دفتر یاسر هاشمی و مشاوران آیت الله پلمب شد

دفتر یاسر هاشمی فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی و تعدادی از مشاوران آیت الله پلمب شد.6 اقدامی که قبل از خرید خودرو باید انجام دهید

 هر کسی که قصد خرید خودرو دارد باید قبل از اقدام به این کار اطلاعات خود و نیازهایش را برای انتخاب در نظر گرفته و بر اساس نیاز، بودجه و شرایط اقدام به خرید خودرو کند.زندگی زنان در ژاپن، سرزمین نظم و قانون

زنانی در کیمونوهای افسانه ای یا زنانی در زندگی های ماشینی بدون انعطاف؟ تصور ما و شاید بسیاری از مردم دنیا از ژاپن میان این تصویرهای ضد و نقیض ...


المپیک تک حذفی است و فرصت جبران ندارد؛ یک خوان دیگر مانده!

المپیک تک حذفی است و فرصت جبران ندارد؛ یک خوان دیگر مانده!

ورزش | سه شنبه ۲۲ تير ۹۵ ساعت ۱۴:۱۱ | نسخه چاپي

آروین معظمی گودرزی به عنوان جوانترین رکابزن حاضر در تیم دوچرخه سواری در ریو، در حالیکه یک خوان دیگر برای قطعی شدن حضورش در المپیک پیش رو دارد از تلاشش برای کسب بهترین نتیجه گفت.
به گزارش خبرگزاری مهر،  آروین معظمی گودرزی متولد فروردین ۱۳۶۹ در بروجرد است. دوچرخه سواری را از سال ۱۳۸۴ آغاز کرد . برنز جوانان آسیا در سال ۲۰۰۸، نقره بزرگسالان آسیا در سال ۲۰۰۹، طلای کاپ آسیا تایلند در سال ۲۰۱۰ ، عنوان چهارمی بازیهای آسیایی گوانجو ۲۰۱۰، نقره بزرگسالان آسیا تایلند ۲۰۱۱، طلا و برنز مسابقات قهرمانی آسیا مالزی در سال ۲۰۱۲ تنها بخشی از افتخارات و مدالهای این رکابزن در سالهای اخیر است. وی در بازیهای آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون به مدال نقره استقامت جاده دست یافت. رکابزن ۲۶ ساله ایران جوان ترین رکابزن انتخاب شده برای بازیهای ریو برزیل است ؛ رکابزنی که دارنده مدال طلای تایم تریل قهرمانی آسیا می باشد. 
وی  پس از انتخابش از سوی کمیته فنی فدراسیون دوچرخه سواری در ترکیب رکابزنان احتمالی به بازیهای المپیک ریو در گفتگو با خبرگزاری مهر، گفت: از ابتدای سال نیز با توجه به نتایج و شرایط رکابزنان معلوم بود که چه کسانی در نهایت برای اعزام به المپیک انتخاب می شوند و تقریبا ترکیب همین چهار نفر بود.
وی با بیان اینکه هنوز باید برای قرار گرفتن در ترکیب نهایی تیم ملی به برزیل تلاش کند، ادامه داد: باید یک خوان دیگر را هم طی کنم. تا یک هفته دیگر همراه تیم باشگاهی ام در تور ۱۴  مرحله ای چین هایلک شرکت می کنم. این تور در ارتفاع زیادی برگزار می شود و شرایط متفاوتی با رقابتهای المپیک دارد اما به هر حال مرحله نهایی برای ارزیابی فدراسیون محسوب می شود.
رکابزن عضو تیم ملی خاطرنشان کرد: رقابتهای المپیک تک مرحله ای و تک حذفی است و باید تمام توان خود را برای کسب نتیجه انجام داد چرا که فرصتی برای جبران وجود ندارد اما شرایط تور متفاوت است و به صورت تیمی است. به نظر این دو رقابت قابل مقایسه نیستند.
ملی پوش جوان کشورمان افزود: مسیر المپیک ریو نسبت به دوره های قبل بازیهای المپیک بسیار سخت تر است . مسیر  ۲۴۵ کیلومتری این رقابتها بسیار سنگین است و شاید بتوان گفت سخت ترین مسیر انتخاب شده است. حتی در قسمتی سنگ فرش هم می باشد و سخت ترین مسیر بالاروی آن در انتهای مسیر تعریف شده و همین کار را سخت می کند و باید توان بیشتری را برای این مرحله گذاشت.
گودرزی با اشاره به کسب مدال طلایش در مسابقات قهرمانی آسیا در رشته تایم تریل هم گفت: من در این رشته شرایط خوبی دارم و احتمال می دهم در صورت حضور قطعی در ترکیب نهایی تیم اعزامی به ریو هم در ترکیب جاده قرار بگیرم و هم نفر تایم تریل رو باشم.
وی درباره اردوی برگزار شده از سوی فدراسیون در سرعین هم گفت: اردوی بسیار خوبی بود و تمرینات بسیار خوبی را داشتیم در پایان یک سال تمرین سخت و سنگین اردوی سرعین به نظرم از هر نظر برای رکابزنان خوب و مفید بود و فدراسیون بهترین دستگاه ها و امکانات را برای تمرین ما مهیا کرده بود.
رکابزن تیم ملی با اشاره به جوایز تعیین شده از سوی فدراسیون برای المپیک افزود: جایزه فدراسیون انگیزه خوبی است . اگر نفر پنجاهم بشویم ۵۰ میلیون جایزه می گیریم و به ازای هر رتبه بالاتر یک میلیون تومان اضافه می شود. یعنی اگر بتوانم چهلم بشوم ۶۰ میلیون تومان جایزه می گیرم . به هر حال این نتیجه هم برای دوچرخه سواری خوب است چرا که کسب مدال برای ما در حال حاضر دور از انتظار است.
وی با بیان اینکه چنانچه در آینده بتوانیم در رقابتهای اروپایی حاضر شویم شانس کسب نتایج درخشان تری را از دوچرخه سوار خواهیم داشت گفت: اگر بتوانیم در اروپا رکاب بزنیم شرایط مان فرق خواهد کرد. این حضور در تورها و مسابقات اروپایی باید بدون وقفه و مداوم باشد آن زمان می شود به کسب نتیجه هم امیدوار بود.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟