قدیمی ترین گیاه جهان کشف شد

در صخره های باستانی هند گیاهانی شبیه جلبک وجود دارد که به نظر می رسد مربوط به ۱.۶ میلیارد سال قبل است.


روحانی: کینه را کنار بگذاریم، به‌فکر مسائل جناحی نباشیم

رئیس جمهور با اعلام اینکه سال 95 سال بسیاری از گشایش‌ها بود، اظهار امیدواری کرد که در سال 96 این گشایش‌ها ادامه پیدا کند.


زمان‌بندی برگزاری انتخابات شوراها مشخص شد (+جدول)

زمان بندی برگزاری انتخابات شوراها از زمان آغاز ثبت‌نام و تا پایان زمان رأی گیری و شمارش آرا مشخص و به هیأت‌های اجرایی ابلاغ شد.


افزایش کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر در دنیا

در شرایط حاضر عوامل اصلی بروز این مسئله یعنی کشت و تولید و قاچاق مواد نیز در حال افزایش و گسترش NPSنیز نگران کننده است.


خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر عفونت تنفسی ناشی از ویروس‌ها بویژه ویروس پارا آنفلوآنزا رخ می‌دهد ...


مولوی عبدالحمید: بهره‌برداری سیاسی از حقوق‌های نامتعارف کار درستی نیست؛ بزرگان کشور حقوق پایینی دارند

سیاست | شنبه ۱۹ تير ۹۵ ساعت ۲۲:۳۵ | نسخه چاپي

مولوی عبدالحمید گفت که «بهره برداری سیاسی از حقوق‌ها و دریافتی‌های غیر متعارف کار خوبی نیست.»
فیش‌های حقوقی، اتفاقی که واکنش بسیاری از مسئولان را برانگیخته است و در این میان « پرهیز از سیاسی شدن»، «اجتناب از نسبت دادن این تخلف به تمام مدیران» و همچنین «برخورد سریع»جز نکات مشترکی هستند که از سوی مسئولان مختلف مورد تأکید قرار گرفته‌اند.
*مولوی عبدالحمید: باید همه قوا در مبارزه با حقوق‌های نامتعارف همکاری کنند
مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی مدیر حوزه علمیه دارالعلوم و امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان با اشاره به بیانیه اخیر رئیس جمهوری اظهار داشت: ما معتقدیم که این یک مساله اقتصادی است و نباید با مسائل سیاسی مرتبط شود بنابراین پول هر انسانی را وسوسه می کند که دست به اقدامات غیر قانونی بزند که باید با ریشه این موضوع برخورد شود.
وی تصریح کرد: چیزی که بسیار تعجب آور و باور کردنی نیست این است که عده ای از مدیران چنین حقوق های غیر متعارفی دریافت کردند.: بزرگان مملکت که کارشان برای کشور خیلی ارزشمند است حقوق بسیار پائینی دریافت می کنند اما عده ای که کار و فعالیت شان به این اندازه مهم نیست متاسفانه حقوق های بسیار بالایی دریافت می کنند.در کشور همه حقوق ها و شهریه ها باید متوازن باشد تا عدالت اجتماعی رعایت شود.
امام جمعه مسجد مکی زاهدان خاطر نشان کرد: کشوری که سیستم آن یکپارچه و نظام آن اسلامی است باید همه ی قوا در مبارزه با این پدیده شوم(حقوق‌های نامتعارف) با یکدیگر همکاری داشته باشند.رئیس جمهوری انسانی خبره و کارشناس مسائل دینی و اجتماعی است که با این موضوع برخورد سرسختانه ای انجام خواهند داد و از این لحاظ خیال ما راحت است.
*عضو مجلس خبرگان: باید حساب دریافت‌کنندگان حقوق‌های نجومی را از مدیران پاکدامن جدا کرد
آیت الله اسدالله ایمانی عضو مجلس خبرگان درباره مباحث مطرح شده در ارتباط با حقوق های نامتعارف و موضع گیری رهبر معظم انقلاب در این زمینه در خطبه های نماز عید سعید فطر افزود: اصل قضیه حقوق های نامتعارف یک حرکت بسیار ناشایست بوده که بدون تعهد و مسوولیت در برابر جامعه و برای منافع شخصی اینگونه دست اندازی داشتند و با دور زدن قانون سوءاستفاده کردند.
نماینده ولی فقیه در استان فارس با تاکید بر این که باید به هر شیوه ای جلو حرکت زشت حقوق های نامتعارف گرفته شود، یادآور شد: کسانی که حقوق های نامتعارف می گیرند در مقابل مدیران فراوان کشور که بعضی از آنها به شکل جهادی عمل می کنند اندک و محدود هستند.
آیت الله ایمانی افزود: حساب کسانی که حقوق های نجومی و نامتعارف می گیرند را باید از حساب مدیران صالح و پاکدامن که با حقوق عادی زندگی می کنند جدا کرد.
وی با تاکید بر این که باید برای برخورد با کسانی که به بیت المال دست درازی کردند از آموزه های امیرالمومنین(ع) در دفاع از بیت المال بهره گرفت، تصریح کرد: قرآن در جایی که اکثریت هم فاسد بودند اکثریت را محکوم کرده و همه را محکوم نکرده است، در موضوع فیش های حقوقی نامتعارف و نجومی نیز تعداد افراد اقلیت هستند و ما نباید کار اقلیت را پای حساب همه کارکنان دولت و نظام بگذاریم.
امام جمعه شیراز تاکید کرد: برخورد با مساله حقوق های نامتعارف باید صادقانه و شفاف باشد تا اعتماد مردم از بین نرود چرا که سرمایه نظام اعتماد مردم است و مردم باید بدانند نظام یک نظام مردم سالار دینی است.طبیعتا نباید تبعیضی در این گونه قضایا دیده شود، تبعیض در اجرای قانون غلط است و باید مُر قانون درباره همه اجرا شود.
نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری، مساله دیگر درمساله حقوق های نامتعارف و نجومی که باید مورد توجه قرار گیرد را شفاف سازی در قانون و اجرا عنوان کرد و گفت: متاسفانه قوانین ناقص از گذشته باقی مانده که این موجب سوءاستفاده برخی شد اما نباید معطل کنیم و باید قوانین را سریع اصلاح و شفاف سازی کنیم.
آیت الله ایمانی افزود: در اجرا نیز باید مقصران و افراد خرابکار را معرفی کنیم و استعفا هم ندهند چرا که استعفا در این زمینه جایز نیست بلکه تخلف کردند و باید برکنار شوند تا برای دیگران عبرت شود.
*مولوی عبدالغنی: نباید اقداماتی نظیر حقوق های نامتعارف خدشه‌ای به نظام وارد کند
مولوی عبدالغنی دهانی سورانی مدیر دبیرخانه ائمه جمعه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان اظهار داشت: هدف نهایی انقلاب اسلامی ایران خارج کردن افراد از فقر و بیچارگی و تحقق اسلام ناب محمدی(ص) در جامعه است.شایسته نیست در چنین انقلابی برخی افراد با کمترین حقوق به سختی گذران زندگی کنند و برخی دیگر حقوق های نامتعارف دریافت کنند.
وی تاکید کرد: بنا بر فرموده رهبرمعظم انقلاب و رئیس جمهوری افرادی که حقوق های نامتعارف دریافت کرده اند باید این حقوق ها را برگردانند.
مدیر دبیرخانه ائمه جمعه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان با بیان اینکه باید جلوی این گونه کارها گرفته شود گفت: ضعیف بودن نظارت سبب شده شاهد بروز این گونه اقدامات در کشور باشیم بر این اساس از مسئولان به ویژه رئیس جمهوری و رئیس قوه قضاییه درخواست داریم با اتخاذ نظارت های شدید تر جلوی هرگونه تخلفی را در این زمینه بگیرند.
مولوی دهانی افزود: با توجه به اینکه امروز جمهوری اسلامی در بسیاری از زمینه ها از جمله امنیت در شرایط بسیار مطلوبی نسبت به سایر کشورها قرار دارد به طوری که این امر مایه مباهات است نباید اقداماتی نظیر حقوق های نامتعارف خدشه ای به نظام واردکند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: دستمزد ،

دیدگاه شما چیست؟