مظلوم ترین مردم دنیا حمایت می کنیم. ما از حزب الله نیز حمایت می‌کنیم زیرا خطر اسرائیل را محدود می کند.
*هیچ کشور و دولتی مانند ما دچار ترورهای خطرناک نشده است زیرا ریاست جمهوری و بهترین مدیران ما در سال های ابتدای انقلاب شهید شده اند.
*امروز موثرترین جنگ با تروریسم را ما انجام می دهیم و در سوریه و بازگشایی جاده فلوجه کاری را انجام داده ایم که آمریکایی ها با وجود سرمایه گذاری گسترده، نتوانستند آن را از داعش پس بگیرد. اکنون یک ظلم تبلیغاتی علیه ما به دلیل برخی کوته نظری ها در داخل کشور صورت می گیرد.
*وجود دعواهای سیاسی و باندی در کشور اعتماد بیرون(کشورهای دیگر) را کم می کند و این به ضرر همه است و همه باید برادرانه و خواهرانه دست به دست هم داده و کشور را در مسیر عمران مجدد قرار دهیم و مردم را از بهره هایی که در کشور وجود دارد بهره مند کنیم.
*برخی ها فکر می کنند کار خوبی می کنند که با برجام مخالفت می کنند در حالی که دولت بعد از برجام، در کاهش تورم نیز کارهای خوبی انجام داده است. دولت از امسال وارد بخش جدیدی می شود که رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال را به دنبال خواهد داشت.
*بخشی از امنیت امروز کشور مربوط به این است که مردم به نظام وفادار هستند و جایی که مردم به نظام وفادار باشند نفوذ تروریست ها سخت است و نیروهای امنیتی نیز به خوبی هوشیار هستند.در منطقه ای که هر روز می بینیم تعداد زیادی افراد جان خود را از دست می دهند و مجروح می شوند، کشور ما امنیت خود را حفظ کرده که این امر حاصل همراهی مردم و تلاش نیروهای نظامی است.
*تا سال گذشته 900 هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور وجود داشته که این نقدینگی در بانک هاست.این گنجینه عظیم تیغ دولبه شده که یک طرف آن تورم و یک لبه آن این است که آن را به درستی در قالب تسهیلات به کارآفرینانی پرداخت کنیم که می توانند در زمینه تولید راهگشا باشند.
*بانک ها پول هایی را که به جاهای بیخود می روند را باید به کسانی بدهند که کارآفرینی می کنند. یکی از بدترین تصمیم ها این بود که به افراد دارای معوقه تسهیلات نمی دهند زیرا اگر به بدهکاران تسهیلات ندهید روز به روز بدهکارتر و ورشکست می شوند.
*باید به صورت اداره شده تسهیلاتی که در اختیار کارهای انگلی می شود را برای راه اندازی کارخانه های نیمه تعطیل و تعطیل به کار گیریم.این کار به سرعت شدنی است و اگر بر اساس دستورالعمل ریاست جمهوری اجرایی شود همه کارخانه ها راه اندازی می شوند و کارگران آنها به کار خود بر می گردند.

منبع: ایرنا

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟