بازیگران ایرانی دارای وطنی غیر از ایران را بشناسید؛ از الناز شاکردوست تا محمدرضا گلزار!+تصاویر

در این مطلب برخی بازیگران دارای دو وطن معرفی می شوند؛ یک وطن در تهران برای کار و دیگری خارج از کشور یا در شهرستان های ایران برای زندگی. البته ...مدل کمد دیواری های شیک+تصاویر

نمونه هایی دیگر از شیک ترین مدل کمدهای دیواری


تولد احمدی‌نژاد و هیلاری کلینتون در یک روز!+عکس

محمود احمدی نژاد و هیلاری کلینتون در یک روز به دنیا آمدند بر اساس تصویر شناسنامه محمود احمدی نژاد (رئیس جمهور دوره های نهم و دهم جمهوری اسلامی ...


تجربه ای جدید از اولین رانندگی با آئودی A4 + تصاویر

در این گزارش می خواهیم شما را از نزدیک با جزئیات مدل A4 آئودی آشنا کنیم و از مشخصات فنی آن برایتان بگوییم. در این خودرو از یک موتور 2 لیتری توربو ...


محبی‌نیا:به نهادهای نظارتی بخاطرحقوق‌های نجومی باید نمره منفی داد

سیاست | دوشنبه ۲۱ تير ۹۵ ساعت ۰:۱۶ | نسخه چاپي

جهانبخش محبی‌نیا درباره اظهارات دادستان دیوان محاسبات مبنی بر تشکیل 123 پرونده درموردحقوق های نامتعارف اظهار داشت: بنده در مجلس هشتم نماینده بودم گزارشی از دیوان محاسبات درباره پرداخت حقوق های نامتعارف ندیدم.

جهانبخش محبی نیا نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه درباره اظهارات دادستان دیوان محاسبات مبنی بر تشکیل 123 پرونده درموردحقوق های نامتعارف اظهار داشت: در مجلس هشتم که بنده نماینده بودم گزارشی از دیوان محاسبات درباره پرداخت حقوق های نامتعارف ندیدم.

وی اظهار داشت: اگر این اقدامات در سال های کاری مجلس هشتم انجام شده بود باید آثار عینی و عملی خود را برجا می گذاشت.
نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس دهم تصریح کرد: مجلس و دیوان محاسبات حق ندارند به عنوان نهادهای نظارتی گزارشاتی که مربوط به حقوق عمومی است را بایگانی یا متوقف کنند و باید نتیجه کارکردها در اصلاح امور عمومی جامعه نشان داده شود.

محبی نیا خاطرنشان کرد: در این زمینه باید بیشترین اطلاعات از طرف کل نهادهای نظارتی به مسوولان مربوطه ارسال می شد و به هر نحوی مانع بروز چنین پدیده هایی می شدند زیرا این پدیده ها برای نظام به معنای واقعی غیرقابل تحمل است.

وی به نشست های رییس مجلس با دستگاه های نظارتی برای بررسی دریافت حقوق های نامتعارف اشاره کرد و گفت: متاسفانه در ایران پس از بروز اتفاق به فکر درمان می افتیم یعنی پس از فشار افکارعمومی به دنبال رفع مشکل می شویم.

نماینده مردم شاهین دژ و تکاب در مجلس تصریح کرد: زمانی نظارت می تواند اقدامی فاخر و گران بها باشد که بتواند مانع از فساد، انحراف و تملق شود و مسوولان کشوری اعم از نظارتی و اجرایی به همان میزان در اعمال نظارت برخورد قاطع داشته باشند ، افرادی که بی توجه به هشدارهای نظارتی بودند مقصر هستند که باید پاسخگو باشند.

محبی نیا یادآور شد: فکر می کنم باید در کارنامه نهادهای نظارتی بخاطر بی اطلاعی آنها یک نمره منفی داد و اگر هم اطلاع داشته اند و برخورد نکردند، گناهکار هستند ولی این به معنای رفع مسوولیت مستقیم نهادها و وزارتخانه هایی که درگیر این موضوع بودند، نیست.

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس دهم با بیان این که در سال های گذشته دولت ها به دلیل نظارت نکردن بر پرداخت حقوق های نامتعارف مقصر بوده است، اظهار داشت: اقبال رییس جمهوری برای پیگیری این اتفاقات و برکناری این افراد از مناصب خود و تقبل مسوولیت نکوهیده، قابل ستایش است.
محبی نیا تاکید کرد اقدام رییس جمهوری در پذیرش این امر و دستور برخورد با آن اقدامی گران قدر است.

نبی حبیبی: مطالبه افکار عمومی مجازات مدیران خاطی و رد وجوه به بیت‌المال است

محمد نبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به خطبه‌های عید فطر مقام معظم رهبری در خصوص حقوق‌های نجومی تاکید کرد: مطالبه افکار عمومی مجازات مدیران خاطی و رد وجوه به بیت‌المال است.

وی در حاشیه اجلاس دبیران حزب موتلفه اسلامی با اشاره به بخش‌هایی از نامه اسحاق جهانگیری معاون اول به رئیس جمهور گفت: این نامه بیشتر یک گزارش کار بوده و افکار عمومی منتظر اقدام و عمل در این زمینه است.

دبیرکل حزب موتلفه آسیب‌شناسی مستی اشرافی‌گری در کشور را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: بسیاری از مشکلات و نابسامانی‌های کنونی از زمانی آغاز شد که عده ای با اسم رمز توسعه، مانور تجمل در کشور راه انداختند.
حبیبی با تاکید بر بیانات صریح مقام معظم رهبری بر نامشروع و گناه اعلام کردن این برداشت‌ها، از قوه قضاییه خواست سریعا با مدیران خاطی برخورد کند، وجوه بیت المال را مسترد نماید و گزارش این برخورد را نیز به افکار عمومی ارائه دهد.
منبع: ایرنا

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: مجلس دهم ،