رکوردشکنی انگلیسی مغرور در جهنم سبز!+ شکست سوپراسپرت الکتریکی توسط مک‌لارن

حدود دو هفته پیش خودرو الکتریکی Nio EP9، رکورد پیست نوربرگ‌رینگ را شکست و خیلی‌ها را شگفت زده کرد. اما این رکوردشکنی مدت زیادی دوام نداشت و حالا مک‌لارن P1LM در پیستی که به جهنم سبز مشهور است رکورد جدیدی را ثبت کرده است.


مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که همجوار با اطاق های عمل بوده اقدام به ساخت بخش های آنژیوگرافی ،icu oh ...


سرگردانی ۲ گردشگر ایرانی در تایلند بعد از حمله یک فیل!

دو گردشگر ایرانی در سفر به تایلند، پس از حمله‌ی یک فیل، به حال خود رها شدند و نه تنها عوامل تور و آژانس مسؤولتی در قبال‌شان نپذیرفتند که سفارت ایران در تایلند نیز پاسخگوی آن‌ها نبود.


رکوردشکنی انگلیسی مغرور در جهنم سبز!+ شکست سوپراسپرت الکتریکی توسط مک‌لارن

حدود دو هفته پیش خودرو الکتریکی Nio EP9، رکورد پیست نوربرگ‌رینگ را شکست و خیلی‌ها را شگفت زده کرد. اما این رکوردشکنی مدت زیادی دوام نداشت و حالا ...


رونمایی هیوندای از نسل جدید پیشرانه هایش (+عکس)

این موتور با آخرین نسخه گیربکس های اتوماتیک دبل کلاچ هیوندای ترکیب شده که تعویض دنده های نرم و سریع تر را نسب به گذشته به همراه دارد


لاریجانی: شستا سرمایه‌ای ۴۰ هزار میلیارد تومانی دارد؛ اختلافات دولت و تامین اجتماعی زودتر حل شود

سیاست | چهارشنبه ۲۳ تير ۹۵ ساعت ۱۴:۳۸ | نسخه چاپي

رییس مجلس شورای اسلامی درباره بدهی ۱۱۰ هزار میلیارد تومانی دولت به سازمان تأمین اجتماعی گفت: می‌توانید از دولت امکاناتی به عنوان بدهی دریافت و اختلاف بین خود و دولت را هر چه زود‌تر برطرف کنید.

علی لاریجانی، در دیدار با مدیرعامل و معاونین سازمان تأمین اجتماعی به مناسبت هفته تأمین اجتماعی، گفت: بعد از سه سال که از فعالیت مدیریت فعلی تأمین اجتماعی می‌گذرد، برداشت ما در مجلس شورای اسلامی این است که دکتر نوربخش و همکارانش سازمان تأمین اجتماعی را از یک شرایط بحرانی عبور دادند و معلوم است که خالصانه و عاقلانه کار و تلاش کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شما در سازمان تأمین اجتماعی با بحران‌های مختلف حیثیتی و مالی مواجه بودید و توانستید این سازمان را سامان دهید و در یک نگاه کلی رگه‌های موفقیت در کارتان مشهود است و از این جهت از شما تشکر می‌کنیم که خوب کار کردید.

او با بیان اینکه تنها باید چند مسئله را بررسی و درباره آن‌ها تصمیم گیری کنیم گفت: لازم است برای آینده تأمین اجتماعی برنامه ریزی کنیم البته گفته شد که با کارهای زیربنایی و آموزشی می‌توانیم رفتارهای تأمین اجتماعی در درون و بیرون سازمان را بهبود بخشیم.

ظرف ۱۵ سال آینده تنش‌های جدی از نظر بودجه‌ای در تأمین اجتماعی ایجاد خواهد شد

لاریجانی اظهار داشت: اما با توجه به بررسی‌های مجلس، مرکز پژوهش‌ها و مشاوران مشخص شده است که ظرف ۱۵ سال آینده تنش‌های جدی از نظر بودجه‌ای در تأمین اجتماعی ایجاد خواهد شد که باید برای آن راهکارهایی پیدا کنیم.

وی ادامه داد: باید عاقلانه چالش‌های پیش روی را بسنجیم و راهکارهایی برای حل این ناملایمت‌ها در نظر بگیریم با این حال راهکارهای روشنی به ما داده نشده است یا طرحی برای آن نداریم یا ایده‌ای وجود ندارد.

نباید تنها طرح‌های خود را متکی به دولت بدانیم

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت‌های کار‌شناسی برای طرح راه حل‌ها استفاده کنیم، گفت: نباید تنها طرح‌های خود را متکی به دولت بدانیم و مثلا بگوییم دولت باید امکاناتی بدهد بلکه باید بپذیریم دولت بودجه ندارد و این مسئله را به عنوان سختی کار در برنامه ریزی لحاظ کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی باید راهکاری برای حل بحران‌های تأمین اجتماعی در آینده به دولت و مجلس ارائه کند، گفت: لازم است قبل از اینکه به شرایط بحران برسیم پله به پله راه حل‌ها را بررسی بکنیم و در پیش بگیریم و بهتر است پیشنهادهای خود را منقح بیاوریم.

بدون پیش بینی راه‌حل‌های ضروری، معضلات تأمین اجتماعی تا ۵ سال آینده دو برابر خواهد شد

وی پیشنهاد کرد راه حل‌ها به صورت لایحه در برنامه ششم عنوان شود و ادامه داد: اگر امسال در برنامه ششم راه حل مشکلات دیده نشود، معضلات تأمین اجتماعی تا ۵ سال آینده دو برابر خواهد شد.

لاریجانی با تاکید بر اینکه تأمین اجتماعی اولویت کشور است، عنوان کرد: اگر بحرانی شکل بگیرد تمام کارهای دیگر دولت را نیز تحت الشعاع قرار می‌دهد بنابراین برنامه ششم توسعه بهترین زمان برای ارائه طرح‌ها است.

بررسی پیشنهادهای تسویه بدهی ۱۱۰ هزار میلیارد تومانی دولت به سازمان تأمین اجتماعی

رئیس دستگاه قانونگذاری کشور با اشاره به بدهی ۱۱۰ هزار میلیارد تومانی دولت به سازمان تأمین اجتماعی گفت: پیشنهادهای خوبی برای صاف شدن این بدهی‌ها عنوان شد. می‌توانید از دولت امکاناتی به عنوان بدهی دریافت کنید و اختلاف بین خود و دولت را هر چه زود‌تر برطرف کنید. پیشنهاد می‌شود که این راه حل‌ها را در برنامه ششم توسعه لحاظ کنید.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد دولت هم آمادگی لازم را برای همکاری با سازمان تأمین اجتماعی دارد ولی اگر دولت نپذیرفت حتما روی کمک مجلس حساب کنید چرا که اگر نگرانی‌ها رفع شود خدمات بهتری ارائه می‌شود.

لزوم در نظر گرفتن فرمول‌های لازم برای حل اختلاف وزارت بهداشت و سازمان‌های بیمه

لاریجانی به موضوع درمان نیز اشاره کرد و تأکید داشت: مجلس فرصت این را ندارد که هر روز بخواهد بین اختلاف وزارت بهداشت و درمان و سازمان‌های بیمه گر قضاوت کند. کشور به اندازه کافی دردسر و چالش دارد بنابراین بهتر است فرمولی پیدا کنیم تا این مشکلات به طور اتوماتیک حل شود.

شستا سرمایه‌ای بالغ بر ۴۰ هزار میلیارد تومان دارد

وی با اشاره به اینکه شستا سرمایه‌ای بالغ بر ۴۰ هزار میلیارد تومان دارد، گفت: متأسفانه هیچ بنگاه دولتی سود قابل توجهی ندارد بنابراین بهتر است بنگاه‌های کوچک کنار گذاشته شود و در عوض در قلمروهایی که قدرت زیادی وجود دارد از جمله بنادر، فولاد و پتروشیمی هولدینگ‌های بزرگ که سودآور هستند طراحی شود.

رئیس مجلس با تأکید بر اینکه یکی از راه حل‌های رشد اقتصادی در کشور واگذاری شرکت‌های دولتی به بخش خصوصی است ادامه داد: بهتر است اجازه دهیم بخش خصوصی وارد میدان شود و شما به جای اینکه کارهای بزرگ و کوچک را کنار هم انجام دهید بهتر است بخش‌های کوچک را واگذار و برای بخش‌های بزرگ برنامه ریزی دقیق داشته باشید.

بخشش جرایم کارگاه‌ها کار عاقلانه‌ای است

وی با بیان اینکه بخشش جرایم کارگاه‌ها کار عاقلانه‌ای است ادامه داد: فشار روی شما و بخش‌های خصوصی بسیار زیاد است و همین باعث ایجاد نارضایتی زیاد در بخش تولید شده است. توصیه می‌شود با این بخش با ملایمت و مماشات همکاری کنیم.

ابراز امیدواری برای افزایش خدمات سازمان تامین اجتماعی به بازنشستگان

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی یار و همراه دولت و بخش خصوصی است، عنوان کرد: فعالیت صحیح این سازمان باید باعث جهش بخش خصوصی شود. همچنین امیدواریم که در آینده خدمات سازمان به بازنشستگان افزایش یابد تا شاهد رضایتمندی مردم باشیم چرا که سازمان تأمین اجتماعی در تأمین رضایت مردم نقش مهمی دارد.

منبع:خانه ملت

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟