سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی ...


عکس تاریخی رهبر انقلاب در حرم امام رضا(ع)

در تصویر زیر عکس تاریخی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام را می‌بینید.


مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که همجوار با اطاق های عمل بوده اقدام به ساخت بخش های آنژیوگرافی ،icu oh ...


رونمایی هیوندای از نسل جدید پیشرانه هایش (+عکس)

این موتور با آخرین نسخه گیربکس های اتوماتیک دبل کلاچ هیوندای ترکیب شده که تعویض دنده های نرم و سریع تر را نسب به گذشته به همراه دارد


حامیان تروریسم و نفوذ ناپذیری ایران برای داعش

حامیان تروریسم و نفوذ ناپذیری ایران برای داعش

جهان | يكشنبه ۲۰ تير ۹۵ ساعت ۲۲:۵۶ | نسخه چاپي

یکی از مباحثی که به تازگی از سوی شبکه معروف انگلیسی پیگیری می شد این بود که دشمنی داعش با ایران ظاهری بوده و در پس پرده مشخص نیست که چه اتفاقی در حال رخ دادن است.
به گزارش مهر، محافل سیاسی و امنیتی در جهان مدتی است که در تعجب و حیرت مانده اند که گروهک تروریستی داعش چگونه می تواند در جای جای سرزمین های مدعیان و مسببانش عملیات خرابکارانه و کشتار انجام دهد ولی در ایران که بنابر مانیفستش دشمن درجه ۱ او به شمار می رود نتوانسته است نفوذ کرده و حرکتی انجام دهد.
این سوال تا جایی ذهن تحلیلگران آن سوی مرزها را به خود مشغول کرده است که حتی شبکه های وابسته به خود را واداشته اند تا بحث های انحرافی در این خصوص به جریان بیاندازند.
یکی از این مباحث که به تازگی از سوی شبکه معروف انگلیسی پیگیری می شد این بود که دشمنی داعش با ایران ظاهری بوده و در پس پرده مشخص نیست که چه اتفاقی در حال رخ دادن است. از سوی دیگر یک تحلیلگر عرب در شبکه تلویزیونی وابسته به رژیم سعودی منشا حملات تروریستی در عربستان را ایرانی معرفی می کند.
نکته در اینجاست که همین رسانه ها و بالاخص شبکه فارسی زبان انگلیسی تا قبل از فرگیر شدن ژست عوام فریبانه مبارزه با گروهک تروریستی داعش، آن را «دولت اسلامی عراق و شام» عنوان می کردند و در زمان پیشروی های این گروهک تکفیری در عراق و سوریه و کشتار کردها و ایزدی ها حاضر نبودند از آن تحت عنوان «داعش» یاد کنند.
به هر حال شگفتی سیاسیون آنسوی مرز از امنیت در ایران هذیان گویی در پی داشته و گاه سخنانی از سوی دشمنانی که راضی به آرامش مردم ایران نیستند، شنیده می شود که هیچ عنوانی بدان نمی توان داد غیر از کور دلی زیرا به هر حال انسان عاقل و متمدن حاضر به ناخشنودی و آسیب به مردم عادی و بی دفاع به نفع یک عده جانی نمی شود.
اما پاسخ این سوال که چرا داعش نتوانسته است در ایران اقدام تروریستی انجام دهد دو وجه دارد.
نخست اینکه در ایران به لحاظ ریشه ای داعش مشکل داشته و با عنایت به تبار تکفیری و بعثی نمی تواند پایگاهی به دست آورد زیرا مردم مسلمان ایران اعم از اهل تسنن و شیعه هیچ کدام بن مایه های گرایش به گروهکی با این تبار و وجهه تروریستی را ندارند. در جای جای جهان هم تاکنون به رغم تبلیغات گسترده رسانه های وابسته به صهیونیست ها هیچ تروریست ایرانی با این گونه فعالیت ها شناسایی نشده است. تنها گروهک تروریستی که فقط نام ایرانی را با خود می کشاند و از قضا هیچ نسبتی با ایرنیان ندارند، منافقین هستند که در طول جنگ تحمیلی و با ایستادن در جبهه دشمنان ایران غیر بودن خود را به اثبات رساندند.
دومین وجه این مصونیت هم به طیف گسترده ای از فعالیت های سیاسی امنیتی ایران باز می گردد که مانع نفوذ گروه موسوم به داعش شده است. البته بخش زیادی از این اقدامات هم با توجه به تجربیات ایران در ابتدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس حاصل شده است.
ایران برای مقابله با فعالیت های داعش و محافظت از شهروندانش چندین حلقه داخلی و خارجی نفوذ ناپذیر ایجاد کرده که موانعی سخت برای این گروهک تروریستی است. اولین حلقه را مستشاران و دیپلمات های ایران تشکیل می دهند که در کیلومترها دورتر از مرزهای ایران مشغول مهار این گروهک هستند. این افراد شامل مستشاران نظامی ایران در عراق، سوریه و لبنان بعلاوه دیپلمات های ایرانی در کشورها و سازمان های مختلف است که با مشاوره و مذاکره عاملی برای تحت فشار قرار گرفتن این گروهک تروریستی هستند.
حلقه دوم مرزبانانی هستند که به گفته فرمانده نیروی زمینی ارتش تا فاصله ۴۰ کیلومتر فراتر از مرزها رصد و پایش فعالیت های گروهک های تروریستی را انجام می دهند. مرزبانان با دیده بانی همین محدوده بارها اقدام به دفع شر این افراد کرده و بلافاصله به محض ورود به کشور آنها را  شناسایی و بازداشت کرده است.
حلقه سوم هم نیروهای اطلاعات و امنیت کشور هستند که فعالیت های این گروهک را از خارج از مرزها دنبال کرده و با ترفند های خاص خود همچون عقابی تیز بین بر سر آنان فرود می آیند.
باید توجه داشت که بازداشت عده ای از داعشیان در داخل کشور ناشی از گذر این گروهک از حلقه های اولی نیست بلکه گاهی سربازان گمنام اطلاعاتی برای شناسایی رابط های داخلی آنها اجازه می دهند افراد وارد کشور شده و دست های پنهان آنها در کشور نیز شناسایی و ریشه کن شوند.
به هر حال آنچه که مشخص است حتی مدعیان فعالیت های جاسوسی و اطلاعاتی در عرصه بین الملل هم در این زمینه از ایران کم آورده و هر از چند گاهی شنیده می شود که داعش امیال تروریستی خود را در این کشورها به انجام رسانده است و حال این توان ایذایی ایرانیان برایشان کمی ثقیل است. در این شرایط است که آنها به منظور سرپوش گذاشتن بر ضعف و شکست های خود در مقابل افکار عمومی به فرافکنی های هذیان گونه دست می زنند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟