جدیدترین رئیس دانشگاه آزاد!

در حاشیه معارفه فرهاد رهبر بعد از چندماه سرپرستی نوریان، جانشین رئیس قبلی دانشگاه آزاد.


گزارشی از جنجال‌آفرینی یک استارتاپ موفق

داستان "اسنپ" چیست؟

شهرام شاهکار خالق اسنپ با بیان این‌که در تابستان ۹۳ با نام تاکسی‌یاب کارمان را شروع کردیم،‌ در رابطه با نحوه شروع به کار اسنپ می‌گوید: خرداد ...


اقدام کثیف 2 پسر و دختر جوان در بزم شبانه با دختر 21 ساله +عکس

3 دوست جنایتکار پس از اوردوز یکی از دوستانشان با موادمخدر، او را خفه کردند.


توضیحات «نوئرت» در مورد تائید برجام توسط دولت ترامپ

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا توضیحاتی را در مورد تائید برجام و اقدامات واشنگتن علیه تهران ارائه کرد.


جزئیات جدید از تک‌تیرانداز دالاس

جهان | شنبه ۱۹ تير ۹۵ ساعت ۲۳:۴۲ | نسخه چاپي

اداره پلیس دالاس اعلام کرد، مواد ساخت بمب، سلاح، مهمات، جلیقه ضد گلوله و یک مجله فنون رزمی در منزل عامل تیراندازی در دالاس که مایکا جانسون معرفی شده، کشف شده است.
به گزارش ایسنا به نقل از راشا تودی، فرد مذکور در جریان راهپیمایی اعتراضی در حمایت از سیاهپوستان به روی افسران پلیس آتش گشود و در جریان آن پنج افسر کشته شده و هفت تن دیگر زخمی شدند. بازجویان با بیش از 200 افسر مصاحبه کردند که در جریان تیراندازی در محل مستقر بودند. تحقیقات در رابطه با تیراندازی فوق ادامه دارد.
جستجو در منزل عامل تیراندازی دالاس واقع در ایالت تگزاس به کشف مواد ساخت بمب، سلاح، مهمات، جلیقه ضد گلوله و مجله‌ای درباره فنون رزمی انجامید. طبق بیانیه اداره پلیس دالاس، افسران اکنون در حال بررسی محتوای آن مجله هستند. به گفته پلیس، مایکا جانسون سیاهپوست هیچگونه سابقه کیفری ندارد اما اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد که مظنون یک کهنه‌سرباز ارتش است و برخی از شاهدان او را تک‌رو معرفی کردند.
جی جانسون، وزیر امنیت داخلی آمریکا هم گفت که شواهد نشان می‌دهد که تیراندازی در دالاس به دست یک نفر انجام شده است. مایکا جانسون 25 ساله که گفته می‌شود در افغانستان خدمت کرده بود، در جریان تیراندازی‌ها کشته شد.
در حالی که کاخ سفید هرگونه رابطه مظنون با سازمان‌های تروریستی شناخته‌ شده را رد کرده، وزیر امنیت داخلی آمریکا در صفحه‌ فیس بوکش گفت که او با چندین جنبش کنشگرای سیاهپوست ارتباط داشته است. به گفته جی جانسون، این عامل تیراندازی در تلافی شلیک مرگبار اخیر پلیس به دو جوان سیاهپوست دست به حمله زده است.
در حالی که تحقیقات ادامه دارد، پلیس گفته است که یک فرد 25 ساله به نام براندون والر را به اتهام حمل غیر قانونی سلاح در شب تیراندازی بازداشت کردند.
تیراندازی مرگبار در تگزاس، پنج‌شنبه شب در جریان اعتراض صلح‌آمیز علیه رفتار خشونت‌آمیز پلیس به وقوع پیوست. رهبران جنبش اعتراضی زندگی سیاهان مهم است، خشونت دالاس را محکوم کردند و تاکید کردند که تجمع اعتراضی آتی آنها طبق برنامه انجام می‌شود. تجمعات بزرگی جمعه شب در آتلانتا، جورجیا و مقابل کاخ سفید انجام شد.
حملات مذکور 9 مجروح داشت که هفت تن از آنان پلیس بودند. اعتراض صلح‌آمیز دالاس یکی از چندین تجمع اعتراضی سراسری در واکنش به کشته شدند آلتون استرلینگ در لوییزیانا و فیلاندو کاستیل در مینه‌سوتا بود. باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا هم در واکنش به این کشتارها خواستار انجام اصلاحاتی در ساختار پلیس شد. فیلاندو کاستیل در روزهای اخیر در شهر سنت پال در ایالت مینه‌سوتا به ضرب گلوله پلیس کشته شد و آلتون استرلینگ، دیگر مرد سیاه‌پوست هم در شهر باتن روژ، مرکز ایالت لوئیزیانا، از سوی پلیس هدف قرار داده شد و جان داد.
عامل تیراندازی دالاس که نهایتا به یک پارکینگ پناه برده بود، با ارسال یک ربات بمبی به داخل کشته شد. این اقدام چندین ساعت پس از مذاکره و تبادل آتش رخ داد. یک منبع امنیتی تاکید کرد، مایکا جانسون در تماس با پلیس گفته بود که می‌خواهد سفیدپوستان و خصوصا افسران سفیدپوست را بکشد.
عامل تیراندازی دالاس به پلیس گفت که به هیچ گروه و سازمانی وابسته نیست. به گفته پلیس دالاس، مایکا پیش از مرگ در گفتگو با یکی از ماموران پلیس که تلاش کرده بود با او مذاکره کند گفته بود از عملکرد پلیس و کشته شدن سیاه‌پوستان به دست پلیس بسیار ناراحت بوده است.
لوریتا لینچ، دادستان کل آمریکا این واقعه را تراژدی غیرقابل درک توصیف کرده و گفت: عصبانیت و ناراحتی معترضان قابل درک است و باید به آن رسیدگی شود اما نباید این نارضایتی را در قالب خشونت بیان کرد.
تیراندازی دالاس، خونین‌ترین روز پلیس آمریکا پس از حملات یازدهم سپتامبر است. بنا بر آمار اعلام شده از سوی پلیس تگزاس، در چهار سال گذشته (20۱۶-۲۰۱۲) ۵۶ مامور پلیس در هنگام انجام وظیفه کشته شده‌اند.
ارتش آمریکا اعلام کرده است که مایکا جانسون عضو ارتش آمریکا بوده و در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ در افغانستان خدمت کرده است. بنا بر اعلام ارتش آمریکا مایکا جانسون از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵ در ارتش بوده و در سال ۲۰۱۰ به درجه گروهبانی رسیده بود.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟