کشف جسد متلاشی شده یک زن در یافت‌آباد

جسد متلاشی شده زنی در لاین تندرو شرق به غرب پل الغدیر یافت‌آباد کشف شد.


اولین تصاویر لو رفته از مدل ۲۰۱۷ گلکسی A5 را ببینید

چند روزی می‌شود که خبرهای مختلفی از مدل جدید گوشی گلکسی A5 به بیرون درز کرده و امروز هم تصاویر آن لو رفته‌اند.


سرگیجه پرسپولیس در مورد محمد انصاری؛ از کلیه فروشی تا قهرمانی

پرسپولیس که در ابتدای فصل تنها یک مدافع وسط متخصص - به نظر برانکو ایوانکوویچ- کنار سیدجلال حسینی به خدمت گرفت حالا نمی‌داند که انصاری را بفروشد ...


سرگیجه پرسپولیس در مورد محمد انصاری؛ از کلیه فروشی تا قهرمانی

پرسپولیس که در ابتدای فصل تنها یک مدافع وسط متخصص - به نظر برانکو ایوانکوویچ- کنار سیدجلال حسینی به خدمت گرفت حالا نمی‌داند که انصاری را بفروشد ...


صف‌آرایی علیه تولید داخلی؛ صنعت کاغذ زمین‌گیر بازی تعرفه

صنعت کاغذ چندسالی است حال و روز خوشی ندارد و واردات بی رویه در کنار سیاست های تعرفه ای نادرست، زیان زیادی را متوجه تولیدکنندگان کرده است.


هراس مردم از بدعهدی خودروسازان

اقتصاد | يكشنبه ۲۰ تير ۹۵ ساعت ۱۱:۱۲ | نسخه چاپي

 این در حالی است که برخی از نمایندگی‌های فروش خودروسازان نسبت بدعهدی احتمالی خودروسازان در تحویل خودروهای ثبت‌نامی به مشتریان گلایه کرده و هشدار داده‌اند.
به گزارش روزنامه جوان، خودروسازان کشور طی چند روز گذشته با تبلیغات وسیع برخی محصولات خود را با پیش‌پرداخت پایین و سود صفر یا پایین در معرض فروش قرار داده و وعده داده‌اند که خودرو مورد نظر را ظرف یک تا دو ماه آینده تحویل مشتریان دهند. این در حالی است که برخی از نمایندگی‌های فروش خودروسازان نسبت بدعهدی احتمالی خودروسازان در تحویل خودروهای ثبت‌نامی به مشتریان گلایه کرده و هشدار داده‌اند.
دو خودروساز بزرگ کشور در ایام عید سعید فطر روش‌های متنوعی را برای فروش محصولات زیر 40 میلیون تومانی خود در نظر گرفته‌اند تا از این طریق تقاضای انباشته شده در قشر متوسط به پایین جامعه را تحریک کنند.
به گفته کارشناسان، با توجه به مثبت شدن رشد تولید خودرو در بهار امسال خودروسازان کشور در نظر دارند در حد سقف فعلی، تولید خود را نگه داشته و این رشد مثبت تا پایان امسال نیز حفظ شود و در عین حال با پیش پرداخت پایین به اصطلاح تقاضای قشر متوسط را تحریک کنند.
بر اساس این گزارش ایران‌خودرو که با تولید 128 هزار دستگاه خودرو در بهار امسال، به عنوان بزرگ‌ترین سازنده انواع خودروهای سواری در کشور، شرایط ویژه‌ای را برای فروش پژو 206 تیپ2 در نظر گرفته است به طوری که متقاضی دریافت این خودرو با پرداخت 34 درصد قیمت تمام شده این خودرو (11 میلیون تومان) قادر است با اقساط 36 ماهه طی شش فقره چک شش ماهه، مالک این خودرو شود. همچنین این گروه خودروسازی به افرادی که در این طرح فروش شرکت کنند وعده داده تا نرخ سود مشارکت 16 درصدی بپردازد و خودرو را ظرف مرداد و شهریور به متقاضیان تحویل دهد.
البته با یک حساب سر انگشتی درمی‌یابیم که در این روش خریدار خودرو باید ۸ میلیون و ۶۱۵ هزار تومان در سه سال به این شرکت سود بپردازد و در روش دیگری که پیشنهاد شده نیز، مالک خودرو باید ۱۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان ابتدا بپردازد و در سه سال حدود ۶ میلیون و ۴۷۵ هزار تومان سود به ایران خودرو پرداخت کند. در روش نخست که پیش پرداخت ۲ میلیون تومان کمتر از روش دوم است، مالک خودرو باید ۲ میلیون تومان سود بیشتری بپردازد.
همچنین سود مشارکتی که به خریداران خودرو وعده داده شده، تنها سالانه ۲۰۰ هزار تومان می‌باشد که رقم ناچیزی است. هرچند خودروسازان این روش‌های خرید را نوعی کمک به متقاضیان خودرو می‌دانند، اما در سایر کشورها علاوه براینکه قیمت خودرو ارزان است، شرایط فروش اقساطی نیز کاملاً متفاوت بوده و با سود بسیار پایین به متقاضیان واگذار می‌شود، به طوری که کارمندان دولت بسته به نوع خودرو انتخابی‌شان ماهانه حداکثر ۲۰۰ یورو بابت اقساط خودرو می‌پردازند و در فواصل سه تا پنج سال کل بدهی شان را تسویه می‌کنند. به عنوان مثال در کشور آلمان، یک خودرو بنز با مدلcla-2016 به ارزش ۲۷ هزار یورو، با پیش پرداخت ۵ هزار یورو (نقد یا به صورت معاوضه با خودرو کهنه‌) ماهانه حداکثر ۲۰۰ یورو به کارمندان دولت خودرو شرایطی واگذار می‌شود، در حالیکه قیمت این خودرو درایران حدود 188 میلیون تومان است.
دیگر رقیب ایران خودرو نیز برای ایام عید فطر شرایط ویژه فروش خود را اعلام کرده و وعده داده تمامی محصولات این گروه خودروساز به غیر از خانواده ال90 (رنو) با سودهای مشارکت 22 تا 25 درصدی، پیش پرداخت زیر 50 درصدی، نرخ سود تسهیلات با بهره‌های صفر تا 21 درصد و. . . قابل عرضه است.
خلف وعده خودروسازان
تمام این شرایط فروش اقساطی به اصطلاح رؤیایی خودروسازان، زمانی به کام خریداران شیرین خواهد شد که این خودروسازان خلف وعده نکرده و خودروهای خریداری شده را در موعد مقرر مرداد و شهریور تحویل دهند و در دقیقه 90 مالکان را به خرید خودروی جایگزین مجبور نکنند. به طوری که براساس آمار تولید 206 تیپ2 در بهار امسال مؤید آن است که تا پایان بهار امسال نزدیک به 29 هزار دستگاه انواع 206 به تولید رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 2/2 درصد کاهش تولید داشته است.  بر اساس این گزارش، در حال حاضر یکی از خودروسازان در پیش فروش قبلی خود، با 15 تا دو ماه تأخیر محصول مورد نظر را به مشتریان واگذار کرده این در حالی است که مشتریان به تعهدات خود عمل کرده و تمامی مبالغ خواسته شده را به حساب این خودروساز واریز کرده‌اند.
از آنجا که این خودروساز محصولات ارزانی را به فروش می‌رساند و مشتریان از خودرو مورد نظر بیشتر به عنوان کسب درآمد استفاده می‌کنند، بدعهدی صورت گرفته سبب مختل شدن کسب‌وکار آنان شده است.  از این رو نمایندگی‌های مجاز خودروسازان به مردم توصیه می‌کنند که همه وعده‌های خودروسازان را جدی نگیرند و اگر آنها در تبلیغات خود عنوان می‌کنند که دو ماهه خودرو را تحویل می‌دهند، فرض را بر این بگذارند که خودرو مورد نظر ممکن است تا چهار ماه دیگر به آنان واگذار شود.
به گفته این نمایندگی‌های مجاز، سابقه بدعهدی خودروسازان سبب شده تا به رغم شرایط مناسب و بی‌سابقه‌ای که خودروسازان برای فروش خودرو گذاشته‌اند، متقاضیان با دست لرزان اقدام به ثبت نام این خودروها کنند و در پیش فروش اخیر استقبال چندانی از سوی مردم صورت نگرفته است.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: