ماجرای ۱۳میلیون یورویی که دو ستاره ایرانی از دست دادند

در گذشته تیم‌های اروپایی ستاره‌های تیم ملی را به خدمت می‌گرفتند و از این ترانسفرها پول کلانی نصیب باشگاه‌های ایرانی می‌شد.


همه نبردهای ۲۵ سال اخیر استقلال مقابل عربستانی‌ها

شامگاه فردا استقلال مقابل التعاون عربستان صف‌آرایی خواهد کرد.


حفره امنیتی خانمان برانداز اینترنتی شناسایی شد

محققان گوگل موفق به شناسایی بی سابقه ترین مورد نشت اطلاعات در وب در سال ۲۰۱۷ شده اند که نتیجه آن ضرورت تغییر تمامی کلمات عبور مورد استفاده کاربران سایت های اینترنتی است.


خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر عفونت تنفسی ناشی از ویروس‌ها بویژه ویروس پارا آنفلوآنزا رخ می‌دهد ...


صف «نامزدهای پوششی» اصلاح‌طلبان پشت سر روحانی

گرچه بحث نامزد پوششی برای اصلاح طلبان از ماه‌ها پیش مطرح بوده، اما هیچ‌گاه تا این حد جدی نبوده است. آیا سازوکار اصلاح‌طلبان بعد از درگذشت ...


قرعه‌کشی لیگ برتر یا «شویی» برای تبلیغ؟

ورزش | چهارشنبه ۲۳ تير ۹۵ ساعت ۸:۴۸ | نسخه چاپي

فدراسیون فوتبال در حالی برای منافع خود و اسپانسرش تصمیم گرفت قرعه‌کشی مسابقات لیگ برتر را پخش زنده کند که بازهم از مردم مایه گذاشت.

درست از همان زمانی که سازمان لیگ تصمیم گرفت به عصر قرعه‌کشی این مسابقات در لیوان پایان دهد و از گوی استفاده کند، نمایش برای تبلیغات آغاز شد.
قرعه‌کشی لیگ در سال‌های گذشته در «روز» برگزار می‌شد و هیچ مشکلی هم پیش نمی‌آمد به‌جز «شو» و نمایشی که مدنظر مسئولان بود؛ مسئولانی که می‌خواستند کاری مانند قرعه‌کشی لیگ برتر را بزرگ‌تر از آن چیزی که هست جلوه دهند و البته حواس‌شان هم نبود که ممکن است گاف‌هایی نظیر اینکه «قرعه‌ها از قبل تعیین شده است» بدهند.
راه نمایش دادن یک چیز بود و آن هم پخش مستقیم مراسم از شبکه سه سیما؛ سیمایی که مدت‌هاست به‌خاطر مشکلات مالی به «برنامه فروشی» و «آنتن فروشی» روی آورده است.

از آنجایی که اتوبان صداوسیما و فدراسیون فوتبال یک طرفه است، این مسئولان صداوسیما بودند که تعیین می‌کردند مراسم چه ساعتی برگزار شود؛ همچنان که بارها ساعت مسابقات را تغییر داده‌اند. ساعات پایانی شب بهترین فرصت برای کسب درآمد بیشتر بود و فدراسیون و سازمان لیگ هم به این بهانه که مردم می‌خواهند در جریان قرعه‌کشی قرار بگیرند ساعت 22:15 را برای این کار انتخاب کردند.

امسال هم اعلام شد این مراسم ساعت 22:15 آغاز می‌شود (طبق آنچه در سایت رسمی سازمان لیگ درج شده بود) اما این اتفاق با 45 دقیقه تأخیر رخ داد، بدون اینکه اطلاع‌رسانی رسمی صورت بگیرد.

مهدی تاج که به نظم و انضباط مقید و البته معروف است، همین اول کار این مهم را رعایت نکرد شاید چون صداوسیما خواسته بود و شاید چون در آن زمان تبلیغ کردن راحت‌تر و مناسب‌تر است.

واقعیت این است که بیش از اینکه مردم مهم باشند، این تبلیغ اسپانسر مسابقات است که اهمیت دارد که اگر این‌گونه نبود تاج در صحبت‌هایش از اسپانسر تشکر ویژه نمی‌کرد، نماینده این شرکت صحبت نمی‌کرد، مراسم قرعه‌کشی و اعلام برندگان مسابقه این اسپانسر به‌صورت زنده پخش نمی‌شد و... . پس چه خوب است که از نام مردم خرج نکنیم و اگر واقعیت را نمی‌گویم حداقل غیرواقعی هم حرف نزنیم.

اینکه چرا باید مراسم قرعه‌کشی در ساعات پایانی شب برگزار شود، نکته بسیار مهمی است. قطعاً مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ می‌دانند که بازیکنان باید به موقع استراحت کنند و حتی اگر این کار را انجام نمی‌دهند مسئولان وظیفه دارند زمینه انجام شدن این کار را فراهم کنند. ضمن اینکه برگزاری مراسم قرعه‌کشی در ساعت نزدیک 12 شب کار اطلاع‌رسانی را برای رسانه‌ها و به خصوص روزنامه‌ها دشوار می‌کند.

در مجموع به‌نظر می‌رسد نفعی که فدراسیون، صداوسیما و اسپانسر از برگزاری مراسم قرعه‌کشی در ساعات پایانی شب می‌برند، بیش از هر چیز دیگری اهمیت دارد وگرنه مراسم را با همین پوشش تلویزیونی می‌توان در روز برگزار کرد، نه اینکه مراسم در روز سه‌شنبه آغاز شود و چهارشنبه به پایان برسد.

منبع: تسنیم

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟