آیا محسن رضایی،مصوبه مجمع تشخیص مصلحت را زیر پا می گذارد؟

جبهه مردمی نیروهای انقلاب به عنوان یک تشکل سیاسی نوظهور، خیلی زود مورد پشتیبانی «سرلشکر» محسن رضایی قرار گرفت.


آشپزخانه شاداب تر با اصول فنگ شویی!+تصاویر

حضور انرژی مثبت در هر فضایی از دکوراسیون داخلی شما لازم و ضروری است. قوانین فنگ شویی که بیشتر آنها بر مبنای کاربرد، ایمنی و نظافت فضا تعریف ...


تجهیزات جهانی که آتش‌نشان‌های پلاسکو نداشتند!

آتش‌نشان‌های فداکار بدون داشتن تجهیزات کافی برای نجات مردم در ساختمان پلاسکو دل به آتش زدند و جانشان را فدا کردند. اما داشتن تجهیزاتی که برای ...


زیباترین زنان جهان در کدام کشورها هستند+تصاویر

در این رده بندی که توسط سایت بسیار معتبر UCITYGUIDES صورت گرفته ده تا از کشور هایی که زیباترین زنان را دارند طبق این رده بندی مشاهده می کنید.


آشپزخانه شاداب تر با اصول فنگ شویی!+تصاویر

حضور انرژی مثبت در هر فضایی از دکوراسیون داخلی شما لازم و ضروری است. قوانین فنگ شویی که بیشتر آنها بر مبنای کاربرد، ایمنی و نظافت فضا تعریف شده اند به شما کمک می کنند بتوانید فضایی مطابق با نیازهای خود و در حقیقت ...


انتظارات رئیس فدراسیون از شمشیربازان المپیکی

ورزش | چهارشنبه ۲۳ تير ۹۵ ساعت ۹:۴۸ | نسخه چاپي

رئیس فدراسیون شمشیربازی تاکید کرد نمایندگان این رشته در المپیک ۲۰۱۶ ریو زنگ تفریح حریفان نبوده و عملکرد خوبی از خود برجای خواهند گذاشت.

فضل‌الله باقرزاده در خصوص روند کسب سهمیه المپیک شمشیربازی اظهار داشت: کسب سهمیه المپیک در شمشیربازی بسیار سخت است و با توجه به اینکه بحث رنکینگ جهانی مطرح است اگر از رنکینگ جهانی به نتیجه نمی‌رسیدیم باید در زون آسیا به دنبال کسب سهمیه می‌رفتیم.
وی در ادامه افزود: ما در اسلحه سابر در حالی موفق به کسب مدال نقره در بازی‌های آسیایی اینچئون شدیم که ملی‌پوشان چین را حذف کردند و در فینال به کره جنوبی، قهرمان المپیک لندن باختند. در کشور ما برای اینکه یک رشته مطرح شود، مدال بسیار مهم است. بر خلاف اینکه بحث توسعه مطرح است اما باید حتما مدال بگیریم و یا در بازی‌های آسیایی و جهانی بدرخشیم تا دیده شویم. اگر امروز والیبال جایگاه خوبی دارد، حاصل درخشش آنها در مسابقات جهانی و لیگ جهانی است و می‌بینیم امروز سالن‌ها مملو از جوانان مشتاق به این رشته است.
رئیس فدراسیون شمشیربازی با اشاره به آغاز مسیر موفقیت اسلحه سابر تصریح کرد: ما برای دیده شدن نایب قهرمان آسیا در اینچئون شدیم و از همان جا استارت را برای کسب سهیمه المپیک زدیم. ما می‌خواستیم دیگر برای حریفان جهانی زنگ تفریح نباشیم. در المپیک 2012 همین که مجتبی عابدینی موفق شد سهمیه المپیک کسب کند برای ما کافی بود اما پس از آن و برای المپیک 2016 ریو دیدیم می‌توانیم در سطح دنیا بدرخشیم.
وی خاطرنشان کرد: در دو سال گذشته با  برنامه در اسلحه سابر کارها را پیش بردیم و مسابقه‌ای نبود که ملی‌پوشان را به آن اعزام نکنیم. بچه‌ها با حضور در تمام مسابقات باید امتیاز جمع می‌کردند به همین دلیل  کسب سهمیه در شمشیربازی سخت است.
باقرزاده با اشاره به حضور پیمان فخری در راس تیم ملی خاطرنشان کرد: برای پیشرفت اسلحه سابر از مربی وطنی استفاده کردیم. فخری از داوران خوب دنیا است و می‌دانستیم که داور المپیک خواهد شد. وی دوره‌های بین المللی مربی‌گری را دیده بود و واقعا برای بچه‌ها وقت گذاشت. ما پشتیبانی های لازم را کردیم و وزارت و کمیته نیز حمایت لازم را به عمل آوردند. فخری زندگی خود را برای تیم ملی گذاشت به  خاطر این بچه‌ها از قضاوت در المپیک انصراف داد و این کار بزرگی است که فخری آن را انجام داد.
وی یادآور شد: در ادامه پیشبرد برنامه‌ها شمشیربازان کشورمان به گونه‌ای درخشیدند که در 5 مسابقه جهانی در جمع 8 نفر پایانی قرار گرفتند. عابدینی در مسابقات ایتالیا، گرجستان و لهستان در جمع 8 شمشیرباز برتر قرار گرفت و در مسابقات کره جنوبی که آخرین مرحله کسب امتیاز بود نیز نایب قهرمان جهان شد و به مدال نقره دست یافت.اینها اتفاقی نبوده است و در نهایت عابدینی در جمع 14 نفر برتر جهان و پاکدامن نیز نفر اول آسیا شد. این نکته را نیز نباید فراموش کرد که نفر دوم رنکینگ آسیا هم محمد رهبری از ایران بود و در هر صورت رقابت برای کسب سهمیه آسیایی بین بچه‌های ایران بود. درحالی دو سهمیه المپیک برای ایران کنار گذاشته شد که فرانسه تنها یک سهمیه المپیک کسب کرد و این اتفاق تنها برای  6 کشور دنیا افتاد.
رئیس فدراسیون شمشیربازی با اشاره به استمرار برنامه‌ها در این فدراسیون گفت: برنامه‌ریزی و استفاده از مربی خوب به ما کمک کرد. پیمان فخری چهره شناخته شده‌ای بود و این موضوع باعث شد تا داوری‌ها علیه ایران نباشد و اگر هم ناداوری وجود داشت بسیار کم بود. همه چیز دست به دست هم داد و آنچه در توان داشتیم به کار گرفتیم  تا بچه‌ها وارد حاشیه نشوند و تمام فکر و ذهن آنها شمشیربازی باشد. اردوهای خوب داخلی و خارجی برگزار شد و در آخرین مرحله نیز اردوی ایران با امریکا، گرجستان، ژاپن و روسیه در آلمان خواهد بود. مطمئن باشید بچه‌های ما زنگ تفریح نیستند.
وی یادآور شد: علی پاکدامن دو بار با نفر  اول رنکینگ جهان رو به رو شد یکبار 15 بر 14 این حریف قدرتمند را شکست داد و یک بار 15 بر 13 مغلوب شد. بچه‌ها با انگیزه بالا تمرین می‌کنند و امیدوارم در المپیک بدرخشند.
باقرزاده در خصوص عملکرد شمشیربازان ایرانی در کسب سهمیه در سایر بخش‌ها نیز  افزود: در اسلحه اپه و فلوره هم بعد از بازی‌های آسیایی اینچئون جوانگرایی شد. در این دو اسلحه انتظار سهمیه نداشتیم ولی نتایج درخشان آنها را در بازی‌های آسیایی جاکارتا خواهید دید.
وی در پاسخ به این سوال که پیش بینی کسب چه جایگاهی را در المپیک ریو دارید، عنوان کرد: رقبای بچه‌ها در مرحله 32 شمشیرباز پایانی مشخص شده است. عابدینی در دور اول با حریفی از کانادا رو به رو می شود. پاکدامن هم به مصاف قهرمان آمریکاخواهد رفت. در دور بعد پاکدامن با نفر اول رنکینگ جهان رو به رو می شود و مجتبی عابدینی نیز قهرمان المپیک  از کره را رد مقابل دارد. جدول مسابقات المپیک سخت است اما آنچه من از  بچه‌ها انتظار دارم این است که در این آوردگاه بدرخشند اما انتظار مدال ندارم. امیدوارم بچه‌ها نمایش خوبی را انجام دهند و مردم راضی باشند البته بچه‌ها به این رده رسیده‌اند که می‌توانند کارهای بزرگی انجام دهند در طی یک سال گذشته بچه‌ها هم به حریفان جهانی خود هم باختند و هم پیروز شدند و من نمی‌توانم چیزی را پیش‌بینی کنم. این نکته را باید به یاد داشت که عابدینی و پاکدامن از خودشان انتظار زیادی دارند چون اولین بار است که می‌توانند بدرخشند و ممکن است این فرصت دیگر برای آنها تکرار نشود.

منبع: تسنیم

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟