یکسان‌سازی سقف معافیت مالیاتی کارکنان دولتی و غیردولتی

بعد از ایجاد ابهام برای گروه‌های کارگری مبنی بر تفاوت ۵۰۰ هزار تومانی سقف معافیت مالیاتی بین کارکنان دولتی و غیردولتی قرار است این موضوع در ...


با همکارم ازدواج کنم یا نه؟

پرسش این است؟ آیا ازدواج با همکار خوب است یا بد؟ شاید بسیاری از افراد در همان لحظه اول به جرات بگویند عالی است. دو نفر که چند ساعت در طول روزهای کاری یکدیگر را دیده اند و از یکدیگر شناخت دارند، بیشتر با هم تفاهم خواهندداشت و چه انتخابی بهتر از این.


بزرگترین شهاب سنگهای کشف شده در زمین را ببینید

اگرچه بخش قابل توجهی از سنگهای فضایی در آستانه ورود به اتمسفر زمین نابود می شوند اما برخی از آنها این شانس را دارند که مهمان زمین باشند و جالب ...


برندگانی که خودشان اسکار نگرفتند

در بین همه برندگان اسکار که با دست های خودشان این جایزه را به خانه برده اند می شود نامزدهایی را یافت که به دلایل مختلف روز اهدای جوایزشان، جزو ...


«رسایی» جاسوس هسته‌ای را معرفی کرد + عکس

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پستی در صفحه اینستاگرام خود طی یادداشتی از جاسوسی یک فرد در وزارت خارجه پرده برداشت.


جلالی در دیدار با نماینده پارلمان اروپایی:

برجام تجربه موفق از گفتگوهای سازنده بین ایران و کشورهای‌ اروپایی است

سیاست | دوشنبه ۲۱ تير ۹۵ ساعت ۱۱:۵۱ | نسخه چاپي

رئیس مرکز پژوهش های مجلس گفت: برجام تجربه موفق از گفتگوهای سازنده بین ایران و کشورهای‌ اروپایی است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، ریچارد هوویت نماینده پارلمان اروپایی از گروه سوسیالیست‌ها ظهر امروز یکشنبه با کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.
در این دیدار ابتدا ریچاد هویت نماینده سوسیالیست پارلمان اروپایی با ابراز خرسندی از سفر به تهران هدف از دیدار خود را بررسی تحولات مربوط به توسعه روابط بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا به ویژه پس از برجام عنوان کرد و گفت: اتحادیه اروپا به عنوان یکی از شرکای تجاری سابق ایران اجرای برجام را در جهت صلح و رفاه منطقه ای و بین المللی تلقی و از آن حمایت می کند.
وی افزود: با کمال تاسف باید اذعان کرد که بین جمهوری اسلامی ایران و طرف های اروپایی و غربی سوء تفاهماتی وجود داشته که ضرورت دارد در فضای جدید ناشی از انعقاد برجام این سوء تفاهمات مرتفع شده و دوطرف در جهت گسترش مناسبات فیما بین حرکت شتابانی داشته باشند.
این نماینده پارلمان اروپایی در ادامه همچنین گفت: افزایش تلاشها در جهت اعتمادسازی متقابل و اهتمام به اجرای متقابل مفاد برجام اثرات مثبتی بر دورنمای مناسبات طولانی مدت بین ایران و اتحادیه اروپا خواهد داشت.
وی با اشاره به برخی موانع موجود احتمالی در نظام های بانکی کشورهای اروپایی برای تسهیل ارتباطات تجاری از پیشنهاد خود به پارلمان اروپا برای ایجاد گروه های تخصصی کارشناسی در سطوح وزارتی و بانکی ایران و اتحادیه اروپا به منظور تسهیل شرایط تجاری خبر دارد و ابزار امیدواری کرد این روند بتواند نیل به اهداف مدنظر را تسهیل و تسریع نماید.
وی در پایان این دیدار، خواستار افزایش تبادل رفت و آمدهای پارلمانی و سیاسی بین جمهوری اسلامی ایران و پارلمان اروپایی شد.
در ادامه این دیدار همچنین کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی ارتباطات سیاسی و پارلمانی بین پارلمان اسلامی ایران و پارلمان اروپا را در گسترش و ارتقاء فضای تفاهم متقابل مفید و مثبت ارزیابی کرد و گفت: مجلس شورای اسلامی از استمرار گفتگوها، افزایش تعاملات مثبت و گسترش مناسبات فیمابین ایران و کشورهای اروپایی حمایت می کند و  تجربه برجام مرحله موفقی از گفتگوهای سازنده در این راستا بود.
وجود یک اروپای مستقل، قدرتمند و تاثیرگذار را به نفع صلح و امنیت جهان است
جلالی افزود: وجود یک اروپای مستقل، قدرتمند و تاثیرگذار را به نفع صلح و امنیت جهان می دانیم و از ایفای نقش مثبت و سازنده اروپا استقبال می کنیم.
وی در ادامه با اشاره به برخی موانع بانکی بر سر راه تحقق کامل مفاد برجام خاطرنشان ساخت : جمهوری اسلامی ایران به تعهدات خود بر طبق موازین بین المللی عمل کرده و اکنون طرف مقابل به ویژه آمریکایی ها باید دست از بهانه تراشی های مختلف بردارند و به تحقق کامل برجام کمک کنند.
رئیس گروه روابط پارلمانی مجلس شورای اسلامی با پارلمان اروپا در ادامه با اشاره به مشکلات ایجاد شده توسط داعش ، النصره ، القاعده و دیگر گروه های تکفیری در منطقه گفت: برای مبارزه موثر با این گروه ها باید ریشه های آن ها شناسایی و با آنها مبارزه شود.
نماینده مردم تهران ، ری ، شمیرانات ، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: ریشه گروه های تروریستی اشاره شده در تفکر وهابیت و منابع مالی سعودی هاست و اگر از این ریشه غفلت شود در بلندمدت این گروه ها مجددا تجدید قوا خواهند کرد.
جلالی تاکید کرد: این تفکر وهابیست که کشتن انسانها را حلال و رسما اعلام می‌کند که شیعیان و غیرمسلمانها باید کشته شوند.
وی افزود: از دیگر سو، ظلم ادامه دار رژیم صهیونیستی در حق فلسطین خشم منطقه و مردم را افزایش داده و بستر را برای افزایش حرکات تروریستی آماده نموده است.
جلالی ادامه داد: فساد حاکمان رژیم های دیکتاتوری منطقه ، عدم وجود حکومت های دمکراتیک و سیاستهای دوگانه غرب در خصوص حقوق بشر در منطقه از دیگر عوامل رشد و گسترش گروه های تروریستی در خاورمیانه است.
وی خاطرنشان کرد: عربستان با نقض کلیه قوانین بین المللی در حال کشتار مردم بی گناه یمن است و کشورهای غربی و سازمانهای بین المللی به دلیل پول سعودی چشم هایشان را هم به روی نقض حقوق بشر و هم به روی حمایت سعودی ها از داعش بسته‌اند.
وی در خاتمه گفت: امروز در سوریه و عراق و کلیه اعمال تروریستی داعش در اروپا و جهان رد پای وهابیت سعودی دیده می شود و مردم بحرین هر روز توسط حکومت اقلیتی که با کمک سعودی ها بر سر کار است مشغول کشتار مردم بی گناه بحرین هستند.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟